Tony Awards 2014

pridal kara 9.6.2014 o 19:11


Včerajšie odovzdávanie cien sa uskutočnilo v New Yorku a a odvysielala ho stanica CBS. Chcete vedieť, prečo Hugh skákal v promo videu?

Hugh totiž neskákal len v promo videu, ale preskákal aj celé svoje úvodné číslo, čo bolo vyše štyri minúty.

Že dobre, ale stále nechápete prečo? Pustite si video ešte raz a pretočte na 2:40. Presne v tomto čase totiž Hugh skáče okolo telky, v ktorej práve beží číslo z muzikáli Small Town Girl (1953) – Take me to Broadway. A Tony Awards sú ocenenia za prácu na Broadwayi. Šikovne to ten Hugh premostil.

 

Čo ale mňa osobne zaujalo trocha viac ako celé Hughove hopkanie, bolo vystúpenie Neila Patricka Harrisa. To, že vie spievať a robiť šou, som vedela už dávno, ale toto ma fakt prekvapilo. Klobúk dole, Neil si zaslúžene odniesol za túto úlohu Hedwigy ocenenie. Vo videu ho okrem iného uvidíte dávať lapdance Stingovi, olizovať okuliare Samuelovi L. Jacksonovi, ale aj bozkávať jeho partnera Davida Burtku.

 

 

BEST MUSICAL

„A Gentleman’s Guide to Love and Murder“ (WINNER)

„After Midnight“

„Aladdin“

„Beautiful: The Carole King Musical“

 

BEST REVIVAL OF A MUSICAL

„Hedwig and the Angry Inch“ (WINNER)

„Les Miserables“

„Violet“

 

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LEADING ROLE IN A MUSICAL

Jessie Mueller, „Beautiful: The Carole King Musical“ (WINNER)

Mary Bridget Davies, „A Night With Janis Joplin“

Sutton Foster, „Violet“

Idina Menzel, „If/Then“

Kelli O’Hara, „The Bridges of Madison County“

 

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LEADING ROLE IN A MUSICAL

Neil Patrick Harris, „Hedwig and the Angry Inch“ (WINNER)

Ramin Karimloo, „Les Miserables“

Andy Karl, „Rocky“

Jefferson Mays, „A Gentleman’s Guide to Love and Murder“

Bryce Pinkham, „A Gentleman’s Guide to Love and Murder“

 

BEST PLAY

„All the Way“ (WINNER)

„Act One“

„Casa Valentina“

„Mothers and Sons“

„Outside Mullingar“

 

BEST REVIVAL OF A PLAY

„A Raisin in the Sun“ (WINNER)

„The Cripple of Inishmaan“

„The Glass Menagerie“

„Twelfth Night“

 

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LEADING ROLE IN A PLAY

Bryan Cranston, „All the Way“ (WINNER)

Samuel Barnett, „Twelfth Night“

Chris O’Dowd, „Of Mice and Men“

Mark Rylance, „Richard III“

Tony Shalhoub, „Act One“

 

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LEADING ROLE IN A PLAY

Audra McDonald, „Lady Day at Emerson’s Bar & Grill“ (WINNER)

Tyne Daly, „Mothers and Sons“

LaTanya Richardson-Jackson, „A Raisin in the Sun“

Cherry Jones, „The Glass Menagerie“

Estelle Parsons, „The Velocity of Autumn“

 

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A FEATURED ROLE IN A PLAY

Sophie Okonedo, „A Raisin in the Sun“ (WINNER)

Sarah Greene, „The Cripple of Inishmaan“

Celia Keenan-Bolger, „The Glass Menagerie“

Anika Noni Rose, „A Raisin in the Sun“

Mare Winningham, „Casa Valentina“

 

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A FEATURED ROLE IN A MUSICAL

James Monroe Iglehart, „Aladdin“ (WINNER)

Danny Burstein, „Cabaret“

Nick Cordero, „Bullets Over Broadway“

Joshua Henry, „Violet“

Jarrod Spector, „Beautiful – The Carole King Musical“

 

BEST DIRECTION OF A PLAY

Kenny Leon, „A Raisin in the Sun“ (WINNER)

Tim Carroll, „Twelfth Night“

Michael Grandage, „The Cripple of Inishmaan“

John Tiffany, „The Glass Menagerie“

 

BEST DIRECTION OF A MUSICAL

Darko Tresnjak, „A Gentleman’s Guide to Love & Murder“ (WINNER)

Warren Carlyle, „After Midnight“

Michael Mayer, „Hedwig and the Angry Inch“

Leigh Silverman, „Violet“

 

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A FEATURED ROLE IN A MUSICAL

Lena Hall, „Hedwig and the Angry Inch“ (WINNER)

Linda Emond, „Cabaret“

Anika Larsen, „Beautiful – The Carole King Musical“

Adriane Lenox, „After Midnight“

Lauren Worsham, „A Gentleman’s Guide to Love & Murder“

 

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A FEATURED ROLE IN A PLAY

Mark Rylance, „Twelfth Night“ (WINNER)

