O tom, čo desí celebrity | Pikošky.sk
15 sep, 2019
Napísal/a | komentárov 54

O tom, čo desí celebrity

Nie je to len starnutie.

Pri príležitosti piatku trinásteho premýšľam, či poznám niekoho skutočne poverčivého. Asi nepoznám. Horor s týmto názvom sme raz pozerali v škole v rámci hodín angličtiny, ale vtedy sme sa báli kvôli Jasonovi, nie dátumu v kalendári. Spolužiakovi až vypadol uhlomer (ak sa pýtate, čo robil s uhlomerom na angličtine, zamestnával si ním ruky, aby sa mu netriasli), keď nám niekto zaklopal na dvere a priniesol triednu knihu. Odvtedy som ten film nevidela. A keďže neviem o nikom, kto by trpel paraskavedekatriafóbiou, teda strachom z piatku trinásteho, spomeniem aspoň nejaké iné fóbie známych osobností.

 

Martin Freeman

Britský herec má podľa vlastných slov panickú hrôzu z toho, že sa zadusí pri jedení avokáda. Stačí, že sa na avokádo pozrie a už si predstavuje, ako sa mu kúsok zasekne v hrdle. S touto fóbiou si však dokázal poradiť – avokádo obmedzil, a tým pádom asi aj riziko s ním súvisiaceho úmrtia. A tak mi napadá, s akým filmom, či seriálom si tohto herca spájate? V show Grahama Nortona raz prezradil, že väčšinou dokáže podľa veku fanúšikov odhadnúť, odkiaľ ho poznajú. Ženy medzi 16-25 zo Sherlocka, starší ľudia zo seriálu The Office, alebo filmu Love Actually, čerstvejší fanúšikovia z Hobbita alebo Farga. Pre mňa bude už asi navždy Arthur Dent z filmového spracovania Stopárovho sprievodcu galaxiou.

 

Liam Payne

Spevák, ktorý sa preslávil ako jedna pätina One Direction, trpí strachom z lyžičiek. Možno to niektorí už viete, som si istá, že o týchto kuriozitách boybandov svojho času písali v Kamarátovi. Pre tých, čo doteraz netušili, tu je malé vysvetlenie: Za Liamových školských čias boli vo vymýšľaní trestov pre neposlušné deti kreatívni. Sankciou za vyrušovanie bolo totiž umývanie lyžíc a Liama táto činnosť asi veľmi traumatizovala. Odvtedy má vraj s lyžicami problém, musí jedlo konzumovať len svojimi vlastnými, nejakými špeciálnymi (asi ako pán Monk). Nie je jediný, fóbia z lyžíc je rozšírená natoľko, že má aj vlastné meno. Koutaliafóbia. Ktovie, či podobne trestali deti v školách aj za čias môjho otca. Ten má tiež fóbiu z príboru a preto ho zásadne ani neumýva, ani nenakladá do umývačky.

 

Sarah PaulsonKendall Jenner

Tieto dve dámy trpia trypofóbiou, čo je vraj strach z nepravidelných zhlukov malých dierok. Znie to síce čudne, ale údajne táto fóbia trápi dosť veľa ľudí. Ak máte problém predstaviť si, o čo asi ide, tak dýchavičnosť, zimomriavky, úzkosť a prudké búšenie srdca vraj dokáže spôsobiť pohľad na bublinky v pene kávy, špongiu, úľ, či tobolku lotosu. Kendall tvrdí, že keď sa na tie dierky pozrie, obchádzajú ju mdloby, lebo sa v nich podľa nej môže skrývať hocičo. Prikladám pár obrázkov, ktoré by ju určite vydesili, tak posúďte sami, či na vás pôsobia.

 

Zvládate?

 

Scarlett Johansson

Konečne niečo, s čím sa viem stotožniť. ScarJo sa bojí vtákov. Tých operencov, aby bolo jasné. Vraví, že sa jej niečo nezdá na ich zobákoch, krídlach a trepote krídel. Medzi celebritami nie je jediná, čo to takto cíti, ornitofóbiou trpí napríklad aj David Beckham. Hneď mi je sympatickejší. Keď som si čítala vyjadrenie Scarlett, akoby som počula samú seba. V momente ako v mojej blízkosti vták zatrepoce krídlami, naskakuje mi husia koža. Neviem, či ma tak veľmi poznačil Hitchcock a jeho film The Birds, ale je to tak. Mojou úplnou nočnou morou je vták v interiéri. Desím sa toho, že sa mi niečo podobné stane. Že mi vták nejakým nedopatrením vletí cez okno do bytu a ja sa budem musieť zabarikádovať v kúpeľni, alebo čo. Raz sa to aj takmer stalo, niekto u nás v dome nechal na schodisku otvorené okno, vletel cez neho holub, ale vyletieť von už nevedel. Takže zo školy som sa vrátila do situácie, keď pred dverami do môjho bytu poletoval vták. Zvrieskla som a z nejakého dôvodu to susedov viedlo k názoru, že ma vraždia. Pribehli mi na pomoc, zistili, čo je vo veci a holuba vyhnali von. Dodnes som im zaviazaná.

 

Matthew McConaughey

Na úvod sa musím pochváliť, že som Matthewovi napísala priezvisko správne na prvý šup! To je pre mňa takmer vždy nemožné a musím si to potom opravovať. No, a teraz k veci. Matthewa desia otočné dvere. Vraj je nervózny už len keď pri takých stojí. Môže sa to zdať hlúpe, na druhej strane, ja som si hneď spomenula na filmovú sériu Final Destination. U nás to bolo známe ako Nezvratný osud. Videli ste? Išlo o to, že Smrť sa nedá oklamať, takže hoci postavy v úvode filmov vyviazli z explózie lietadla, havárie na diaľnici, či vykoľajenia horskej dráhy, Smrť si ich nakoniec aj tak našla a potom umierali zaujímavým štýlom. Napríklad v soláriu, po návšteve zubára, či pri operácii očí. Podľa mňa smrť rozpučením v otočných dverách by do tejto filmovej série úplne zapadla.

Našli ste v zozname celebritných fóbií aj nejakú svoju? Ak nie, dajte vedieť, ktorá sa tu nespomenula. Snáď bude rozprávanie o strachoch to najhoršie, čo vám tohtoročný piatok trinásteho priniesol. Verím, že nikde nečíha Jason Voorhees s mačetou.

 

Zdroje: people.com

 

 1. cissy hovorí:

  Ja z pavúkov

 2. Majo hovorí:

  Ja mám strach z faloše a debility.

 3. Ja sa bojím lúčnych koníkov a kobyliek. Všade na oknách mám sieťky, lebo ak toto monštrum vletí ku mne domov, tak budem mať panický záchvat. Celé leto ma tieto príšery mátali. Konečne sa ochladilo a ja mám pokoj. Žiadny iný hmyz mi nevadí, len toto.

 4. NikiPp hovorí:

  Caulrofobia, tým trpím ja, strach z klaunov, veľa ľuďom to príde smiešne, ale ako som čítala, touto fobiou „trpí“ veľa ľudí, zo známych napr. S. Cowell

 5. Angy hovorí:

  Ja mám strach z výšok, taký, že neznášam sa pozerať ani len na ľudí, čo stoja pri okne… ešte pozerať so vo výške niekam do diaľky ok, ale pod seba…neexistuje, hneď mi zovrie polky, mám pocit, že mi nohy nejako vzlietnu a ja vypadnem… mávala som aj často také nočné mory v ktorých som padala z okna.

  V slovenskom „šoubiznise“ mi najpostihnutejší kadejakými fóbiami príde Stano Kráľ:lietanie, nečistoty, ocd, nosil si všade svoju perinu v extra kufri… ale tuším sa liečil na všetko…

 6. Vendel hovorí:

  Fuj do p**e, tie diery sú hnusné.. brrr.. zase mám zimomriavky.. schválne som bol zvedavý, či tu spomeniete Sarah a trypofóbiu. Raz som pozeral Graham Norton show kde o tom hovorila a spomínala, že keď si to niekto vygoogli, polovica ľudí nebude chápať, a tá druhá sa poriadne zhnusí.. stačil jeden pohľad a vedel som, že patrím do tej druhej skupiny, ale z nejakého dôvodu sa mi to zdalo aj fascinujúce… že prečo sa mi to hnusí, tak som na tie obrázky kukal asi 10 minút, tak striedavo 😅 no a potom som do 3 rána nevedel zaspať, z toho ako ma svrbelo celé telo.. 🙃

 7. prinzesz hovorí:

  ej veru tu trypofobiu mam aj ja, ale zas nie zo vsetkeho… napr. prvy obrazok este ok ale ten druhy… z toho sa mi zahmlieva pred ocami a je mi zle…
  a tiez mam fobiu zo skla pod nohami, resp. v Auparku v BA bola-je (neviem uz tam nebyvam) podlaha resp. schody a tie boli sklenne ci z coho to bolo, prosto bolo vidiet cez ne dole.. z toho ma vzdy bolelo brucho, a bolo zle… a drzala som sa zabradlia celou silou.. a napr. ja mam aj fobiu zo schodov tych dierovanych, tz. v skole su take, jednak som sa vzdy bala ze ma niekto cez tu dieru chyti za nohu a ja zosalejem od strachu a jednak mne sa prosto vzdy tocila hlava ked som po nich sla.. a sranda lebo aj moj pes sa po nich bal chodit 😀 jej aj mriezky robili problem, alebo most pod ktorym bolo pocut potok… 😀 😀 😀

 8. Iamyourspiritankmal hovorí:

  Dve slova – presklenne schody, vzdy ked tento skvost vidim v nakupnych centrach prebehnu ma zimomriavky po celom tele.

 9. flegma hovorí:

  nemam ziadnu fobiu, som nudna 🙁

 10. En hovorí:

  Mna tie „trypofobicke“ veci riadne uspokojuju, najradsej by som sa toho chytila, uplne super pohlad na to je. Milujem taketo veci.

 11. Teris hovorí:

  Som postracala iluzie prave o svojej mladosti. Starsi ludia…ako ja, pamätame Martina Freemana zo Stopara aj Love actually aj z The Office. Diery ma nedesia, ale ako ja rozumiem Matthewovi. Som jednoznacne za zakaz otocnych dveri! 😎 No a pak hadi a vysky tiez nevyhledavam.

 12. Sis hovorí:

  Akože pochopím, že niekto neznesie pavúkov, hmyz, výšky, davy ľudí, ale to s tým avokádom, to je fakt šupa… Ale zaujímavé je, že keď dlabe hranolčeky s octom a k tomu rybu, čo má kosti, tak to sa nebojí, že sa mu to tam zasekne…

 13. Nana hovorí:

  neviem.. zdá sa mi to? alebo už vážne nie je o čom písať?

 14. Aurora hovorí:

  Tak ja mám fóbiu zo slizniakov a žiab. Ale hlavne slizniaky. Raz keď poprsalo a zbadala som to ich asi 30 na jednom mieste tak som sa rozplakala. Ale aj tie diery sú zvláštne….

 15. Vulgar hovorí:

  ja sa bojim pubertiakov, keď stoja v skupinkách, že to sa určite smejú zo mňa. má to niekto tiež tak? 😀

 16. red kite hovorí:

  eskalátory do metra

 17. Maťa hovorí:

  Vulgar áno ja 🙋🏻‍♀️ Ja keď čakám ráno na bus a sú tam aj tí pubertiaci, ktorí idú do školy, to je nočná mora.

 18. Riddick hovorí:

  Inšpiratívny článok, brrr. Znovu ste mi spustili (aj moju) trypofóbiu, pri ktorej mi vstávajú všetky chlpy na lícach aj krku aj chrbte a neviem kde ešte, už len z toho, že na ňu pomyslím! To už asi aj fóbiu z pavúkov a hmyzu mám o jeden bod slabšiu, lebo dané objekty musím aspoň vidieť

 19. Majo hovorí:

  Nana,v podstate máš pravdu.Len ľudia dnes žijú takýmito blbosťami,takže skôr či neskôr sa niekto ožere alebo rozvedie a hneď je o čom písať.:)

 20. merry hovorí:

  Vulgar: ty si ma najviac pobavila!

 21. NoName hovorí:

  Sis: ak som sa dobre dočítala, tak Martin Freeman je vegetarián,takže tú rybu s kosťami asi nedlabe, ale chápem, čo myslíš. Pri jedle, na ktorom sa dá zadusiť, by mi tiež nenapadlo akurát to nešťastné avokádo.

  Vulgar: ja to tak mám 😀 viem, že som im asi ukradnutá a reálne sa bavia skôr o niečom inom, ale aj tak.

 22. Durciatko hovorí:

  vulgar 😀 vlastne áno, keď si to spomenula, tak som si uvedomila, že mám tiež z nich zvláštny pocit.

 23. Lola hovorí:

  Ja nemám/mám? trypofóbiu (počujem o tom prvý krát), teda nemám záchvaty pri tom alebo žeby som sa bála, skôr ma iritujú a mám potrebu, keď vidím takto diery pri sebe ich prerušiť, zničiť…. Och, pri pomyslení mi naskakujú zimomriavky:D Brr, tie lievance sú hrozné….

