Borat, trochu iný film

pridal admin 24.11.2006 o 12:03


Borat

Tak sme sa včera s dudou vydali na Borata. Ja ako veľký fanúšik, duda ako tupý neznalec. A ak to mám zhrnúť, musím citovať dudu: „Ako sa takáto pičovina dostala do kín?“.

Borat je jeden z najnechutnejších, najofenzívnejších ale aj najvtipnejších filmov aké v živote uvidíte. Nemôžem si ale pomôcť a som trochu sklamaný. Každopádne sa prechod z televíznej obrazovky na filmové plátno podaril lepšie ako u Boratovho bratranca, Ali G-ho. Tvorcovia sa poučili z Ali G-ho chýb a Borata po väčšinu času udržujú v jeho známom prostredí, a „dej“ skôr slúži ako preklenutie medzi zábavnými scénkami. Aj tak však mám pocit, že Borat skôr patrí na televíznu obrazovku a v kine tak dobre nefunguje. Možno to je príbehom, ktorý poodhaľuje z Boratovho charakteru viac ako by bolo vhodné. Borat je egoistický, rasistický sexista, a takého ho diváci milujú. Nechcem ho vidieť ako zlomený trpí, pretože v týchto chvíľach pôsobí až príliš ľudsky. Ale možno je to aj tým, že vďaka ošiaľu ktorý sa okolo filmu rozpútal, boli moje očakávania nedosiahnuteľne vysoko. Na druhú stranu, duda o filme a Boratovi nevedel v podstate nič, a väčšinu času len neveriacky krútil hlavou. Určite to nie je tým, že by sme boli príliš fajnový a Boratov humor bol pre nás príliš hrubé zrno. Napríklad, keď duda dostal minule bombu do gulí, smial som sa až mi slzy tiekli. Pretože bomba do gulí je vtipná, OK?

Každopádne, film stojí za zhliadnutie. Viac si ho ale asi vychutnáte na DVD. Aj vďaka vypusteným scénam a iným lahôdkam, ktoré sa na DVD určite objavia.


Sexy Time!Zaradené pod: Film, Sacha Baron Cohen
Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2020 redakcia@pikosky.sk