Jerguš Oravec: Na babe si prvé všimnem topánky

pridal dominique 24.4.2011 o 12:00


Určite ste zaregistrovali ďalší ročník Česko-Slovenskej SuperStar, pretože okrem nej, Šehrezády, showky kostnatej blondíny a samozrejme kráľovskej svadby, neavizujú programové spoty Markízy de Sade nič nové či nebodaj zaujímavé. Na okuk v SuperStar pre nás ženy zostali vo finále už len reggae mužík Šeps, cukrík Kurc, východniar Adamec, mladučký Harich a Peter smutné oči Ševčík. Pikošky si vyšli s vypadnutým a (podľa sugar neodolateľným) superstaristom Jergušom na kávičku, aby sa o ňom dozvedeli niečo viac.

Jerguš Oravec zostal pred bránami elitnej dvanástky, hoci bol od začiatku súťaže výrazný nielen svojim spevom a hudobným vkusom, ale aj zjavom. Gábina Osvaldová o ňom dokonca povedala: „Takto má vyzerať superstar.“

Dvadsaťdvaročný Trenčan hrá na gitare, klavíri, bicie i na fúkacej harmonike. Študoval muzikológiu, ktorá ho bavila, ale on chcel uplatniť muziku v praxi, a tak zo školy odišiel. Preraziť v hudobnom priemysle „bez mena” je ťažké, a tak Jerguš prišiel na kasting do Superstar – uspel a postupoval. „Divadlo bolo pre mňa najväčší hardcore”, tvrdí spevák, ktorý mainstreamové veci nemusí, ale ak chcete na Slovensku hrať a zarobiť si aspoň na mikrofón, inak to jednoducho nejde.

„Veci hovorím na rovinu, čo sa niekomu môže zdať drzé, ale ak nie si drzý, tak si ťa nik ani nevšimne.” To si už na vlastnej koži vyskúšal. Podľa Jerguša sa v SuperStar k súťažiacim nepristupuje rovnako: , , V semifinálovom kole som mal problém vydupať si pieseň Wish You Were Here od Pink Floyd, hovorili mi, že pre tento formát je neprípustná.” Jerguš chcel túto skladbu zahrať aj s gitarou, ale tú mu z neznámych príčin nepovolili. Keď si s ňou neskôr dopomohli iní finalisti, tak problém už nebol. , , V Superstar by sa mala hľadať osobnosť, ktorá prinesie niečo nové, nie ďalší párty spevák typu Chodúr, ktorý sa správa, akoby mal už štyridsať rokov.‘‘

Jerguša neustále prirovnávajú k Johnnymu Deppovi či Robovi Pattinsnovi, a tak nečudo, že fanúšičky zaujíma, či je v jeho živote nejaké tá Vanessa či Kristen. Spevák momentálne lásku nemá, takže, baby, máte šancu. Minimálne sex si vie predstaviť s každou :). „Baba ma musí na prvý pohľad zaujať, mala by mať niečo aj za očami, a keď má dobré boty, tak to má vychytané.” Chce uletenú holku, ktorá je otvorená novým veciam a občas mu sčeše ego, pretože „v muzike ľahko vzlietneš”. Nebráni sa ani starším ženám, „ak budú špiny” (budú dobre vyzerať). , , Vo vzťahu však potrebujem vnútornú slobodu, ale viem si určiť hranice. Tiež viem, že láska je najviac, ale usadiť sa plánujem sa až v šesťdesiatke.‘‘

V blízkej budúcnosti chce vydať CD a cez leto koncertovať na festivaloch s kvalitnými hudobníkmi. Najbližšie ho uvidíte spievať v jeho rodnom Trenčíne 29. apríla v Piano Clube, kde budú hosťovať aj jeho kamaráti zo Superstar – Noah a Matej Piňák. Práve s Matejom si sadli najviac a počas SuperStar robili na izbe super žúrky. Ak neveríte, spýtajte sa ich parťákov Betky alebo Šepsa.

Jerguš sa okrem hudby venoval aj športu. Najprv hrával badminton, v ktorom bol celkom úspešný, neskôr presedlal na futbal.

Má fanúšičky všetkých vekových kategórií:)

Z Jergušovho albumu…Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2023 redakcia@pikosky.sk