 24. She hovorí:

  Ja mám fóbiu z výťahov..A asi budem divná ale z duše neznášam korytnačky a keby sa má nejaká dotkla asi vyskočím z kože. Prosím povedzte, že nie som sama 😆

 25. Lasse hovorí:

  Ja mám momentálne fóbiu z jazdenia v aute, ale naozaj sa snažím ju prekonať.

 26. Dove hovorí:

  Klaunov neznasam ani ja. Ako dieta som videla horor It a odvtedy su klauni pre mna no go. Su fakt strasidelni a nechapem, ako sa mozu niemomu pacit a este ich aj detom ukazovat!
  A este neznasam, ked niekto na mna dycha.

 27. klobucik hovorí:

  Haha, Vulgar, ja mám presne to iste… a som si istá, ze sa zo mna zakazdym naozaj smejú

 28. Jours hovorí:

  nikipp vraj aj Johnny Depp sa boji klaunov, ja tiez nemám v obľube tie točia e sa dvere, stále stojím čo najbližšie za nimi aby som rýchlo šla preč a neprivreli má tie ďalšie 😀 okrem toho sa bojím lekárov, neznášam všetko okolo toho

 29. Jours hovorí:

  A vlastne celkovo ľudí začalo to tým, že som mala problém so svojím výzorom a teraz už mám problém so všetkým

 30. Quentina hovorí:

  nikto okrem mna tu nema fobiu z nocnych motylov? 🙁

 31. Anonym hovorí:

  ja mam fobiu z velkych potrubi, skoro ma drblo ked sme sli na exkurziu do jadrovej elektrarne

 32. Indianka hovorí:

  Koumpounofóbia – strach z gombíkov…na zgrcanie, čistý hnus 🤢🤮

 33. Kanky hovorí:

  Klaustrofobia, strach z vysok, strach z rebrikov, strach zo ziab

 34. ozruta hovorí:

  Nenazvala by som to fóbiou, ale mám rešpekt pred otáčacími dverami, no a tie dierky, celkom tfúj, ešte keď si predstavím v tých dierkach červíka, ako sa tlačí von.

 35. Miska hovorí:

  Vy ste super:D najviac ma pobavili korytnacky a potrubia. Moje su hmyz a gombiky

 36. NikiPp hovorí:

  Ešte musím doplniť, strach zbruchomluveckych bábik, či ako sa to vola, stačí, ze to vidím a už mi zoviera zadok a strach byt na nejakom okraji, kde nie je žiadna opora, len si na to pomyslím a uz sa trasiem, ale i tak, klaun, to je konečná pre mňa

 37. ruzovy zajacik hovorí:

  Heh akurat som bola pred par dnami v obchode a vletela dnu cajka.Narobila trochu frmol. Chcela by som mat fobiu z takych klaunov. Ved tomu sa da krasne vyhnut.Ale bohuzial mam fobiu z pavukov, som neskutocny arachnofobik a v podstate stale som v strehu z tych priser. Ked sa idem obut tak najprv kontrolujem obsah topanok a ked si idem lahnut tiez kontrolujem postel atd. Najhorsie je ze sa vzdy len zrazu len tak ocitnu ze bum

 38. ruzovy zajacik hovorí:

  Inak @Princesz neviem co to bolo za turbo kkta co navrhol tie schody. Moja mama vdaka tomu Aupark uspesne ignorovala a asi nebola z daleka jedina. Kamos si na nich dokonca myslim ze zlomil nohu. @Vulgar pripajam sa k pubertiakofobii 😂 Gombiky tiez nemam nejako rada, hlavne ked su ako „dekoracia“ tak by som to nekupila ani za svet, a ked uz tak to hned odtrhnem. My ludia sme pekne divni 😅😅😅

 39. Sis hovorí:

  Quentina, moja mama… Akože moja maxikľudná mama, ktorú nevytočí takmer nič, keď zbadá lietajúceho nočného motýľa, mení sa na hysterického, upišťaného a skákajúceho tvora, ktorý je neprístupný akýmkoľvek argumentom a aj keď jej povieme, že motýľ je už vonku, trvá jej pekne dlhú chvíľu, než vyjde von z úkrytu, ktorý si našla…

 40. literally hovorí:

  ja chapem, ze ludia su vselijaki, ale nejde mi do hlavy fobia z gombikov, co konkretne vam vadi? zapinat ich, alebo dotykat sa ich? to nenosite kosele alebo kabaty a tak?