Reed Birney, „Casa Valentina“

Paul Chahidi, „Twelfth Night“

Stephen Fry, „Twelfth Night“

Brian J. Smith, „The Glass Menagerie“

 

BEST BOOK OF A MUSICAL

Robert L. Freedman, „A Gentleman’s Guide to Love & Murder“ (WINNER)

Chad Beguelin, „Aladdin“

Douglas McGrath, „Beautiful – The Carole King Musical“

Woody Allen, „Bullets Over Broadway“

 

BEST ORIGINAL SCORE (MUSIC AND/OR LYRICS) WRITTEN FOR THE THEATRE

„The Bridges of Madison County“ Music & Lyrics: Jason Robert Brown (WINNER)

„Aladdin“ Music: Alan Menken, Lyrics: Howard Ashman, Tim Rice and Chad Beguelin

„A Gentleman’s Guide to Love & Murder“ Music: Steven Lutvak, Lyrics: Robert L. Freedman & StevenLutvak

„If/Then“ Music: Tom Kitt, Lyrics: Brian Yorkey

 

BEST SCENIC DESIGN OF A PLAY

Beowulf Boritt, „Act One“ (WINNER)

Bob Crowley, „The Glass Menagerie“

Es Devlin, „Machinal“

Christopher Oram, „The Cripple of Inishmaan“

 

BEST SCENIC DESIGN OF A MUSICAL

Christopher Barreca, „Rocky“ (WINNER)

Julian Crouch, „Hedwig and the Angry Inch“

Alexander Dodge, „A Gentleman’s Guide to Love & Murder“

Santo Loquasto, „Bullets Over Broadway“

 

BEST ORCHESTRATIONS

Jason Robert Brown, „The Bridges of Madison County“ (WINNER)

Doug Besterman, „Bullets Over Broadway“

Steve Sidwell, „Beautiful – The Carole King Musical“

Jonathan Tunick, „A Gentleman’s Guide to Love & Murder“

 

BEST SOUND DESIGN OF A PLAY

Steve Canyon Kennedy, „Lady Day at Emerson’s Bar & Grill“ (WINNER)

Alex Baranowski, „The Cripple of Inishmaan“

Dan Moses Schreier, „Act One“

Matt Tierney, „Machinal“

 

BEST SOUND DESIGN OF A MUSICAL

Brian Ronan, „Beautiful – The Carole King Musical“ (WINNER)

Peter Hylenski, „After Midnight“

Tim O’Heir, „Hedwig and the Angry Inch“

Mick Potter, „Les Miserables“

 

BEST CHOREOGRAPHY

Warren Carlyle, „After Midnight“ (WINNER)

Steven Hoggett & Kelly Devine, „Rocky“

Casey Nicholaw, „Aladdin“

Susan Stroman, „Bullets Over Broadway“

 

BEST COSTUME DESIGN OF A PLAY

Jenny Tiramani, „Twelfth Night“ (WINNER)

Jane Greenwood, „Act One“

Michael Krass, „Machinal“

Rita Ryack, „Casa Valentina“

 

BEST COSTUME DESIGN OF A MUSICAL

Linda Cho, „A Gentleman’s Guide to Love & Murder“ (WINNER)

William Ivey Long, „Bullets Over Broadway“

Arianne Phillips, „Hedwig and the Angry Inch“

Isabel Toledo, „After Midnight“

 

BEST LIGHTING DESIGN OF A PLAY

Natasha Katz, „The Glass Menagerie“ (WINNER)

Paule Constable, „The Cripple of Inishmaan“

Jane Cox, „Machinal“

Japhy Weideman, „Of Mice and Men“

 

BEST LIGHTING DESIGN OF A MUSICAL

Kevin Adams, „Hedwig and the Angry Inch“ (WINNER)

Christopher Akerlind, „Rocky“

Howell Binkley, „After Midnight“

Donald Holder, „The Bridges of Madison County“

 

RECIPIENTS OF AWARDS AND HONORS IN NON-COMPETITIVE CATEGORIES:

SPECIAL TONY AWARD FOR LIFETIME ACHIEVEMENT IN THE THEATRE

Jane Greenwood

 

REGIONAL THEATRE AWARD

Signature Theatre, New York, N.Y.

 

ISABELLE STEVENSON AWARD

Rosie O’Donnell

 

TONY HONORS FOR EXCELLENCE IN THE THEATRE

Joseph P. Benincasa

Joan Marcus

Charlotte Wilcox

Beth Behrs

Candy Spelling

Emmy Rossum

Erin Darke a Daniel Radcliffe

Fran Drescher

Gloria Estefan s manželom

Hugh Jackman a Deborra-Lee Furness

Idina Menzel

Kate Mara

Kevin Bacon

Leighton Meester a Adam Brody

Lena Hall

Lucy Liu

Maggie Gyllenhaal

Matt Bomer

Neil Patrick Harris a David Burtka

Orlando Bloom

Robin Dearden a Bryan Cranston

LaTanya Richardson a Samuel L. Jackson

Thalia

Sting s manželkou

Wayne Brady

Zach Braff







Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk