Feministka Angelina | Pikošky.sk
10 feb, 2018
Napísal/a | komentárov 13

Feministka Angelina

Bojuje za práva žien.

Angelina zdobí najnovšiu titulku magazínu Elle. Tomu poskytla aj rozhovor o ženských právach a rozhovor s ňou robila celkom zaujímavá osoba – bývalý minister zahraničných vecí a štátny sekretár John Kerry. Áno, bývalý kandidát na prezidenta teraz robí rozhovor s Angelinou do ženského magazínu. Svet sa už úplne zbláznil. Rozhovor sa krútil hlavne okolo ženských práv, no Angelina nezabudla dodať aj to, že je jediná z jej rodiny, ktorá sa narodila v Amerike. Asi zabudla, že to je preto, že si svoje dva pôrody naplánovala v Namíbii a vo Francúzsku, aby si neskôr mohla vytetovať zaujímavé súradnice na ruku, a nie preto, že jej deti sú všetky z iných krajín. Fotky pre magazín sa celkom vydarili, no moja OCD dušička usedavo vzlyká, keď vidí, že titulka a zvyšné fotky sú nafotené v úplne inom štýle a vôbec sa k sebe nehodia.

…o tom, že je patriotka:

„Som veľká patriotka, rovnako ako ty. Pre mňa osobne to ide ruka v ruke s tým, že som hrdá na to, čo Amerika reprezentuje. Napríklad, som jediný človek v mojej domácnosti, ktorý sa narodil v Amerike. A len vďaka tomu, že sme krajina založená na ľuďoch z odlišných kultúr a vier, môžem mať takúto rodinu. Moje dcéry majú takúto slobodu práve preto, že sú to Američanky. Sme najlepšími práve vtedy, keď bojujeme za ostatných, aby mali rovnaké práva. Hlavne ostatné ženy.“

…o tom, čo radí svojím dcéram:

„Svojím dcéram hovorím: to, vďaka čomu sa odlišujete, je to, čo ste ochotné urobiť pre ostatných. Každý si môže na seba dať pekné šaty a mejkap. Ale je to naša myseľ, ktorá nás definuje. Zistite, kým ste, čo si myslíte, a za čím stojíte. A bojujte za ostatných, aby mali rovnaké slobody. Život plný pomoci druhým sa oplatí žiť.“

…o tom, prečo je dôležité zmeniť aj myslenie ľudí, nielen zákony:

„Myslím na to, ako tvrdo museli ženy bojovať na to, aby sme my boli dnes tam, kde sme. Všetko sa počíta, od toho, ako sa správate v dennodennom živote a vzdelávate sa o svojich právach až po solidaritu s ostatnými ženami na tomto svete.“

…o tom, prečo stále bojuje za ukončenie sexuálneho násilia:

„Keď na to príde, stále sa staviame k násiliu páchanému na ženách ako k menšiemu zločinu v porovnaní s otatnými.“

Napísal/a dňa 10.2.2018. Pridané v Angelina Jolie, Celebrity, rozhovory, štýl-neštýl, titulky magazínov.

 1. Ali hovorí:

  bože ako je strašne videt na týchto rozhovoroch, ze dostanu otazky dopredu a dokonale sa na nich pripravuju urcite minimalne s trojclenym timom 😀

 2. Luce hovorí:

  Mne sa rozhovor páčil, podľa mňa hovorí rozumne, ale súhlasím, že tá veta o tom, ako sa jediná narodila v Amerike je úsmevná. Predsa 3 z jej detí sú biologické, a to že ich porodila inde nemá zrovna vplyv na ich pôvod alebo kultúru.

 3. b hovorí:

  Zajimave, ze mluvi o svych dcerach a ma je i na fotkach, ovsem pouze ty biologicke…

 4. Cicamica hovorí:

  Bla bla blaaa,bla blaaa

 5. Mijuš hovorí:

  Shiloh je už zase dievčatko? Alebo si svoj rod vyberie neskôr?

 6. Nana hovorí:

  to že sa Amerika tlačí bez mandátu OSN do rôznych krajín, kde prišli robiť „svetového policajta“ a denno denne prichádzajú o životy kvôli americkej nadradenosti a nenažranosti civilisti, to túto puču netrápi.. ona je na Ameriku kurevsky hrdá a Kerry čo má na rukách krv neviem koľko tisícov civilistov, to je tiež úplne v poriadku..
  Divadielko pre jebnutých

 7. danka hovorí:

  nana má v niektorých veciach pravdu. bolo by fajn, keby celebrity otvorene protestovali proti vojnám, do ktorých sa USA neustále zaplieta. samozrejme, je to vždy biznis. predať niekomu zbrane a potom ísť proti nemu bojovať. a Bohvie, možno si to aj Angelina uvedomuje, ale bojí sa to povedať priamo. Fotky sú krásne, vyzerá tam výborne, ako za starých čias.

 8. Vulgar hovorí:

  pocas VN vojny celebrity protestovali.. dnes ma kazdy v pečku

 9. Juliette hovorí:

  Angelina solidaritu voči iným ženám objavila niekedy nedávno, keďže dovtedy sa neštítila preberať iným ženám partnerov. Podla radaronline si už brúsi zuby na Chrisa Hemsworta, keďže úplne náhodou sedáva na gala pri ňom pri stole.

  Ad2. Hrdo sa hlásila k francúzskym koreňom po svojej matke a dokonca pochádza aj z Československa. To len potvrdzuje americkú schizofréniu- som američan, čiže štvrtinový cherokee, mexičan a z maminej strany osminový dán a angličan. Ja osobne ich ľutujem.

  Ad3. Súhlasím s komentármi vyššie- predajme zbrane a potom ,,bojujme za mier” to je presne ako ,,zabíjať za život” alebo ,,nasýtiť sa hladom”..

  a keby bola donáška SR- USA, pošlem jej nejaké halušky. je o nej známe, že variť nevie, ale aspoň ukáže deťom zbierku nožov- hahaha.

 10. Linda hovorí:

  Asi tak Nana. Prázdne reči, charita a divadielko okolo toho to nevyriešia….a robiť rozhovor s niekym ako Kerry o právach žien a slobode je vtipné. A že myseľ nás definuje? Myslieť a narozprávať toho môžeme za vagón, keď sa to nepremení v skutky, tak je to len kopa blábolov….

 11. vetnan hovorí:

  Brat Pitt sa vyjadril čosi o právach mužov a otcov na svoje deti a o právach detí byť vychovávané ak nie svojimi biologickými rodičmi, tak niekým s kým majú spoločných predkov a blízku genetiku, aby sa im podarilo dospieť.

 12. michalka hovorí:

  vyzera fantasticky. a mne vobec nevadi ze nevie varit. ja by som tiez nevarila. sak fantasticke a nutricne vyvazene jedlo moze navarit aj niekto iny.

 13. KráskaDňa hovorí:

  Jasné, národu treba vymyvat mozog systematicky a neustále. Kto už jej uverí musí byť padnuty na hlavu.

Pridať komentár