Taylor Swift burcuje fanúšikov

pridal NoName 26.11.2019 o 21:23


Ex-vydavateľstvo jej zakazuje hrávať jej vlastné skladby.

O konflikte Taylor Swift s jej bývalým vydavateľstvom sme písali pred niekoľkými mesiacmi. V skratke ide o to, že vydavateľstvo Big Machine Label Group, pod ktorým dlhé roky tvorila aj Taylor Swift, kúpil istý Scooter Braun, ktorého Taylor z duše neznáša. Touto kúpou získal Braun právo na jej staré albumy. Taylor vyplakávala, že sa dlhé roky snažila odkúpiť si svoju hudbu, nebolo jej to však umožnené. Vtedy sa ozval Scott Borchetta, pôvodný vlastník vydavateľstva Big Machine a povedal, že Taylor dostala možnosť odkúpiť si svoju hudby, ale odmietla.

Spor po čase opäť ožíva. Taylor minulý týždeň prehlásila, že nemôže zaspievať svoje staršie piesne na American Music Awards. Tie sa odovzdávali 24. novembra a Taylor na nich získala cenu za umelca desaťročia. Jej plánom bolo urobiť počas show akýsi výcus jej najväčších hitov, Borchetta a Braun jej to však nedovolili. Duo B&B (Borchetta a Braun) jej takisto neumožnilo použiť jej staršie piesne v dokumente, ktorý o nej chystá Netflix.

Taylor zvolala svojich fanúšikov do zbroje. Na tumblri zverejnila výzvu, v ktorej ich prosila, aby dali B&B vedieť, čo si o celej situácii myslia. V preklade – Taylor ich vyzvala, aby šli pekne na účet B&B a zanechali im tam nejaké tie verbálne grcky.

A Taylorini fanúšikovia poslušne grckali.

Na Taylorinu stranu sa postavili aj mnohí umelci a celebrity. Gigi Hadid napísala status, v ktorom vyzvala B&B, aby urobili správnu vec. Halsey si vo svojich insta stories zaspievala Taylorinu pesničku Mean. Za Taylor sa postavila aj Selena Gomez, Camila Cabello či Lily Allen. Na Instagrame sa objavil hashtag #IStandWithTaylor, vďaka ktorému počty sledovateľov Taylorinho účtu utešene narastajú.

Budúci rok sa Taylor chystá znovu nahrať všetky svoje staré piesne, ktoré už tým pádom budú opäť jej. Taylor vo svojom statuse naznačuje, že práve to je dôvod, prečo jej B&B hádžu po nohy polená.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Vydavateľstvo Big Machine Label Group sa vyjadrilo, že sú šokovaní z Taylorinho vyjadrenie. Vraj jej nikdy nezakazovali spievať jej piesne a takisto jej nezakázali použiť ich v dokumente pre Netlix. Údajne na to ani nemajú právo. Ich práva sa týkajú len distribúcie nahrávok a ich použitia na komerčné účely. V oficiálnom vyjadrení Taylor žiadajú, aby s nimi komunikovala a neriešila tieto veci verejne. Jej vymyslený príbeh totiž ovplyvňuje bezpečnosť zamestnancov vydavateľstva a ich rodín.

Už tradične sa na stranu B&B postavil Justin Bieber, ktorý je Braunov dobrý kamarát. Taylor nazval klamárkou.

American Music Awards sa odovzdávali túto nedeľu a všetci čakali, akú bude mať tento spor dohru. Taylor napokon získala okrem ceny za umelca desaťročia aj cenu za umelca roka a ďalšie štyri ceny. Dokopy ich už za svoj život nazbierala 29, čo je absolútny rekord. Prekonala ním Michaela Jacksona, ktorý získal „len“ 24 krištáľových pyramíd. Asi sa pýtate, aké pesničky napokon Taylor na AMA spievala. Boli to mix piesní z jej starých aj nových albumov, konkrétne piesne The Man, Love Story, I knew You Were Trouble, Blank Space, Shake It Off a Lover. Či ich mohla spievať len vďaka masívnej podpore svojich fanúšikov alebo jej to duo B&B v skutočnosti nikdy nezakázalo, sa už asi nedozvieme.

 

Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post's poll.

 

 

 

Taylor a jej priateľ Joe Alwyn, s ktorým to ťahá od roku 2016.

 

Zlodušské duo B&B, alias Braun (napravo) a Borchetta (naľavo). Ak máte chuť, bežte sa im povyhrážať na ich Insta účty. Taylor bude rada.

 

Taylorina spoveď

 

 

 

Taylor na AMA

 

Vystupovala aj v košeli, na ktorej boli názvy šiestich albumov, ktorých práva vlastní vydavateľstvo Big Machine.

 

Na červenom koberci

 

Zdroje: dailymail.co.uk, cnbc.com

 Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk