Kauza Monicagate sa vracia na scénu

pridal NoName 17.8.2019 o 7:56


A orálny sex nie je sex, jasné?

Ak by sa ná-ho-dou mladšie ročníky na tento kuriózny výrok nechytali, jeho autorom je bývalý americký prezident Bill Clinton. Trošku ho síce parafrázujem, ale význam ostáva zachovaný. V dobe jeho prezidentovania sa totiž prevalilo, že udržiaval milostný vzťah so stážistkou v Bielom dome. A tou bola Monica Lewinsky, preto sa celá táto kauza volala Monicagate (Nixon mal Watergate, tak aby Clintonovi nebolo ľúto). Bill najprv vskutku statočne zapieral a s vytaseným ukazovákom sa dušoval, že „I did not have sex with that woman, Miss Lewinsky“. Teda, že so slečnou Lewinsky sex nikdy nemal. Potom svoju výpoveď zmenil, že vraj sex mali, a to priamo v Oválnej pracovni, no ale bol to len orálny sex (Monča sa činila na prezidentovi). Preto najprv tvrdil, že k nijakému sexu nedošlo, orálny sex podľa neho nie je skutočný sex. Bol by to asi popieral ešte viac, ale zase až tak si vyskakovať nemohol, na nevhodný vzťah so stážistkou sa prišlo kvôli dvom veciam. Linde Tripp a istým modrým šatám. Linda bola Monicina kamarátka (aspoň Monica si to myslela) a kolegyňa. Často spolu cez telefón viedli dlhé dôverné (aspoň Monica si to myslela) rozhovory o jej vzťahu s prezidentom, ktoré si Linda nahrávala. Nahrávky neskôr posunula Kennethovi Starrovi, štátnemu zástupcovi, ktorý celú aféru vytiahol na svetlo. Spomínané modré šaty Monica v júli 1998 vydala vyšetrovateľom (pár mesiacov predtým ešte vzťah popierala) výmenou za imunitu a práve tento kus oblečenia poslúžil ako nepriestrelný dôkaz. Nachádzali sa na ňom totiž stopy Clintonových spermií a bola to Monicina BFF Linda, ktorá jej poradila, aby šaty nedávala vyčistiť. Bill a jeho právnici sa to ešte snažili otočiť, že vraj sex síce prebehol (výlučne orálny), ale to Monica mala sex s ním. On s ňou nie. Nuž…kreativitu pri vymýšľaní výhovoriek im naozaj nemožno uprieť.

Bill celú kauzu ustál, z postu prezidenta ho neodvolali (a pritom kvôli krivej výpovedi mohli) a dokonca aj jeho manželstvo to prežilo. Obeťou mediálneho lynču sa stala skôr Monica. Odvtedy však už uplynulo 21 rokov a teda asi nastal čas, aby sme si celú aférku prežili znova. Tentokrát prostredníctvom seriálu od Ryana Murphyho. Toho si ja najviac spájam so seriálom Glee, ktorý dosť predbehol dobu (čo tam nejaká Sisa Sklovská). Premiéru mal v roku 2009 a už vtedy v stredoškolskom speváckom klube (ktorému sa hovorí glee club, takže odtiaľ pochádza názov seriálu) boli gayovia, lesby, židia, černosi, aziati, dokonca aj vozíčkar a jedna z roztlieskavačiek mala Downov syndróm. Všetko bolo. Ale priznám sa, že tento seriál som mala rada, vedel byť vtipný (ak ste ho pozerali po anglicky a nie s dabingom) a zahral si v ňom široký diapazón zaujímavých ľudí v epizódnych úlohách. Napríklad broadwayské divy Idina Menzel, Kristin Chenoweth, Patti LuPone, broadwayských mužov zastúpil Neil Patrick Harris, a ďalej sa tam ukázali trebárs Gwyneth Paltrow, Shirley MacLaine, John Stamos, Sarah Jessica Parker, Whoopi Goldberg a mohla by som pokračovať. Od speváckeho klubu potom Ryan prešiel ku strašidelnejšiemu žánru (alebo ako sa to vezme, pre niekoho je aj organizované spievanie dosť hrôzostrašné) v American Horror Story a neskôr k jeho komediálnejšej verzii v seriáli Scream Queens. No a od hororu je to len krok ku krimi téme a tak vznikol seriál American Crime Story.

