To asi nie je tvár Charlize, na ktorú sme zvyknutí. No ona sa opä rozhodla vybra sa osvedčenou cestou za filmovými oceneniami – akýmkožvek spôsobom sa pre potreby filmu opati. A tak vypchávky a filmové triky leteli z okna a Charlize kvôli jej novému filmu Tully pribrala 23 kíl. Preieranie sa ale negatívne ovplyvnilo aj jej psychiku.
Pre Entertainment Tonight povedala: „Chcela som cíti to, čo tá ena, a myslím, e toto bol spôsob, ako som sa k nej dostala bliie a nastavila sa na jej myslenie. Ale bolo to pre mňa obrovské prekvapenie. Poriadne tvrdo ma zasiahla depresia. Po prvý raz v ivote som jedla tak veža spracovaných potravín a pila príli veža cukru. Počas natáčania určite nebolo príjemné by v mojej blízkosti. Prvé tri týdne sú zábava, pretoe sa cítite ako diea v obchode so sladkosami. No potom to u zábava nie je. Z ničoho nič u toho máte plné zuby a stane sa to pre vás práca. Pamätám si, e som si musela nastavova budík uprostred noci, iba aby som jedla a uchovala si takú váhu. Vstala som a jedla som… Skrátka som to do seba natlačila. Bolo náročné udra si tú váhu.“
Hoci Charlize tvrdí, e bolo náročné si udriava svoju novú váhu, jedným dychom zároveň dodáva, e schudnú bolo peklo a trvalo jej to rok a pol, čo mi teda dokopy nedáva vežmi logiku. Dodala tie to, e jej dvojročná dcérka August bola presvedčená, e mamka má v bruchu bábo. A ona tam pri tom mala iba Big Macy.