Retro samci v seriáli Mad Men

pridal poppy 25.3.2012 o 23:57


Sexuálne obťažovanie na pracovisku (lebo aj keď sa vám len na riť kukne tak vás, podľa Američanov, obťažuje), diskriminácia ženského druhu vo všetkých podobách, tabak a whisky ako súčasť pracovnej morálky. Tak aj o tomto je seriál Mad Men.

Áno, viem, znie to prudko vábne. Ide však o seriál, ktorý je zasadený do Ameriky 60. rokov, takže všetky tieto sexuálno-šovinisticko-alkoholické veci sú na mieste. Mad Men sa točí okolo reklamnej agentúry plnej šarmantných mužov v oblekoch a robustných sekretárok (kam sa hrabe Katy Perry s tými jej lentilkami). Čo sa postáv týka, za hriech pohľad stojí Jon Hamm, ktorý hrá v seriály Dona Drapera, tak trochu drsného samca okolo ktorého sa točí celý dej. A tiež Christina Hendricks, ktorá sa naozaj prsnato kvalitne zhostila postavy Joan Holloway, okolo ktorej sa, zasa, točia všetci chlapi.

Okrem týchto dvoch vizuálnych skvostov môžete v seriáli vidieť napríklad January Jones alebo Elisabeth Moss. Mad Men je naozaj vydareným pokusom o predstavenie americkej spoločnosti 60. rokov; v porovnaní so súčasnosťou vás určite veľa vecí zarazí (napríklad to chľastanie na pracovisku… a to hovorím CHĽASTANIE, nie pohárik!). Okrem zaujímavých postáv vás chytia za (módne) srdce aj úžasné retro módne kreácie (tie kabeločky, tie boty!!!). Mad Men si získal aj priazeň kritikov (vraj najmä vďaka historickej presnosti), ktorým vďačí za ceny Emmy aj Golden Globes.

PS: Práve sa začína 5. séria, takže ak sa moc posnažíte, máte reálnu šancu (medzi čakaním na nový diel), tie štyri predošlé série ešte dať. Veľa retro zdaru!

Mad Men

 

Christina Hendricks

 

Jon Hamm

 

 Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2021 redakcia@pikosky.sk