Quentin Tarantino chce režírovať nový Star Trek | Pikošky.sk
14 jún, 2019
Napísal/a | komentárov 5

Quentin Tarantino chce režírovať nový Star Trek

Vo filme pre dospelého diváka.

Sú to už dva roky, odkedy Tarantino prvýkrát obrátil svoj zrak k celovesmírno milovanej ságe a svet zatajil dych. V komentároch pod článkami hotová sodoma-gomora, no nikto tak celkom neveril. Tarantino a Star Trek idú predsa dokopy ako čokoládová zmrzlina na pizzový rožok. To nemohla byť pravda ani len zo srandy. V stredu uverejnenom rozhovore pre britský Empire však Tarantino svoj zámer potvrdil. A nielen to.

„Ak to budem robiť ja, bude to s R-ratingom. Už existuje aj scenár. Musím sa na to ešte pozrieť, ale zatiaľ som nemal čas,“ vysvetlil Empiru, že jeho nový film Once Upon a Time an Hollywood mu doteraz zaberal všetok čas.

Podľa hodnotenia MPPA (Motion Picture Association of America) filmy s hodnotením R môžu obsahovať hrubý jazyk, výrazne násilné scény, nahotu spojenú so sexualitou alebo používanie drog. Kto videl aspoň jeden Tarantinov film vie, že iný film ani vytvoriť nedokáže. Čo je oukej vo westernoch a filmoch o mafiánskom podsvetí, veď predstavte si cenzúrovaný Pulp Fiction alebo Django Unchained. Nemožné. Star Trek sa ale od čias Gena Roddenberryho drží opačného kurzu, snáď s výnimkou Star Trek: Discovery, a aj tam je to veru divné. Také silené, ne-roddenberryovské.

Viac než nadávok sa obávam scenára, lebo spraviť zo Star Treku bezduchú strieľačku by bolo znesvätenie. Práva k nemu však vlastní spoločnosť Paramount a iba na nich záleží, či sa sci-fi Kill Bill vôbec bude konať. Dúfajme, že nedovolia spraviť z kapitána Kirka nového Vincenta Vegu. V kútiku duše dúfam, že sa Tarantino vyhne USS Enterprise úplne a zvolí si z kvanta príbehov iných lodí Federácie. Potom si to možno aj pozriem. So zatnutými zubami, ale nejaké sprosté slová, sex a násilie snáď prežijem. Koniec koncov, komu sa pri Klingonoch neotvára nožík vo vrecku?

Live long and prosper, priatelia.

 

Quentin Tarantino

 

J.J. Abrams, režisér/producent Star Trek filmov z rokov 2009, 2013 a 2016

 

Zachary Quinto a Chris Pine ako Spock a kapitán Jim Kirk v reboote z roku 2009

 

Už to nikdy nebude ako za starých čias, a.k.a William Shatner a Leonard Nimoy v rovnakých rolách. Na večné veky a nikdy inak

 

Titulka Empire s Tarantinovým filmom Once upon a time in Hollywood

 

Zdroje: dailymail.co.ukdailymail.co.ukempireonline.com

Napísal/a dňa 14.6.2019. Pridané v Celebrity, Chris Pine, Film, Filmoška, FILMY, novinky, Quentin Tarantino, Zachary Quinto.

 1. Deedee hovorí:

  Pekný článok 🙂

 2. Brhlík hovorí:

  Ďakujem ďakujem za túto pikošku! 😍😍😍 A aj za odkaz na Star Trek TOS, za mňa jedny z najlepších sérií, plus TNG 🙂

 3. Iv hovorí:

  Nech da ruky prec od Star Treku.. nie je to ako v rokoch zlatych, ale mne sa pacia aj tieto nove „startreky“ od Abramsa, tak dufam si to vezme on.

 4. No,to už aj Rosamunde Pilcherová môže začať písať thrilery s prvkami hororu..

 5. Sis hovorí:

  Ja mám fakt Tarantina rada… Ale ak mi urobí zo Star Treku bohapustú krvavú strieľačku, kde budú lietať hlavy a plieskať črevá, tak si ho nájdem a umučím ho spevom ako Patrick Swayze v Duchovi Whoopi Goldberg…

Pridať komentár