Sex Education

pridal Pivonia 4.3.2020 o 5:47


Čo vznikne, keď keď zamiešate Prci, prci, prcičky s Americkou krásou a prihodíte Scullyovú?

 

Britský seriál Sex Education mal na Netflixe premiéru 11. januára 2019, druhá séria bola uvedená na začiatku tohto roka. Netflix nedávno potvrdil, že bude aj tretia série, dočkáme sa jej v januári 2021. Ja som celkom rada, druhá séria je síce o poznanie vážnejšia, ale pri poslednej epizóde som sa skoro zadusila pukancom. Rómea a Júliu ste ešte v takomto prevedení zaručene nevideli.

Dajme si aspoň náčrt deja pre tých kacírov, ktorí to ešte nevideli. Otis Milburn je zakríknutý tínedžer trpiaci tým, že jeho mama Jean je sexuálna poradkyňa a je niekedy až príliš otvorená vo veciach svojej aj Otisovej sexuality. (Jean vlastní doma obrovskú vagínu, na ktorej ženy učí ako prežívať rozkoš, ale aj nadrozmerné modely falusov) Otis podedil mamine gény a zisťuje, že dokáže celkom dobre poradiť svojim spolužiakom s ich pikantnými problémami. Jeho spolužiačka Maeve, do ktorej je Otis zamilovaný, mu navrhne, aby spolu rozbehli biznis. Otis tak začne radiť svojim spolužiakom, ako sa vysporiadať s nástrahami dospievania. Napriek tomu, že on sám si so sebou poradiť nevie.

Nuž a o tom to celé je. Banda dospievajúcich mladých ľudí, ktorí sú zúfalo neistí, tápu a nevedia si poradiť so svojimi hormónmi a traumami. Ak ste si predstavili Prcičky, nie ste ďaleko od pravdy. Sex Education však problémy mladých ľudí nezľahčuje, otvorene a zábavne o nich hovorí. A najsilnejší je práve v okamihoch, ktoré nie sú vôbec vtipné. Ja som si pri sledovaní povedala asi miliónkrát – áno, toto som zažila. A áno, presne toto budú zažívať aj moje deti.

Takže, ak máte deti vo veku 15+, Sex Education im určite pustite. Vynahradí im to zúfalý stav sexuálnej výchovy (nielen) na slovenských školách. Sex Education nehovorí len o dospievajúcich mladých ľuďoch, ale aj o ich rodičoch. O rodičoch, ktorí zbabelo zatvárajú oči pred tým, že sa z ich detí stávajú dospelí. Žiaden rodič si nechce priznať, že jeho násťročné decko nonstop myslí na sex. Ale bohužiaľ, zmierte sa s tým. Myslí.

Seriál vytvorila mladá scenáristka Laurie Nunn (33), je to jej prvý projekt. Jej počin je často kritizovaný za to, že 15-ročné deti hrajú herci, ktorí už dávno prekročili 20 rokov. Nuž, chcela by som vidieť, ako by tvorcovia natáčali početné sexuálne scény s 15-ročnými tínedžermi.

 

Asa Butterfield (22) ako Otis Milburn.

 

Asa má 22 rokov a je asi najznámejším mladým hercom v seriáli. Pamätať si ho môžete z filmov Chlapec v prúžkovanom pyžame, Hugo či Enderova hra. Na fotografii je aktuálny Asa Butterfield na Baftách. Momentálne je single.

 

Neuveriteľná Gillian Anderson ako Otisova mama, Jean Milburn. Pyšne kráča v stopách Stiflerovej mamy.

 

51-ročná Gillian má tri deti a chodí so scenáristom Peterom Morganom. Morgan je autorom ďalšieho neflixovského seriálu The Crown. Práve Peter môže za to, že sa Gillian prijala úlohu Otisovej mamy. Keď si Gillian prvýkrát prebehla očami scenár, nezaujal ju a hodila ho do koša. Jej manžel ju prehovoril, aby tomu ešte dala šancu.

Ncuti Gatwa (27) ako Eric Effiong je tým najmilším človekom v celom seriáli. Je jasným dôkazom toho, že ak má dieťa dobré zázemie a chápajúcich rodičov, veľmi pravdepodobne z neho vyrastie úžasný človek.

 

Ncuti Gatwa bol predtým, ako získal rolu Erica, prakticky bezdomovec. Počas piatich mesiacov prespával u svojich kamarátov na gauči. Zo dňa na deň sa stal hviezdou a získal si aj uznanie kritikov. Ncutiho postava rozhodne nie len kamarát hlavného hrdinu, jeho príbeh je (pre mňa) ešte zaujímavejší ako ten Otisov. Gatwa má 27 rokov a narodil sa v Rwande.

 

Emma Mackey (24) ako Maeve Wiley. Maeve je objektom Otisových túžob, je prudko inteligentná, ale pochádza z hrozných pomerov.

 

Emma Mackey vyzerá ako rodná sestra Margot Robbie. Emma sa narodila vo Francúzku, má 24 rokov a úloha Maeve jej jej prvom hereckou príležitosťou. Na obrázku je so svojím priateľom Danom Whitlamom.

 

Connor Swindells ako Adam Groff. Adam sa v druhej sérii prepracoval medzi najobľúbenejšie postavy v seriáli. Na začiatku prvej série Adam šikanuje Erica a je to taký prvoplánový tyran. Stačí však jedna scéna a z Adama sa stane miláčik publika.

 

Connor Swindells je 23- ročný Brit a bývalý boxer. Adam v súkromnom živote chodí so svojou hereckou kolegyňou Aimee Lou Wood, ktorá v seriáli stvárnila Aimee Gibbs.

 

Aimee Lou Wood ako Aimee Gibbs. Aimee sa v prvých dieloch javí ako typická blbka, ktorej záleží len na tom, aby bola v škole obľúbená. Aj Aimee si však prejde veľmi zaujímavým vývojom.

 

Aimee Lou Wood má 25 rokov. Pred tým ako, dostala rolu Aimee, hrala v niekoľkých divadelných hrách. V januári 2019 potvrdila, že randí s Connorom Swindellsom.

Aby sme sa tu necítili celkom ako pedofili, dajme aj aj predstaviteľov staršej generácie. Michael Persbrandt (56) ako Jakob Nyman je inštalatér, ktorý Jean Milburn opraví nielen pokazené potrubie.

 

Remiho Milburna, Otisovho otca a Jeaninho ex stvárnil James Purefoy (55). Toho ste mohli zaregistrovať napríklad v seriáli Rím alebo vo fantasy Solomon Kane. Jamesa už trochu ohlodal čas, ale stále sa na neho dobre pozerá.

 

Ok, toto nemôžem nechať tak, dajme si Purefoya aj zamladi. Priznám sa, že asi pred desiatimi rokmi som mala na neho veľkú slabosť.

 

Postáv je samozrejme viac, spomeniem ešte Lily Iglehart (Tanya Reynolds), ktorá kreslí mimozemšťanské erotické komiksy plné chápadiel a znásilňovania, Jacksona Marcherriho (Kedar Williams-Stirling), ktorý je tým najchutnejších chlapcom na škole a Olu Nyman (Patricia Allison), s ktorou sa dá Otis dokopy. Každá s týchto postáv je sympatická tým, že si v seriáli prejde strastiplnou cestou, ktorá ju posunie k bránam dospelosti.

 

Trailer na prvú sériu.

 

Takto štýlovo Netflix oznámil nakrúcanie tretej série.

 

Úryvok z predstavenia Rómeo a Júlia, ktorým vyvrcholí druhá séria.

 

Zdroje: imdb.com, csfd.cz, wikipedia.org, dailymail.co.uk

 







Môžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2021 redakcia@pikosky.sk