Keď lama v Holyvúde dospeje

pridal zoe 25.6.2013 o 12:10


Holyvúdske lamy dosahajú dospelosť dvadsiatym prvým rokom svojho lamieho života. 

Toto významné prelomové obdobie v živote lám je sprevádzané zmenami na tele i v správaní. Lama vo veku 21 rokov disponuje hlavne hustejším ochlpením tváre a agresívnejšou povahou. Keď lama dosiahne dospelosť, je nutné ju odchytiť a označkovať kruhovitým tetovaním na ľavej prednej končatine. To nám umožní sledovať lamu aj po vypustení späť do prírody. Počas obdobia jarnej brezivosti sa dospelý samec lamy pokúša upevniť si svoje postavenie vo svorke, aby na seba upútal pozornosť samičiek. V čase ruje vyzve najsilnejšieho samca vo svorke, tzv. alfa samca, na súboj. Súboj sa končí tak, že si alfa samec upevní svoju pozíciu vo svorke alebo, v prípade, že ho nový dospelý jedinec vo svorke porazí, svorka má nového vodcu.

Taylor Lautner (21), herec, ktorý je na základne vizuálnych podobností neustále prirovnávaný k lame a ktorého poznáte ako prerasteného vlčiaka z filmu Tvajlajt,  sa pustil do natáčanie nového filmu s názvom Tracers. Taylor si v ňom zahrá hlavnú postavu poslíčka na bicykli, ktorého ovládne parkour- mentálna choroba spôsobujúca, že je jedinec presvedčený o tom, že morfoval na kamzíka a prejavuje sa hysterickým skákaním po strechách a odrážaním sa od stien. Parkourom posadnutého Taylora potom zachce New Yorkská mafia. Asi si zájdem ešte raz na Gatsbyho

Taylor Lautner ako nedospelá lama

Taylor Lautner ako dospelý samec

Bitka o pozíciu vo svorke pri natáčaní filmu Tracers v uliciach New YorkuMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk