Verdi, Puccini…Kanye?

pridal kiwi 23.11.2019 o 15:51


Takto nejako som reagovala na nové Kanyeho vyhlásenie.

Minule sme vás informovali o jeho rozhodnutí kandidovať v roku 2024 na prezidenta. A teraz si pre nás Kanye nachystal ďalšiu novinku. Je milé, ako si uvedomuje, že nám to musí dávkovať postupne, inak by sme to nezvládli. Tá novinka je fakt, že už tento týždeň sa bude dať uzrieť jeho najnovšie dielo… ktorým bude opera. Veru tak. V minulosti tento žáner reprezentovali takí Verdi, Puccini, Wagner, potom geograficky nám bližší Smetana, Dvořák a Suchoň…teraz bude v ich stopách pokračovať Kanye.

A o čom ten zázrak bude? Témy umierajúcich prostitútok a hladujúcich umelcov sa vyčerpali. Kanyeho opera sa má volat Nebuchadnezzar. Za Nebuchadnezzarom ešte nasleduje podtitul A Kanye West Opera, lebo veď to by ani nebol Kanye, keby hneď v názve nefigurovalo jeho meno. Ak vám pri mene Nebuchadnezzar čosi matne naskakuje, tak to budú asi hodiny dejepisu. Nebuchadnezar, známy aj ako Nabukadnezar (tak si ho aspoň pamätám z tých hodín ja), bol kráľom Novobabylonskej ríše. Okrem toho má svoje miesto aj v Starom zákone, takže áno, to odtiaľ vietor fúka. Kanye je najnovšie veľký kresťan, a teda to musí odzrkadľovať aj jeho tvorba. V októbri už stihol vydať album v gospel štýle, ktorý sa volá Jesus Is King. Plus prakticky celý rok 2019 pravidelne viedol nedeľné bohoslužby, s ktorými mu občas vypomohli Chance The RapperKaty Perry. A ak náhodou ľudia nemali príležitosť si na omše odskočiť osobne, nemuseli zúfať. Stačilo ísť do kina.

Kanyeho (čerstvo objavená) pobožnosť sa ale neobmedzuje len na bohoslužby a nové žánre albumov. Zato on začína trochu obmedzovať svojich najbližších. Ak si spomínate na outfit Kim z tohtoročnej akcie Met gala, nedávno na povrch vyplávalo, že Kanye s ním vôbec nebol spokojný. Bol vraj príliš sexi a on nechcel, aby si jeho žena a matka jeho detí obliekala čosi podobné, lebo to naňho nepôsobilo príjemne. Členky Kardashian klanu sa vedia kvalitne dogabať, o tom niet pochýb. Ale ak si dobre pamätám, bol to práve Kanye, ktorý hneď na začiatku ich vzťahu Kim vyhádzal celý šatník a nastavil jej nový štýl, ten, v ktorom ju poznáme dnes. Kim mu to v rámci debaty o príliš sexi outfite pripomenula, ale on sa obhajoval tým, že vtedy bol rapper (teda ešte nie ultra silne veriaci kresťan) a chcel, aby ukazovala svoje telo, lebo to tak v tom čase robili aj ostatné ženy. Dnes už je ale viac ako len bežný rapper, takže s provokatívnym obliekaním je odrazu problém. Pýtate sa, čo teda Kanye je, ak údajne viac, ako len bežný rapper? Ná, čo by bol. Najlepší umelec, akého kedy Boh stvoril, to je snáď jasné. To o sebe povedal on sám v rámci rozhovoru s pastorom Joelom Osteenom.

A aby toho v klane K nebolo málo nového, tak sa v súčasnosti má rokovať o vzniku novej reality show tejto famílie. Konkrétne by malo ísť o spin-off, v ktorom by diváci sledovali Khloe a jej dcéru True. Tuším začínam ľutovať, že to Mayovia s tým rokom 2012 tak zle vyrátali.

 

Takto sa robí promo danému eventu. 24.11. v Hollywood Bowl. Celá opera má navyše reprezentovať jednak Kanyeho cirkevnú príslušnosť a ešte aj demonštrovať jeho, neustále sa rozširujúci, hudobný záber. Nebuchadnezzar má v sebe teda spájať operu, výtvarné umenie, moderný tanec a gospel. Pfuj.

 

 

Pár fotiek zo stretnutia s pastorom Joelom a jeho…followermi. Pridávam ich sem, pretože Kanyeho som asi nikdy nevidela sa na jednej akcii toľko usmievať

 

 

Budeme sa tváriť, že aj toto tu mal byť úsmev. Inak, pastor Joel vyzerá trochu ako úchylný (alebo úchylnejší, podľa toho, ako veľmi ho máte radi) Benedict Cumberbatch. A všimnite si ten decentný outfit Kim. Ten jej asi manžel schválil, vzhľadom na príležitosť.

 

Toto tu neschválil. A to vraj ešte Kim ustúpila, lebo úplne prapôvodne mali byť súčasťou outfitu aj presvitajúce bradavky

 

Krásny párik. Kim s topánkami až po panvu a To najlepšie, čo Pánbožko kedy vyprodukoval

 

Zdroje: pitchfork.com, people.com, people.com, people.com, dailymail.co.uk

 Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2022 redakcia@pikosky.sk