Corey Feldman a jeho pravda

pridal kiwi 20.3.2020 o 17:57
Corey Feldman a jeho pravda


Tá pravda je, že Charlie Sheen je pedofil.

Corey (48) je herec, ktorého som ja osobne videla len v jednom filme. Volá sa Stand By Me a je to adaptácia novely od Stephena Kinga (72). Podľa mňa jeden z mála prípadov, keď je film lepší ako jeho literárna predloha. Okrem tohto filmu si Corey ešte zahral aj v pár iných, najznámejšie sú asi Gremlins, The Goonies a horor The Lost Boys, pri ktorom sa spoznal s ďalším Coreym, Coreym Haimom (49). Neskôr sa však Corey Feldman začal viac ako herectvu venovať odhaľovaniu nekalých hollywoodskych praktík, konkrétne začal upriamovať pozornosť na pedofíliu v Hollywoode.

No a práve o tom je jeho najnovší dokument. Ak sa vám zdalo slovné spojenie „jeho pravda“ zo začiatku článku čudné, lebo pravda je predsa len jedna, ten dokument sa volá (My) Truth, teda (Moja) pravda. Skôr ako pravda Coreyho Feldmana je to ale pravda Coreyho Haima. Prečo o jeho pravde točí dokument Corey Feldman? Lebo Haim už nemôže. V roku 2010 zomrel na zápal pľúc (dosť pravdepodobne mu k zlému zdravotnému stavu pomohli aj drogy). A teraz k tej pravde. Najväčší gól celého dokumentu je totiž odhalenie toho, kto Coreyho Haima znásilnil. Mal to byť Charlie Sheen (54). Feldmanovi sa Corey Haim priznal, že ho Charlie Sheen znásilnil v roku 1986 počas nakrúcania filmu Lucas. Sheen mal vtedy 19 a Haim 13. Podľa toho, čo Feldmanovi povedal Haim, k tomu malo prísť za denného svetla medzi prívesmi, dokonca si Sheen vraj ešte pomohol detským olejčekom. V dokumente aj iní ľudia z okolia Haima a Feldmana vravia, že sa im s tým Haim priznal.

Corey Feldman začal o zneužívaní detí v Hollywoode, ktorého je aj on sám obeťou, rozprávať v roku 2011.

Neskôr mu vyšla kniha s názvom Coreyography, kde sa tejto téme venoval tiež. Načrtol v nej aj to, ako bol zneužitý Corey Haim, ale konkrétne meno násilníka vtedy ešte oficiálne neuviedol. Nechal si to až na tohtoročný dokument, a to je mu aj vyčítané. Napríklad Marty Weiss, bývalý manažér mladých talentov, sa k tomu vyjadril takto:

„Corey Haim by nikdy nezneužil tému sexuálneho zneužívania kvôli zisku, ani by kvôli osobnej vendete neobvinil nevinných.“

Weiss je jeden z troch ľudí, o ktorých Corey Feldman tvrdí, že zneužili jeho. Ďalšími majú byť herec Jon Grissom (57), Alphy Hoffman, ktorý bol majiteľom nočného klubu pre mladistvých a okrem Sheena si podľa dokumentu na Haimovi zgustol aj herec Dominick Brascia (62). Grissom všetko poprel, Hoffman sa nevyjadril a Brascia povedal len toľko, že Haim sex so Sheenom mal, ale nebolo to znásilnenie. Samozrejme, vyjadril sa už aj samotný Charlie Sheen.

„K týmto chorým a zvráteným veciam, z ktorých som obvinený, nikdy nedošlo. Bodka. Žiadam všetkých, aby sa zamysleli nad tým, kto je zdroj týchto obvinení a prečítali si, čo k celej veci povedala matka Coreyho, Judy Haim.“

Judy totiž celé obvinenie rázne popiera, vraj ak by Charlie Sheen znásilnil jej syna, neexistuje, aby o tom ona nevedela. Corey Feldman podľa nej „prišiel o rozum“ a „úplne najhoršie je jeho presvedčenie, že  toto celé je skvelý spôsob pripomenutia si môjho syna, od smrti ktorého už uplynulo desať rokov.“ Feldman zase tvrdí, že Judy chce zničiť jeho kariéru a vlastne jej reči ubližujú obetiam sexuálneho násilia, nakoľko ich obvineniam neverí.

Magazín Rolling Stones píše, že dokument sa snaží spustiť akúsi podskupinu hnutia MeToo. Akurát v tomto prípade má byť heslo Kids2.

Teda pozornosť sa má upriamiť na to, že nielen ženy, ale aj deti môžu byť vo filmovom priemysle obeťami zneužívania. Takže po Weinsteinovi (ktorý bol nedávno odsúdený na 23 rokov) by tými ďalšími hajzlami mali byť práve ľudia z Feldmanovho filmu. Na záver dokument vyzval k tomu, aby sa Hollywood stal bezpečnejším miestom pre mladých, aj keď zatiaľ to, bohužiaľ, znie ako oxymoron.

A teraz mi, prosím, dajte tipy na nejaké príjemnejšie filmy, alebo seriály, čo môžem počas karantény pozerať. Zatiaľ som nabehla na režim dôchodcu a každý deň sledujem To je vražda, napsala.

 

Corey a Corey

Corey Feldman a jeho pravda

 

Corey Feldman a jeho pravda

 

Corey Feldman a jeho pravda

 

Corey Feldman v Stand By Me, takto si ho pamätám

Corey Feldman a jeho pravda

 

Corey Haim a Charlie Sheen vo filme Lucas

Corey Feldman a jeho pravda

Corey Feldman a jeho pravda

 

Corey Feldman na premiére dokumentu

Corey Feldman a jeho pravda

 

Zdroje: thewrap.com, rollingstone.com, ew.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2022 redakcia@pikosky.sk