Prvá séria sa venovala prípadu O.J. Simpsona, a Sarah Paulson a Sterling K. Brown si za svoje úlohy právnikov Marcie Clark a Christophera Dardena odniesli ceny Emmy. V podobnom duchu sa niesla aj druhá séria o vražde Gianniho Versaceho. Darren Criss (ktorý si zahral aj v Glee) ako vrah Andrew Cunanan zapôsobil a dnes soškou disponuje tiež. Uvidíme, či takto bude pokračovať aj tretia séria, ktorá má rozprávať práve príbeh Monicy. Natáčať sa malo začať už dva roky dozadu, ale good guy Ryan si to premyslel a dospel k záveru, že ak sa má rozpovedať jej príbeh, Monica samotná by do projektu mala byť zakomponovaná. Takto jej to aj odprezentoval, presvedčil ju, aby sa stala producentkou tejto série a tak už nakrúcaniu nič nestojí v ceste. Do úlohy Monicy bola obsadená Beanie Feldstein, sestra Jonaha Hilla. Môžete ju poznať z filmu Lady Bird, alebo tohtoročného Booksmart. Lindu Tripp stvárni Ryanovými seriálmi ostrieľaná Sarah Paulson (nejaké to kilečko ale asi bude musieť pribrať, alebo sa na nej vyřádia kostymérky). Fanúšikovia broadwayských muzikálov možno spoznajú aj Annaleigh Ashford, ktorá si má zahrať Paulu Jones (tá v roku 1994 obvinila Billa Clintona zo sexuálneho obťažovania). Kto si zahrá manželov Clintonovcov je zatiaľ stále tajomstvom. Ja som o nich doteraz videla len jeden film (nebolo tam explicitne povedané, že sú to oni, ale dalo sa to domyslieť), kde do ich úloh boli obsadení John Travolta a Emma Thompson. Film sa volá Primary Colors a mne sa teda páčil veľmi. Môžete si ho pozrieť v rámci čakania na Impeachment: American Crime Story, pretože ten sa začne vysielať až v septembri 2020.

 

Nech nežerem, tu máte porovnávačku ešte raz. Monica je outfitom aj vlasmi celá Monica z Priateľov. A musím povedať, že si nepomôžem, a trošku ju predsa ľutujem. Aféra s prezidentom bola očividná blbosť a dôsledok jej naivity, ale tak…predstavte si, že by si vás celý svet spájal aj po rokoch s chybou, ktorú ste spravili, keď ste mali 22. Dupľom, keď tou chybou bol chlap, s ktorým ste v tom veku niečo mali.

 

Súrodenecké duo: Jonah a Beanie. Nemusíte volať sociálku, Beanie je len prezývka. Normálne sa volá Elizabeth.

 

Vľavo Sarah Paulson, vpravo kamarátka do dažďa Linda Tripp. Kto nevidel, tomu odporúčam SNL skeče o tejto kauze, kde si Lindu zahral John Goodman

 

S milenkami prezidentov sa neraz spájajú aj ich šaty. Toto sú tie, v ktorých Marilyn zaspievala (či skôr zavzdychala) Happy Birthday, Mr. President pre Johna F. Kennedyho.

 

A toto tie Monicine. Fotka je čiernobiela, šaty sú inak modré (s výnimkou pár miest). Pár rokov dozadu jej za ne Erotic Heritage Museum V Las Vegas ponúkalo milión dolárov

 

Jéj, dobrý deň, pán prezident, rada vás spoznávam. Taký ste sympatický človek, strašne sa teším, že budem pod vami robiť. Čože, mám začať hneď teraz? V Oralnej, teda Oválnej pracovni? Ako poviete!

 

Zdroje: justjared.com, dailymail.co.uk, people.com, time.com

 Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2023 redakcia@pikosky.sk