Tmavá morská víla | Pikošky.sk
8 júl, 2019
Napísal/a | komentárov 58

Tmavá morská víla

Lindsay Lohan plače do vankúša.

Nedávno sme si pri príležitosti novej hudby, ktorú Lindsay chystá, zaspomínali na jej posadnutosť Disney princeznami. Lindsay sa najviac páči Ariel a jej veľkým snom je zahrať si ju. Do špeciálneho predstavenia v Hollywood Bowl do tejto roly obsadili Leu Michele, s čím Lindsay vôbec nebola spokojná. Predsa Lea má hnedé vlasy a Lindsay červené, tak má byť absolútne jasné, kto sa na Ariel hodí viac! Dnes musí byť LiLo ešte viac rozzúrená, ako keď sa odhalilo obsadenie Ley. Okrem Hollywood Bowl verzie sa totiž chystá aj nové live-action spracovanie Disney filmu z roku 1989, ktoré bude režírovať Rob Marshall. A ten do úlohy morskej víly vybral Halle Bailey. Ktorá nielenže má hnedé vlasy, ale je aj celá hnedá.

Ak vôbec netušíte, kto Halle je, veľmi sa vám nečudujem. Ja ju registrujem len kvôli seriálu Grown-ish, ale nemyslím si, že je, minimálne na Slovensku, dvakrát populárny. Ide o spin-off známejšieho Black-ish a zameriava sa na najstaršiu dcéru rodiny Johnsonovcov (tejto rodine sa venuje seriál Black-ish) a jej zážitkoch na univerzite. Staršie ročníky si možno spomenú, že tento formát sa inšpiroval The Cosby Show. Tam tiež najstaršia dcéra Denise, ktorú si zahrala Lisa Bonet, odišla na vysokú a vznikol tým nový seriál s názvom A Different World. Halle teda v Grown-ish hrá kamarátku Zoey Johnsonovie a okrem nej v seriáli účinkuje aj jej sestra Chloe. Chloe a Halle sú nielen herečky, ale aj spevácke duo. Naspievali úvodnú pesničku k seriálu Grown-ish a vlani vydali debutový album The Kids Are All Right, ktorý im priniesol nominácie na Grammy. Spolupracujú tiež s Beyoncé, ktorá si ich všimla na youtube, už jej párkrát robili predskokanky a ukázali sa aj v jej videoklipoch k albumu Lemonade.

Halle nie je zlá herečka a je aj celkom zlatá, ale celé toto obsadenie zaváňa ani nie tak jej neodškriepiteľným talentom, ako skôr chuťou naplniť nejaké tie kvóty. Určite si spomeniete, že pôvodná Disneyho Ariel sa na Halle ani náhodou nepodobala a jej ešte pôvodnejšia verzia pochádza od Hansa Christiana Andersena. Ten bol Dán a podľa jeho rozprávky z roku 1837 mala morská víla pleť „čistú a jasnú ako ružový kvet a oči modré ako to najhlbšie more“. S výzorom Halle sa to nezhoduje ale že ani trochu. Aby bolo jasné, nemám nič proti černochom, alebo černošským Disney princeznám. Napríklad The Princess and the Frog s princeznou černoškou sa mi páčila (no našli sa černosi, ktorí sa sťažovali, že Tiana síce je prvá čierna princezná, ale aj tak väčšinu filmu strávila premenená na žabu…ľuďom nevyhoviete). Keď tak nad tým rozmýšľam, ak by som bola černoch, asi by ma potešilo, keby sa ľudia od Disneyho rozhodli vymyslieť úplne novú rozprávku s hlavným hrdinom, ktorého farba pleti by sa zhodovala s tou mojou. Ale keby sa mi snažili akosi zavďačiť tým, že z existujúcej bielej postavy spravia černocha, neviem, či to tak úplne ocením. Predsa keď už ideme tou cestou korektnosti, nie je toto prerábanie belochov na černochov skôr trošku urážlivé? Tak nejako by to mohlo naznačovať, že černosi nie sú hodní originálnych postáv, len nejakých belošských second-handov.