 41. Len ja hovorí:

  Ja nikdy nepochopím urbex (urban exploration). Ja mam neskutočný strach z takých opustených tmavých miest (staré polorozpadnuté splesneté budovy, kryty a potrubia, opustené elektrárne)! :O :O naozaj nerozumiem tomu, na jaku p*** tam chodia…to ticho, kvapkajúca voda, tma a uličky..fuuuuj az mam husiu kozu..no dnes asi nezaspim…velmi som sa do toho vzila

  a este sa bojím výsok 😀 minule sme boli s priatelom na bylinky v lese a nasli sme taky posed …polovnícky….a on ze jeeej posed…podme hore dáme si cigaretku hore…pekný výhlad…on vysiel…no ja som vysla len tri „schodíky“ a plakala som ako malé dievca ze vyssie nejdem…on sa zo mna smial az sa splakal….ja som plakala tiez 😀 no z iného dôvodu 😀 extrém

 42. Len ja hovorí:

  a fobia z gombíkov? wtf? really? 😀 😀 😀 to by mi v zivote nenapadlo, ze niekto sa bojí gombíkov :D:D:D

  mayslím, ze taký clovek by asi nezacal podnikat s galantériou hahaha

  pecka, akí sme rozdielni

 43. Moja fóbia sa týka ľudí a toho čo si dovoľujú-politickí predstavitelia,utláčaní spoluobčania,futbaloví fanúšikovia atď…
  a neznášam aj potkany,myši,bzdochy,holuby a tak..

 44. Micka hovorí:

  Ružový zajačik,aj ty? Od detstva neznášam GOMBíKY na oblečení…ani za svet..aj na obliečkach mi vadia.Mne sa gombíky na oblečení alebo dekoráciach výsostne hnusia. Kupodivu, na kabáte až tak nie.
  A ešte neznášam, ak niekde trčia nitky- cverničky, hlavne na obliečkach a špeciálne ak je to niekde mimo domov. Gambík a cvernička je prote fuj. Neviem prečo..
  Literally, asi najhoršie dotýkať sa toho v rámci oblečenia.Keď som bola malá, mala som PULOVER /podotýkam nie sveter/,ktorý mal na ramenách našité nezmyselné gombíky a mne sa strašne hnusil.

 45. literally hovorí:

  dakujem za objasnenie Micka… je to uzasne a fascinujuce, kolko roznych veci sa ludom hnusi a nahana strach 😀 mne zvyknu gombiky vadit len ked ich mam na paplonovej obliecke pri hlave, ale to je asi tak vsetko.. inak sa u mna miesa fobia s hnusom tiez z potkanov a mysi a srsnov

 46. Micka hovorí:

  literally-zabudla som- najvačší hnus je taký ten priesvitný komunistický gombík,čo sa dával na pyžamá/,slabo našitý a trčiaci na uvoľnenej nitke-tak to je pre mňa fakt na grc.

 47. Elmo hovorí:

  kukám, že mám ešte celkom normálne „strachy“ – skoro všetok hmyz okrem múch, mravcov a včiel a ešte sa bojím výšok

 48. Anin hovorí:

  Z tmy:)…a zralokov….taktiez ma obcas strhne vo vani v malej kupelni (vinim za to kruh)

 49. Lola Lempicka hovorí:

  Ja mam strach z preplnenych autobusov, vzdy musim sediet pri otvorenom okne a pustat si hudbu, inac hned citim, ako mi dochadza kyslik, zosilneju sa mi vsetky hlasy, zvuky, pachy a opustim telo…

 50. Dana hovorí:

  som nenormálna, ja nemám žiadnu fóbiu 🙁

 51. akademik ján hovorí:

  Sorry baby, ale to s tými puberťákmi nie je fóbia, ale vzťahovačnosť vysokého stupňa 😀

 52. Dana hovorí:

  povedala by som, že viacero fóbií tu spomenutých nie sú skutočné fóbie…

 53. honeybunny hovorí:

  zaby….tunely….tocite schody

 54. Ana hovorí:

  Tak ja mam toho mrte: ohen (skrtnut zapalku je fakt stres), hlboka voda, vysky, nechutny a bodavy hmyz a gombiky sa mi hnusia tiez – ked nemusim nekupujem

Pridať komentár