Pochovali nám najsympatickejšieho hollywoodského macka

pridal NoName 11.9.2012 o 10:59


Michael Clarke Duncan zostal v každého povedomí najmä ako nežný obor John Coffey zo Zelenej Míle. Hovorí sa, že táto jeho najväčšia filmová rola vychádzala zo skrytých zákutí jeho vlastnej osobnosti. Herec zomrel vo veku päťdesiatštyri rokov na komplikácie so srdcom. Posledná rozlúčka sa uskutočnila včera vo Forest Lawn Memorial Park v Hollywood Hills.

Za rolu v Zelenej Míli bol Michael Clarke Duncan nominovaný na Oscara v roku 1999. Film bol natočený podľa príbehu Stephena Kinga, Michael v ňom hral obra s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý je odsúdený na trest smrti za znásilnenie a zabitie dvoch malých dievčat. Film vrcholí, keď sa dozvedáme, že John Coffey je nevinný a sám potrestá skutočného vraha dievčat aj hnusného väzenského dozorcu (ktorý teraz naozaj kšeftuje s jedným dievčatkom menom Courtney Stodden, ktoré možno kedysi aj bolo nevinné, ale teraz už istotne nie je). Kto ten film videl, keď Johna napriek všetkému posadili na elektrické kreslo a John požiadal dobrého väzenského dozorcu Toma Hanksa, aby mu nedával cez hlavu kapucňu lebo sa bojí tmy, a nerozplakal sa, mal by chytro pohľadať svoje srdce.

Michael Clarke Duncan sa narodil v Chicagu. Otec ho opustil, keď mal šesť rokov. Pôvodne chcel Michael hrať americký futbal, ale kvôli maminej nevôli dovoliť mu hrať sa, namiesto toho rozhodol pre hereckú kariéru. Michael ukončil štúdium na univerzite, keď jeho mamka ochorela, živil ju aj sestru tým, že vykopával diery pre plynárenskú spoločnosť. Neskôr sa presťahoval do Los Angeles, kde chcel preraziť ako herec. Tu začal pracovať ako bodyguard pre takých hercov ako je Will Smith, Martin Lawrence, Jamie Foxx a LL Cool J. Občas sa mu pritrafila nejaká malá rolička vo filme. Ako bodyguard skončil v ten deň, keď ho pridelili k rapperovi The Notorious BIG, ktorý bol hneď v prvý deň Michaelovej služby zavraždený. Michael prerazil hlavne filmovou rolou v Armagedone, kde hral sympatického Medveďa. To bol ten, ktorý si uháňal na motorke pred asi stovkou policajných áut a ten, ktorý počas rutinnej prehliadky pred cestou do vesmíru tancoval na nemocničnom lôžku v leopardích spodkoch a ukázal aj kúsok riťky. Jeho som mala v tom filme hneď po Bruceovi najradšej.

Michael si zahral aj vo filmoch ako Breakfast of Champions, The Whole Nine Yards, Sin City, Planet of Apes, The Scorpion King, Redemption Road a Daredevil. Svoj krásny baritónový hlas prepožičal do animácii ako Cats&Dogs, George of the Jungle 2, Dinotopia a Kung Fu Panda. V roku 2009 konvertoval na vegetárianstvo a stretol svoju snúbenicu Rev Omarosa Manigault v jednej z uličiek v americkom supermarkete (takže láska fakt čaká za každým rohom). V máji tohto roku ešte stihol nakrútiť film pre organizáciu PETA. Hovoril v ňom o svojom prechode na vegetariánstvo a o tom, ako kvôli tomu vyhodil z domu mäso v hodnote päťtisíc dolárov.

(* 10. december 1957, Chicago, USA – † 3. september 2012, Los Angeles, USA)

Michael Clarke Duncan zomrel tretieho septembra na infarkt myokardu. Zostala za ním smútiť mamka, sestra a snúbenica. A celý svet, ktorý ho miloval ako Johna Coffeyho. Na jeho pohrebe včera premietali Michaelove scény z filmu Zelená Míľa. Pohreb nebol otvorený verejnosti – prebehol v súkromí a fungoval na báze pozvánok. Na obrade sa okrem iných zúčastnil Tom Hanks, Jay Leno, režisér Zelenej míle Frank Darabont a David Boreanaz. Poďme si aj my pospomínať na tohto sympatického herca s veľkým srdcom.

Zelená Míľa

Armagedon

 Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2023 redakcia@pikosky.sk