Tento problém ale dnes asi nevyriešime, tak si aspoň povedzme, kto ďalší sa vo filme objaví. V úlohách zákernej podmorskej čarodejnice Uršuly a Arieliných zvieracích kamarátov by sa mali predstaviť Melissa McCarthy, Jacob Tremblay a Awkwafina. Novou hudbou prispeje Lin-Manuel Miranda, autor muzikálu Hamilton. Ak sa pýtate, prečo má niekto prispievať novou hudbou, keď už v tom pôvodnom filme boli pesničky obsiahnuté, vysvetlím. Lin-Manuel Miranda je totiž len krôčik od toho, aby sa mohol označovať ako EGOT, teda osoba, ktorá má na konte Emmy, Grammy, Oscara a Tony. Momentálne je len EGT, chýba mu Oscar. A túto sošku by mu mohla vyniesť práve filmová hudba, ale musí byť nová (aby ju mohli nominovať v kategórii Best Original Song). Lin to už takto skúšal pesničkou do disneyovky Moana, ale porazil ho La La Land a City of Stars. Možno bude mať väčšie šťastie so svojím druhým Disney filmom.

Na záver vyjadrím svoje obavy, komu prischne úloha princa Erika, prvej platonickej lásky mojich extrémne mladých liet. Myslím, že ktokoľvek to bude, tej animovanej verzii sa nevyrovná. A bohužiaľ si netrúfnem úplne vylúčiť ani to, že Ariel bude mať v tomto filme záujem o princeznú Eriku.

Týmto obrázkom to Halle oznámila na twitteri, že vraj splnený sen

A toto je originál

 

Halle a Chloe v seriáli Grown-ish. Halle je tá vľavo

 

Nejde o dvojičky. Chloe (to je v tomto prípade tá vľavo) je od Halle  o dva roky staršia

 

Ariel a Erik. Dobre si ich zapamätajte, takto už vyzerať nebudú

 

Zákernica Uršuľa

 

Uršuľu si pravdepodobne zahrá Melissa McCarthy. Do tejto úlohy sa mi hodí, ale nie všetci so mnou súhlasia. Americké drag queens sa sťažujú, že vraj Uršulin look bol vymodelovaný podľa nich a tak by ju po správnosti aj nejaká drag queen mala hrať

 

Títo tu sú Awkwafina a Jacob Tremblay. Awkwafinu som zachytila akurát v tej ženskej verzii Ocean’s 11. Jacob si zahral s Brie Larson v oscarovom filme Room. Nemýľte si to s The Room, jedným z najhorších filmových počinov všetkých čias. Aj keď priznám sa, že občas si ho pre pobavenie pozriem.

 

Jacob by si mal zahrať (teda predpokladám, že sa tým asi myslí nadabovať) Arielinho rybieho parťáka. V origináli sa volal Flounder, ja si ho z detstva pamätám pod menom Šupinka. Awkwafina by mala byť obsadená ako ten vták, ktorý Ariel tvrdil, že vidlička, zvaná trojzubka, je určená na česanie vlasov. Vždy som si myslela, že tá čajka, alebo čo to je, je mužského rodu, takže vlastne samozrejme, že si ho tu zahrá žena.

 

Tento pán je spomínaný Lin-Manuel Miranda. Na fotke s čerstvo získanou cenou Tony (jednou štvrtinou EGOT) za muzikál Hamilton

 

Takto nejako vyzeral v tom muzikáli (ten úplne vpredu). Lin-Manuel si zahral hlavnú úlohu, Alexandra Hamiltona (teraz už určite chápete názov muzikálu), jedného z amerických Founding Fathers, teda Otcov zakladateľov, ktorí v roku 1776 podpísali Deklaráciu nezávislosti.

 

 

Zdroje: hollywoodreporter.com, justjared.com, dailymail.co.uk, buzzfeed.com, youtube.com

 

 1. Dani hovorí:

  @NoName – myslím, konkrétne túto jednu osobu, ktorá píše tieto špecificky informačné nasiaknuté články. Klobúk dole! Vždy keď ich čítam sa cítim strašne hlúpa, a vravím si ako toto všetko môže niekto vedieť. Ja viem, že máme Google ale úplne ma to fascinuje.

  Inak černoška ako Ariel … koniec sveta sa blíži

 2. eli hovorí:

  Táto hyperpolitická akože korektnosť nás pomaly ale isto zahubí. Aby som sa hanbila za to, že som biela hetero☹️.

 3. malyslonik hovorí:

  Nie som ani len náhodou žiadny rasista, ale toto už nie. Takto spizdiť originál, je fakt že urážka. Teraz by sa mali všetci ryšavci cítiť urazení na čele s princom Harrym. A nie, nerobím si srandu. To akože biela a červenovlasá Arielka nebola dosť dobrá alebo čo?

 4. Domi hovorí:

  A najlepšie na tom je, že ak si v zahraničí dovolíte ešte povedať verejne svoj názor že výber herečky nie je veľmi správny, okamžite budete označený za rasistu a ufňukaného belocha 😂 Na nete si stačí pozrieť komenáre k tomuto… Viete si predstaviť že napríklad v článku spomínanú princeznú Tianu by dali hrať bielej herečke? Jasné že nie lebo by to rozpútalo rasové peklo 😂 Ale čierna Ariel je v poriadku… Smutné ale je skutočne to, že človek si pomaly ani nemôže povedať svoj názor lebo bude hned označený za rasistu.

 5. akademik ján hovorí:

  Hm, celkom sa aj na Arielu hodí, má taký rybací ksicht.

 6. akademik ján hovorí:

  Ale cítim sa dotknutá, že zlú postavu hrá beloška, a ešte k tomu tučná beloška. 👆Nech zmenia aj Ursulin výzor, alebo rovno aj jej charakter, potom sa možno nebudem cítiť ako obeť.

 7. poppy hovorí:

  itś ok to be white,ľudia!takze hans ch.andersen nebol tiez afroamerican? fiiiha 😀 😀 ale robin hood bol,ze?dokonca aj winston churchill bol vraj transka…a lenin bol gej…a kolumbus bol neidentifikovatelny… 😀 …vzdy ked citam o novej politicko-korektnej sracke si idem pustit nejaku cast itś always sunny in philadelphia 😀 a mozem aj umriet,nech vas tu sibnuti zozeru,ked sa im nikto nechce postavit…

 8. Anonym hovorí:

  Im uz jebe

 9. Lola hovorí:

  Ach, prečo to musia meniť a nasilu tam strkať černošku. Naozaj, prečo nevymyslia nové rozprávky, kde ich dajú do hlavných úloh…to, bvy ľudom nevadilo…

 10. Fleur hovorí:

  Ešte čiernu Snehulienku a bude to dokonalé, len ako by sa volala, Snow Black? Alebo Dark White, ale však tí debili by už dačo vymysleli

 11. Lindus hovorí:

  A Lohanovie musi zubami telefonny zoznam trhat od nervov 😂

 12. Antientam hovorí:

  Ten pán čo hrá hlavnú úlohu v muzikály Hamilton ho aj napísal a z amerických revolucionárov urobil černochov. V USA a Británii je to celkom normálne, sebabičovanie bielej rasy.Napr. v seriály Spartakus bola polovica černochov aj vrátane Kelta Oenomausa, čo je falšovanie historie. Minulý rok vyšla velmi populárna hra českého vývojára, ktorá sa odohráva na malom území v Českom kráľovstve na začiatku 15. storočia, tesne pred upálením Jana Husa a husitskými vojnami. Západní kritici a hráči ho išli roztrhať že tam nie sú žiadny černosi. V 15.storoči v Čechách. Všade musí byť predsa diverzita,aj LGBTI, aj feministky, v ideálnom prípade aj moslimovia. O amerických univerzitách je škoda sa baviť. Tí už strhávajú obrazy vlastných zakladatelov, lebo to boli biely rasisti.Tam iný ako neomarxistický názor netolerujú ani študenti ani učitelia.

 13. Antientam hovorí:

  Poppy, u nás v tom vedie SME, a hlavná feministka Zuzana Hanzelová, ktorá popisovala ako v Bruseli žijú Afroameričania. Tá fakt oplýva vedomostami.Podla SME sú Slováci len hlúpi rasisti a homofóby.

 14. Linda hovorí:

  Antientam,najnovsie je podla Hanzelovej aj pedofilny ucitel na skole v pohode….skusaju do z kazdej strany masirovat ludom mozgy a veria,ze sa casom poddaju a budu kotkodakat tieto nezmysly ako pravdu pravducu.

 15. Majo hovorí:

  To mozem uz ja hrat Baracka Obamu.Podrbana doba.

 16. Anonym hovorí:

  Majo nemozes, lebo opacne je to nemozne. Ale genderfluid cernoch moze hrat janosika

 17. Dievčatko hovorí:

  Dokonca sa nad seriou Cernobyl rozculovala nejaka anlicka heeerecka, ze tam hrali sami belosi, ze to bolo kvoli tomu nudne. No ved uznajte…

 18. Ehm hovorí:

  Nieee :(. Ariel ma specificky vyzor a preco maju teraz potrebu vsetko sčernovat 🙁 Zachvilu spravia aj z Garfielda černošskú mačku ??? Co sa nam to tu snazia podprahovo vtesnat do hlavy? Ze beloch je černoch, ze biela stena je čierna ?

 19. Antientam hovorí:

  To je nová doba, starý svet už začal miznúť pred očami. Na Západe samé LGBTI, ked študent povie že existujú len dve pohlavia tak ho vyhodia zo školy a spolužiaci opľujú. Čo sa týka Hanzelovej, ten bratislavský študent ktorý sa vyhrážal že postriela tých čo nevolia správne, je len 17(!) ročné decko. Človek čo o pár mesiacov môže voliť je decko.

 20. Janaki hovorí:

  Hanzelova má permanetne výraz psychopatky. Miestami vypada jak Chuckie. fuj do pici.

 21. Anicka hovorí:

  Čítali ste v sobotu či kedy SME? Na titulke „Pedofília je v poriadku“ či ako to bolo. A séria článkov a rozhovorov o neškodlosti a útlaku pedofilov. SME je hnus hnusov.

 22. Majo hovorí:

  Vsetko je sposobene vychovou.Ak detom odmalicka drbu do hlavy kofotiny,tak to potom tak vyzera.Tablety v paprciach,sama technika az su z nej ludia tupy,ziadna vychova a potom tu vyrastaju uplne mimo reality.Ja ked som bol maly a nieco som vyparatil,tak som dostal po hube.A nemyslim si ,ze mam zlu vychovu ale to co je generacia po mne no otras,cest vynimkam.A to mam 26 rokov.

 23. Vulgar hovorí:

  „slobodný západ“, veď u nich to je ako u nás za komančov. nikdy nevieš, kto ta počúva a môže udať. ja som minule diskutovala s jednou Britkou na IG a ta mi doslova napísala, že ako biela žena mám zákaz kritizovať farebných, pretože moji bieli predkovia napáchali veľa zla a ja som vinná.

 24. Ni hovorí:

  Ludia, az ma hroza obchadza. Nenechajme sa varit v teplej vode ako zaby. Neprijmime za normu, co nie je normalne.

 25. Majo hovorí:

  Ni,nic sa nezmeni,lebo vacsina ludi je tupych jak bagandza a je lepsie(lahsie)ist s prudom ako proti nemu,to je cele….a v dnesnej dobe ani na to ludia nemaju cas alebo chut rozmyslat…

 26. Antientam hovorí:

  Vulgar, takýmto ľudom zo Západu treba povedať, že MY sme nikdy nemali ani otrokov ani kolonie,že takéto reči si môže nechať pre svojich krajanov a že Británia by mala platiť reparácie nám, lebo kvôli nim sme tu mali 42 rokov komunizmus-kvôli ich zrade v Mníchove 1938 nás oslobodili vo vojne Rusi a nastolili tu svoj Stalinov systém.

 27. Linda hovorí:

  O tomto by mali všetci ľudia vedieť a potom nám možno nehrozí pomalé oblbnutie, ako žabám.

  prehladsprav.sk/technologia-pouzitia-vedeckej-metody-overtonovho-okna-ako-presadit-nepresaditelne/2244

 28. Vulgar hovorí:

  presne to som jej napísala Antientam. Myslím, že viem celkom pokojne argumentovať, napísala mi na to len, že hrám na city ľuďom, čo sa pozerajú na náš rozhovor a nadalej absolútne ignorujem realitu.

 29. Kanky hovorí:

  Nie som rasista ale toto je chore.dokedy budeme tolerovat utlacanie ublizovanymi mensinami?

 30. Anicka hovorí:

  Vulgar-a čo povedala vlastne nato že sme nemali kolonie ani otrokov a zradili nás r. 1938. Mimochodom, Československo muselo po vojne dokonca zaplatiť Británii za výstroj našich vojakov čo tam odišli za nich bojovať. Pritom bez našich a hlavne polských pilotov by Británia určite padla.

 31. Teris hovorí:

  Belosi su celosvetovo rasova mensina. Heterobieli su uz uplne ohrozeny druh. Tak to proste je.

 32. Anonym hovorí:

  Čakám kedy Adam a Eva budu černosi Jonáš a Martin

 33. Vulgar hovorí:

  Anicka, práveže len to, že ignorujem realitu, a keď som chcela počuť jej argumenty, lebo ma naozaj zaujímali, tak už neodpísala. 😀

 34. Sis hovorí:

  Politická korektnosť yebnutého národa, ktorý sa dožil 21. storočia len zázrakom… Teším sa na ďaľšie novinky, s ktorými prídu…

 35. literally hovorí:

  trochu chill ludia, ale komu to vlastne hovorim.. co ak sa im na castingu najviac pacila? Co ked bude mat tiez cervene vlasy… Heimdalla hral tiez Idris Elba a co..

 36. Antientam hovorí:

  Vulgar a spomenula si jej aj Mnichovsku zradu?

 37. N. hovorí:

  A viete čo? Ja som rada, že žijem na Slovensku (úmyselne vynechávam akékoľvek prívlastky). Pretože aj tu síce máme množstvo švacnutých, ale nie až tak veľa a v takom rozsahu ako inde (úmyselne nemenujem žiadnu krajinu) a kým sa táto éra Black Ariel ku nám celkom dostane, snáď ešte pár rokov naša izolácia vydrží. Po prečítaní týchto komentárov mi síce nie je tak vtipne ako zvyčajne, ale vždy poteší podobný názor a dobrá gramatika, ktorá tiež všeličo o človeku napovedá 😀

 38. A kvôli korektnosti bude žiť v Čiernom mori?ináč ten slovný zvrat v názve je dobrý..a prikláňam sa k ostatným diskutujúcim..

 39. Ewelina hovorí:

  Nebudem sa tu rozpisovat takze iba v skrate. Toto je uz v pici. Chory svet.

 40. Ewelina hovorí:

  Nech su vsetky postavicky cierne ariel nech ma tatka gaya mamku transku sestra sa este nerozhodla sebastien nech je bi. A erik nech je zena preoperovanaza muza. Ale iba od pol pasa dole. Myslim ze vsetciveko bio raw indta lgbti budu spokojni

 41. Anonym hovorí:

  Nerevte uz! Ticho chvilu, boli ma z vas hlava. Ja si prosim späť stare pikosky.
  Tieto clanky, ktore maju zvysovat citanost a rozputanie diskusii, ma nebavia. To mozem ist aj na tupky, sme-tiarov atd. Tieto kontroverzne temy automaticky vyvolavaju emocie a smrdi to tu politikou. Panenko svatohorska (a locco a stary, najstarsi admin), vidis to?

