Jaden Smith zachraňuje svet

pridal NoName 28.5.2019 o 4:07


Tentokrát bez irónie.

Samej sa mi nechce veriť, čo idem písať. Keď som ráno otvorila článok o tomto celebritnom decku na justjared, len som sa zachechtala – zase bude prča. Akurát som ja sprostá spravila chybu, klikla na drobnulučný odkazíček a dala si námahu prečítať si rozhovor s ním vo Flaunte.

Jaden totiž rozprával o svojom projekte čističky vody vo Flinte, Michigan, ktorý reálne beží a funguje a niekomu pomáha. A ľudia dobrí, ono to dávalo zmysel.

„Ľudia vo Flinte sú nadšení z Vodného Boxu, “ Jaden vraví. „Môžu ho požiť kedykoľvek. Je to zadarmo, len si musia priniesť vlastnú nádobu a my im ju naplníme. Ľudia sa tu snažia sprchovať s 500 ml nádobkami a teraz si môžu naplniť 5-galónový kontajner a vziať si ho domov. Keď sa umývate balenou vodou, je to veľký rozdiel – nemusíte na seba vyliať dvanásť fliaš vody. Stále je to na nič, ale veľkosť nádoby urobí určitý rozdiel.“

Ak ste rovnako neznalí veci, ako ja, tak v roku 2014 si flintskí politickí papaláši pripili na zmenu zdroja pitnej vody z pôvodného systému na lacnejšiu verziu z priľahlej rieky Flint, akurát zabudli spomenúť fakt, že voda odtiaľ preteká systémom trubiek obsahujúcich zdravie ohrozujúce množstvo olova. Vodná kríza bola na svete a riešenie: zákaz používania tejto vody na čokoľvek: pitie, umývanie, varenie, dokonca aj polievanie kvetiniek. Vodu mali používať iba balenú, a.k.a milujeme oceány, s.r.o.

“Tohto roku dostali najslabšiu pomoc za posledné roky, pretože ľudia zabúdajú. Flint naozaj potreboval tento systém, pretože teraz, keď voda neprichádza z humanitárnej pomoci ju môžu dostať z nášho boxu. Ak ho prevádzkujete od 9-tej do 5-tej každý deň roku, môžete dostať ekvivalent miliónu pollitrových fľašiek, čo doteraz dostávali zvonku.”

Vodný box vo Flinte je len začiatok.

“Na tento prvý som dal financie ja a moja mama [Jada Pinkett Smith] pracuje na druhom, čo bude úžasné. Budeme mať dva stroje. A potom chcem jeden v Oaklande, pretože aj tam sú miesta, kde voda nie je dobrá, a potom jeden v Afrike, na mieste, pre ktoré idea Vodného boxu vôbec vznikla.”

Jaden je exot. Bezpochyby. Keby jeho mozog slúžil ako podklad pre Bol raz jeden život, bičíkohlaví mesendžeri by netrafili z bodu A do bodu B bez obchádzky v obličkách. Jeho hudbe nerozumiem, jeho móde už vôbec nie. Ale rozumiem tomu, že som gossipovej stránke skoro zožrala ich pokus spraviť z tohto dvadsaťročného chlapca väčšieho blázna, než naozaj je.

 

Júnová titulka Flauntu

 

 

 

Zdroj: justjared.com,  flaunt.com,  nationalgeographic.com

 Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk