Holyvúdska korešpondencia

pridal zoe 12.1.2013 o 11:00


Medzi Lady Gagou a Kelly Osbourne. Či skôr jej mamou, Sharon. Lebo mamy sa do všetkého starajú.

Po tom, čo sa Kelly Osbourne vyjadrila, že je šikanovaná fanúšikmi Lady Gaga, pretože poukázala na Gagin prírastok na váhe a možné tehotenstvo, Lady Gaga nabrúsila drápy a napísala Kelly otvorený list. Použila k tomu svoj blog littlemonsters.com, kde si list môžu prečítať všetci. Preložený list si môžete prečítať tu a teraz. Na vysvetlenie ešte dodám, že „malé monštrá“ či „little monsters“ sú Gagini nasledovníci. Gaga je ich „matkou“ či „Mother Monster“. Tak sa teda pustite do tých listov (stoja za to):

Drahá Kelly,

Napriek tomu, že by som si želala, aby si ma oslovila osobne ako hlavu nadácie Born This Way, ja aj s mojou mamou Cynthiou by sme rady reagovali. Každý deň si cez moju hudbu a verejné vystupovanie vyberám byť pozitívna a vytvárať tak milší a lepší svet spoločne s komunitou našich nasledovníkov. Podporujem ich v tom, aby ignorovali kritiku, postavili sa tyranom, aby poznali svoju vlastnú hodnotu a pochopili, že sme všetci rovnakí a nikto nie je viac než ten druhý. Viem, že ma ľudia vnímajú ako divoké dieťa, ale v skutočnosti som žena, ktorej hlboko záleží na ľudskosti. Mám pre Teba pochopenie, Kelly, ale cítim, že je veľmi dôležité poznamenať, že si si vybrala ten horší chodník. Tvoja práca v E! pre módnu políciu je založená na kritike, rozsudkoch a hodnotení ľudskej krásy a porovnávaní s inou krásou. Vzhľad je najčastejšou príčinou šikany vo svete. Tvoja šou podporuje negativitu a za tie roky sa stala komickou. Velebí Teba a Joan Riversovú, keď ukazujete na kameru, vysmievajúc sa a žartujúc o celebritách a slávnych osobnostiach ako keby sme boli len zvieratá v Zoo. A čo Tvoja revolúcia tela? Kedysi som bola veľmi zarmútená z toho, keď si ľudia robili posmech z Tvojej váhy, keď si bola mladšia. Ako keby vtedy šikanovali mňa. Vidieť Ťa vyrásť v nádhernú štíhlu ženu, ktorá sa živí tým, že si robí srandu z iných ľudí je pre mňa ohromujúce. Prečo nepomáhať iným? Prečo neobhajovať druhých, ktorí sú šikanovaní pre svoje telá a nepodeliť sa so svojim príbehom? Nezdôrazňujem to kvôli tomu, aby som urobila škvrnu na Tvojom charaktere, pretože sme sa už stretli a si milá osoba. Avšak, vyzývam Ťa, aby si prevzala zodpovednosť a priznala svoju účasť na tom, aký príklad kladieš pre mladých ľudí. Vzhliadajú k Tebe, pretože si slávna a keď sa takto chováš k ľuďom v televízii, mnoho adolescentov doma alebo na twitteri bude brať tvoje konanie ako akceptovateľné, pretože: „keď to robí ona, prečo by som nemohol aj ja?“. Nemôžem kontrolovať svojich fanúšikov a odvádzam ich od všetkej negativity a násilia, pretože je to nesprávne a ubližuje to, a naozaj sa cítim zle, pretože bolo ublížené Tvojim citom. Napriek tomu, my všetci môžme v médiách prispieť našou časťou, aby sme zaviedli štandard plný rešpektu, súcitu a lásky. Želám si, aby sa k Tebe všetci chovali s vľúdnosťou a rešpektom, ktoré si každý zaslúži. Kým niektorí moji fanúšikovia sa ešte majú čo učiť, väčšina z nich zdieľa rovnaké hodnoty ako ja a to je to, čo nás spája. A to puto je silné. 