 42. pety hovorí:

  A je tu este niekto, kto sa nevyjadril k rasizmu? Ano, tam vzadu dvihnuta ruka – dajte si facku…ano, aj tam napravo zatial ticho, tam si dajte rovno dve facky…este niekto? Ok, uz si povrieskali vsetci svoj nazor o utlacani belochov/cernochov/trtochov/drbochov a inych chov, svet je opat v rovnovahe. Gratulujem.

 43. Anonym hovorí:

  Pety takze ty si ta nad vecou, so spravnym pohladom na svet? Hlavne, ze by si kazdeho fackala. Skus popracovat na svojej agresivite. Mozno pomoze cajik z medovky, mozno terapia 😉

 44. Antientam hovorí:

  Petty je dnešná progresívna liberálka-kto má iný názor je hate speech a treba ho vyhodiť z práce,zmazať z facebooku a youtube, zbiť na ulici a postaviť pred súd.

 45. Anicka hovorí:

  Odporúčam toto parodické video, triafa do živého:
  https://www.youtube.com/watch?v=ROsR68SayHU

 46. pety hovorí:

  @Anonym7:36 Poprosim radsej napisat mi recept na prazenicu. Dakujem.

 47. pety hovorí:

  @Antientam Poprosim vypisat vsetky mena zo stramy 478 telefonnehonzoznamu. Dakujem.

 48. pety hovorí:

  Este niekto nepochopil, muckovia?

 49. soave hovorí:

  slovenske rasistky a konspiratorks tu v diskusii nesklamali. mala morska vila je vymyslena postava, takze moze bat aj modra. ale som presvedcena, ze ste sa takto spravodlivo rozhorcovali aj vtedy, ked boli ine narody alebo rasy hrane belochmi. alebo ked disney upravil povodne baje tak, aby to oslovilo nas belochov ako Mulan alebo Pocahontas, kde je to vsetko animovane tak, aby sme sa my belosi s tym vedeli stoznit. a sup sup…malo hluposti o new world order a plane Sorosa na ovladnutie Europanov som ti nasla

 50. poppy hovorí:

  staci,ked halle ukaze cecky 😀 …viac dnes ludia nepotrebuju…

 51. Zafira hovorí:

  suhlasim so Soave…a cakam, kedy ludom dojde, ze Jezis bol Zid z blizkeho vychodu a podla toho aj vyzeral….:D……

 52. Anonym hovorí:

  zacinam rozumiet tomu, preco je vo svete zrazu tolko fasistov

 53. Antientam hovorí:

  Anonym, keby si aspon poznala rozdiel medzi fašistom a nacistom. Ale to je jedno, pre maoistov zo západu je dnes každý fašista kto nedegeneruje.

 54. Anicka hovorí:

  Zafira, vieš čo by ma zaujímalo? Prečo sú dnešní Izraelčania bieli? Je dokázané že sú pôvodom zo starej Palestíny, len malá menšina sú Chazari čo na judaizmus konvertovali a počas storočí v Europe sa nikdy nesobášili s inovercami, jedine ak konvertovali prečo od judaizmu, lebo to zakazuje ich viera.Boli 2000 rokov prenasledovaný, takže dosť pochybujem že kresťania konvertovali na ich vieru a tak vznikli dnešní Izraelci.Takže zdá sa že zázrakom evolúcie je že za komicky málo 2000 rokov v Europe obeleli, asi biblický zázrak.

 55. Moncika hovorí:

  Este ja do poctu.

 56. Vulgar hovorí:

  Anicka, s tým môže súvisieť aj Law of return, hocikto židovského pôvodu tam môže zaziadat a žiť. Tak ako naša Vera Wisterova napr. Ale je tam veľa Židov, ktorí sú tmavší.

 57. Zafira hovorí:

  a ako vyzeraju palestincania???…..a ano, law of return, takmer vsetci askenazi zidia po druhej svetovej vojne zdrhli bud do izraela alebo USA…..

 58. ajnur hovorí:

  Anonym, mýliš si dojmy s pojmami. Toto vôbec nie je o fašizme, ale o politickej korektnosti, ktorá už niekoľko rokov ovplyvňuje dianie v Hollywoode na úkor kvality.

Pridať komentár