Holyvudska korespondencia | Pikošky.sk
12 jan, 2013
Napísal/a | komentárov 20

Holyvúdska korešpondencia

Medzi Lady Gagou a Kelly Osbourne. Či skôr jej mamou, Sharon. Lebo mamy sa do všetkého starajú.

Po tom, čo sa Kelly Osbourne vyjadrila, že je šikanovaná fanúšikmi Lady Gaga, pretože poukázala na Gagin prírastok na váhe a možné tehotenstvo, Lady Gaga nabrúsila drápy a napísala Kelly otvorený list. Použila k tomu svoj blog littlemonsters.com, kde si list môžu prečítať všetci. Preložený list si môžete prečítať tu a teraz. Na vysvetlenie ešte dodám, že „malé monštrá“ či „little monsters“ sú Gagini nasledovníci. Gaga je ich „matkou“ či „Mother Monster“. Tak sa teda pustite do tých listov (stoja za to):

Drahá Kelly,

Napriek tomu, že by som si želala, aby si ma oslovila osobne ako hlavu nadácie Born This Way, ja aj s mojou mamou Cynthiou by sme rady reagovali. Každý deň si cez moju hudbu a verejné vystupovanie vyberám byť pozitívna a vytvárať tak milší a lepší svet spoločne s komunitou našich nasledovníkov. Podporujem ich v tom, aby ignorovali kritiku, postavili sa tyranom, aby poznali svoju vlastnú hodnotu a pochopili, že sme všetci rovnakí a nikto nie je viac než ten druhý. Viem, že ma ľudia vnímajú ako divoké dieťa, ale v skutočnosti som žena, ktorej hlboko záleží na ľudskosti. Mám pre Teba pochopenie, Kelly, ale cítim, že je veľmi dôležité poznamenať, že si si vybrala ten horší chodník. Tvoja práca v E! pre módnu políciu je založená na kritike, rozsudkoch a hodnotení ľudskej krásy a porovnávaní s inou krásou. Vzhľad je najčastejšou príčinou šikany vo svete. Tvoja šou podporuje negativitu a za tie roky sa stala komickou. Velebí Teba a Joan Riversovú, keď ukazujete na kameru, vysmievajúc sa a žartujúc o celebritách a slávnych osobnostiach ako keby sme boli len zvieratá v Zoo. A čo Tvoja revolúcia tela? Kedysi som bola veľmi zarmútená z toho, keď si ľudia robili posmech z Tvojej váhy, keď si bola mladšia. Ako keby vtedy šikanovali mňa. Vidieť Ťa vyrásť v nádhernú štíhlu ženu, ktorá sa živí tým, že si robí srandu z iných ľudí je pre mňa ohromujúce. Prečo nepomáhať iným? Prečo neobhajovať druhých, ktorí sú šikanovaní pre svoje telá a nepodeliť sa so svojim príbehom? Nezdôrazňujem to kvôli tomu, aby som urobila škvrnu na Tvojom charaktere, pretože sme sa už stretli a si milá osoba. Avšak, vyzývam Ťa, aby si prevzala zodpovednosť a priznala svoju účasť na tom, aký príklad kladieš pre mladých ľudí. Vzhliadajú k Tebe, pretože si slávna a keď sa takto chováš k ľuďom v televízii, mnoho adolescentov doma alebo na twitteri bude brať tvoje konanie ako akceptovateľné, pretože: „keď to robí ona, prečo by som nemohol aj ja?“. Nemôžem kontrolovať svojich fanúšikov a odvádzam ich od všetkej negativity a násilia, pretože je to nesprávne a ubližuje to, a naozaj sa cítim zle, pretože bolo ublížené Tvojim citom. Napriek tomu, my všetci môžme v médiách prispieť našou časťou, aby sme zaviedli štandard plný rešpektu, súcitu a lásky. Želám si, aby sa k Tebe všetci chovali s vľúdnosťou a rešpektom, ktoré si každý zaslúži. Kým niektorí moji fanúšikovia sa ešte majú čo učiť, väčšina z nich zdieľa rovnaké hodnoty ako ja a to je to, čo nás spája. A to puto je silné. 

S pozdravom,

Gaga a Cynthia

I napajedila sa Kellina mama a uverejnila odpoveď na Gagin list na svojej fejsbúk stránke:

Slečna Gaga,

Odpovedám na Váš otvorený list pre moju dcéru Kelly a som zmätená z toho, prečo by Ste mali zverejňovať Váš list. Čo sa týka súčasnej situácie; Kelly Vás nekontaktovala, ja som bola tá, ktorá dnes kontaktovala Vášho manažéra a naša emailová komunikácia je pripojená pod listom. Oslovila som ho ako Kellina manažérka a matka, aby som ho poprosila, či by Ste mohla osloviť Vašich „little monster“ fanúšikov a zastavili ich tak v písaní hanlivých, ohováračských a podlých komentárov o mojej rodine, nevynímajúc ani hrozby smrti pre moju dcéru. Váš otvorený list je pokrytecký a plný rozporov. A tak ako Vaša matka Cynthia podporuje Vás, ja podporujem svoju dcéru Kelly. Musím povedať, že Vaše názory na to, čo je politicky správne a akceptovateľné sa líšia s mojimi predstavami, ale to je to, čo robí tento svet takým zaujímavým…všetci sme iní. Aké milé, že máte pochopenie pre moju dcéru, keďže cítite, že sa vybrala tým „horším chodníčkom v živote“. Tvrdíte, že jej práca v E! pre módnu políciu je „založená na kritike, rozsudkoch a hodnotení ľudskej krásy a porovnávaní s inou krásou“. Vitajte v reálnom svete. Napríklad, keď som Vás videla nosiť šaty zo surového mäsa, bola som znechutená. Keď Vás vidím nosiť kožušiny a vyhlasovať ich za vyjadrenie módy, fakt, že mnohé bezbranné zvieratá boli zabité len preto,aby Ste Vy mohli mať fotku v médiách je pre mňa odpudzujúci. Nemali by Ste učiť Vašich „little monsters“, aby rešpektovali zvieratá a život? Necítim potrebu obhajovať pred Vami Kelline životné voľby. Svojím chovaním ku Kelly Ste mi však ukázali, že nie Ste nič iné než publicitu hľadajúci pokrytec a dožadujete sa pozornosti. Vy viete, že by bolo od Vás omnoho dôstojnejšie vyriešiť to v súkromí. Nazývam Vás tyranom, pretože máte 32 miliónov nasledovníkov, korí visia na každom Vašom slove a Vy kritizujete Kelly v otvorenom liste. Ste naozaj taká zúfalá, že Ste museli ísť s touto vecou na verejnosť?

Uviedli Ste, že si „každý deň cez moju hudbu a verejné vystupovanie vyberám byť pozitívna a vytvárať tak milší a lepší svet spoločne s komunitou našich nasledovníkov“. Toto, zjavne, Vaši nasledovníci úplne nepochopili, keďže veľká časť Vašich nasledovníkov nebola krutá len ku Kelly, ale aj k iným celebritám ako je Madonna, Adele a Rihanna. Hovoríte o „milšom a lepšom svete“. Neviem v akom svete žijete Vy, ale podporovať Vašich fanúškov v uverejňovaní hanlivých komentárov nespadá pod definíciu „milší a lepší“. Spadá to pod hovno.

Na záver: prestaňte nosiť kožušiny, prestaňte vyhľadávať publicitu a prestaňte využívať Vašich fanúšikov na to, aby zneucťovali nielen Kelly, ale aj iné celebrity. Jedno slovo od Vás môže zastaviť všetky tie hrozné, negatívne a podlé vyhrážky od Vašich „little monsters“. Dajte mi vedieť, ak chcete pokračovať v tejto debate. Ja som pre Vás otvorené hracie pole, moja drahá. 

S pozdravom,

Sharon Osbourne

Sharon s Kelly a Lady Gaga

Keby som momentálne rozmýšľala triezvo, tak by som asi našla niečo na oboch listoch, ale keďže som vypila viac pohárov Theraflu než je odporúčané na obale a vidím po mojej spálni poletovať malé strieborné víly, tak usudzujem, že bude lepšie zdržať sa siahodlhých úvah na tému, kto robí tento svet lepším. Gašparovič. Vidíte? Neoplatí sa…

Dve krásky na záver

 

 

 

 

 

Napísal/a dňa 12.1.2013. Pridané v Celebrity, Kelly Osbourne, Lady Gaga, OMG!, Sharon Osbourne.

 1. Bibi hovorí:

  Každá má docela pravdu,ale souhlasím s Gaga,že Kelly má asi pocit jako kdyby nikdy nebyla tlustá.Nevím no s jejím vzhledem bych držela hubu a krok a co se táká kožešin,tak zase souhlasím se Sharon.

 2. Anonymous hovorí:

  zabudol vôl, že teľaťom bol, však Kelly?

 3. Fleur hovorí:

  Normálne si neviem vybrať, ktorá z týchto dvoch oháv mi je odpornejšia. Asi Gaga, neznášam ľudí čo nosia kožušiny.

 4. boo hovorí:

  vYsia? seriously? :/

 5. Sonja hovorí:

  cudujem sa, ze vsetky nemaju rovno svatoziaru nad hlavou.

 6. Kyka hovorí:

  „ste“ sa v listoch píše s malým „s“. Sory ale bije mi to do očí

 7. naty hovorí:

  kelly akosi zabudla, ze ona bola jak telna krava 😀 a teraz masakruje vsetkych, co trochu priberu. spamataj sa, ty tela neogabane!

 8. Kiki hovorí:

  je to trapne ked ma clovek dvesto kil, zrazu schudne tak si sadne do telky a kritizuje vsetkych naokolo… A ked niekoho urazi este ziada aby vyzval vlastnych fanusikov nech ho zato nekritizuju a kde sme? Ja byt Gaga tak bozam vrit aj celu Kelly nech si zozere co si navarila

 9. Lee hovorí:

  to s Kelly je pravda…a hlavne tym robi zas uzasny priklad vsetkym hrabnutym teenagerom v amerike. a potom sa cudujeme ze niekto vystriela skolu lebo je mozne ze ho na strednej kvoli vyzoru sikanovali..a btw Lady Gaga by som tiez kopla niekam za to maso a kozusiny…..

 10. tada hovorí:

  Kelly s tym zacala … dievca ma 28 rokov a problemy za nu riesi jej mama! A hoci s tymi kozusinami ma Sharon pravdu, stale je to od nej dost poktytectvo, kedze prave jej manzel odhryzol holubici hlavu kvoli publicite!!!

 11. Lola Lempicka hovorí:

  Kelly nema jedine kozene topanky? BAM-BAM-BAM

 12. venus hovorí:

  Ono to je trocha iné, využit kožu z kravy, ktorú aj tak zožerú amíci v brugri a stiahnuť z kože 20 líšok.

 13. Jej hovorí:

  ale ja si nie som istá čo píšem ale GAGA vyhlasovala že nosí len umelé kožušiny nie ??…naozaj neviem nie som si tým istá ale ak nosí kožuchy zo živých zverov tak u mňa klesla….a to nehygienické prasa Kelly sa čo ozvýva ?? ked som videla tu reality šou o ich rodine pred pár rokmi tak som nechápala z nej že čo to dievča tam stváralo…hnus

 14. Lola Lempicka hovorí:

  ad venus: neobhajuj ju, ked ideme do hlbky, tak so vsetkym vsudy… co je kravka, zviera s nevinnymi ocami, nieco menej ako liska sliediva?

 15. Eliza hovorí:

  obidve sú podľa mňa rovnaké 😀 v niečom má pravdu Gaga, v niečom Sharon… tiež nechápem, prečo Gaga mala potrebu riešiť to verejne… pritiahnutie pozornosti jedine tak

 16. Jennka hovorí:

  Ja len čakám, kedy konečne nabehne psychická polícia a obidve vyhlási za nesvojprávne. Jedna lepšia ako druhá. To je ako keď sa hádajú dve blondíny: „Ty si blond!“ „Nie, ty si blond!“ „Ale ty si viac blond!“

  Biela košieľka a biele lentilky a štyri biele, mäkké steny. Lobotómia je v tomto prípade asi bezpredmetná.

 17. winnie hovorí:

  nemusím ani jednu z nich, ale Gaga má pravdu, veľa celebrít si vôbec neuvedomuje, ako ich vnímajú teenageri a ich „nasledovníci“ a niektorí to možno vedia, ale netrápi ich to, „veď, sa na nich dobre nabalím“, hovoria si niekde; mám pocit, akoby sa Kelly chcela pomstiť všetkým za to, že bola kedysi tlstá krava, schudla, krava síce môže schudnúť, ale kravou navždy ostane

 18. daya swag :3 hovorí:

  yuck you just invented the celebrity of which you know nothing. O_o O_o

 19. jou hovorí:

  kelly mala kedysu tristo kil a teraz ked ich dvesto zhodila ma pocit, ze je supermodelka a ma pravo kazdeho komentovat..ach jop, dobre jej gaga nadelila..

 20. Mr. Germanotta hovorí:

  Kelly, ktorá má „popularitu“ len vďaka svojím rodičom sa s Lady Gaga NEMOŽE ani len trošičku porovnávať Kelly ešte nič v živote nedokázala -.- možno schudla ale to može každý Gaga šla na vrchol sama nie za pomoci svojich rodičov som hrdý Little Monster pretože byť fanúšik Kelly alebo tej jej trapnej matky Sharon radšej skočín z okna -.- a čo spravila Sharon? pokial viem nieje poriadna ani herečka ani speváčka -.- Je jasné vidieť ako jej popularita vzrastla ked sa vydala za Ozzyho -.- na záver určite suhlasím s Lady (nie preto že som Little Monster)

Pridať komentár