Wilsonic 2013 v klubovej podobe | Pikošky.sk
6 jún, 2013
Napísal/a | komentárov 5

Wilsonic 2013 v klubovej podobe

wilsonic

Po minulotýždňovom zrušení Wilsonic Festival predsa len ožije. Na sobotu 8. júna sa organizátorom vo veľmi krátkom čase podarilo prichystať jeho menšiu, klubovú verziu. Uskutoční sa v osvedčenej bratislavskej Refinery Gallery, ktorá sa nachádza v areáli Slovnaftu.

Predstavia dvoch headlinerov pôvodného programu – Trentemøllera a My Bloody Valentine.

V industriálnych priestoroch Refinery Gallery v Bratislave, v areáli Slovnaftu, vystúpia v sobotu 8. júna írske shoegazové ikony My Bloody Valentine, dánsky producent Trentemøller a to najlepšie z mladej lokálnej scény – Nvmeri, Ink Midget, Pjoni, Isobutane, Triple Sun, Stroon, Bad Mojo, či dídžeji Junior, Rafo a Pure.

Írski My Bloody Valentine pred dvadsiatimi rokmi rúcali zažité predstavy o tom, ako môže znieť gitarová kapela a urobili tak aj minulý rok albumom “m b v” po celých dvoch dekádach prestávky. Dánsky multiinštrumentalista Trentemøller vystúpi na Slovensku po prvý raz. Hudobný chameleón, ktorý sa nebojí riskovať, nachádza inšpiráciu na netradičných miestach a na každom albume prichádza s úplne novým zvukom. Zahrá aj skladby zo svojho nového albumu. O tom, že domáca scéna už dosahuje svetovú úroveň, presvedčí aj lokálna časť programu.

Všetky druhy lístkov zakúpených v prepredaji na festival, sú zároveň platné aj ako vstupenky na podujatie v Refinery Gallery (okrem lístkov do kempingu a na lodnú prepravu).

Viac info nájdete na oficiálnej stránke Wilsonic.sk

Napísal/a dňa 6.6.2013. Pridané v Celebrity.

 1. simplythebest hovorí:

  zvláštny článok na tejto stránke. zjavne každého zaujal, keď je k tomu toľko komentov…

 2. tiktak hovorí:

  to ste jednoducho okopírovali text z wilsonic.sk? Na urovni, palec hore!

 3. Janys hovorí:

  pici MBV by som si fakt pozrel ale nic z toho ostatneho ma nezaujalo…

 4. blabla hovorí:

  tak tazko zaujme 13rocnu cast publika pocuvajucu justina biebera vies @simplythe best 😉

 5. simplythebest hovorí:

  blabla – ja som myslel, že táto stránka je skôr o bieberovi a iných „celebritách“. Toto je skôr šikovná reklama, než článok na Pikošky.

Pridať komentár