S pozdravom,

Gaga a Cynthia

I napajedila sa Kellina mama a uverejnila odpoveď na Gagin list na svojej fejsbúk stránke:

Slečna Gaga,

Odpovedám na Váš otvorený list pre moju dcéru Kelly a som zmätená z toho, prečo by Ste mali zverejňovať Váš list. Čo sa týka súčasnej situácie; Kelly Vás nekontaktovala, ja som bola tá, ktorá dnes kontaktovala Vášho manažéra a naša emailová komunikácia je pripojená pod listom. Oslovila som ho ako Kellina manažérka a matka, aby som ho poprosila, či by Ste mohla osloviť Vašich „little monster“ fanúšikov a zastavili ich tak v písaní hanlivých, ohováračských a podlých komentárov o mojej rodine, nevynímajúc ani hrozby smrti pre moju dcéru. Váš otvorený list je pokrytecký a plný rozporov. A tak ako Vaša matka Cynthia podporuje Vás, ja podporujem svoju dcéru Kelly. Musím povedať, že Vaše názory na to, čo je politicky správne a akceptovateľné sa líšia s mojimi predstavami, ale to je to, čo robí tento svet takým zaujímavým…všetci sme iní. Aké milé, že máte pochopenie pre moju dcéru, keďže cítite, že sa vybrala tým „horším chodníčkom v živote“. Tvrdíte, že jej práca v E! pre módnu políciu je „založená na kritike, rozsudkoch a hodnotení ľudskej krásy a porovnávaní s inou krásou“. Vitajte v reálnom svete. Napríklad, keď som Vás videla nosiť šaty zo surového mäsa, bola som znechutená. Keď Vás vidím nosiť kožušiny a vyhlasovať ich za vyjadrenie módy, fakt, že mnohé bezbranné zvieratá boli zabité len preto, aby Ste Vy mohli mať fotku v médiách je pre mňa odpudzujúci. Nemali by Ste učiť Vašich „little monsters“, aby rešpektovali zvieratá a život? Necítim potrebu obhajovať pred Vami Kelline životné voľby. Svojím chovaním ku Kelly Ste mi však ukázali, že nie Ste nič iné než publicitu hľadajúci pokrytec a dožadujete sa pozornosti. Vy viete, že by bolo od Vás omnoho dôstojnejšie vyriešiť to v súkromí. Nazývam Vás tyranom, pretože máte 32 miliónov nasledovníkov, korí visia na každom Vašom slove a Vy kritizujete Kelly v otvorenom liste. Ste naozaj taká zúfalá, že Ste museli ísť s touto vecou na verejnosť?

Uviedli Ste, že si „každý deň cez moju hudbu a verejné vystupovanie vyberám byť pozitívna a vytvárať tak milší a lepší svet spoločne s komunitou našich nasledovníkov“. Toto, zjavne, Vaši nasledovníci úplne nepochopili, keďže veľká časť Vašich nasledovníkov nebola krutá len ku Kelly, ale aj k iným celebritám ako je Madonna, Adele a Rihanna. Hovoríte o „milšom a lepšom svete“. Neviem v akom svete žijete Vy, ale podporovať Vašich fanúškov v uverejňovaní hanlivých komentárov nespadá pod definíciu „milší a lepší“. Spadá to pod hovno.

Na záver: prestaňte nosiť kožušiny, prestaňte vyhľadávať publicitu a prestaňte využívať Vašich fanúšikov na to, aby zneucťovali nielen Kelly, ale aj iné celebrity. Jedno slovo od Vás môže zastaviť všetky tie hrozné, negatívne a podlé vyhrážky od Vašich „little monsters“. Dajte mi vedieť, ak chcete pokračovať v tejto debate. Ja som pre Vás otvorené hracie pole, moja drahá. 

S pozdravom,

Sharon Osbourne

Sharon s Kelly a Lady Gaga

Keby som momentálne rozmýšľala triezvo, tak by som asi našla niečo na oboch listoch, ale keďže som vypila viac pohárov Theraflu než je odporúčané na obale a vidím po mojej spálni poletovať malé strieborné víly, tak usudzujem, že bude lepšie zdržať sa siahodlhých úvah na tému, kto robí tento svet lepším. Gašparovič. Vidíte? Neoplatí sa…

Dve krásky na záver

 

 

 

 

 Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
NOVINKY
Cannes 2024
12
CANNES 2024
[pred 10 hod.]
Update Diddy
42
UPDATE DIDDY
[23.5 2024]
Tak teda, zas a znova..
39
A je to tam!!!
35
A JE TO TAM!!!
[19.5 2024]
Zlá správa potvrdená
46
Met Gala After Party 2024
36
Celebritný mixér
29
CELEBRITNÝ MIXÉR
[11.5 2024]
Met Gala 2024
69
MET GALA 2024
[8.5 2024]
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk