Adéla nevečeřela

pridal kiwi 16.5.2020 o 22:15
Adéla nevečeřela


Adele (32) nám zase schudla.

No dobre. Titulok nie je úplne pravda. V poslednom článku o Adele bolo vysvetlené, že za jej novú postavu môže diéta sirtfood. Veľkým lákadlom je fakt, že diéta povoľuje konzumáciu čokolády a pitie vína, tak tipujem, že ani večere sa nemusia vynechávať. Len teda asi nie sú vo forme hamburgerov... Každopádne, už v januári bolo jasné, že Adele vyzerá inak. Ubehli štyri mesiace a máme ju tu zase.

Pred týždňom mala Adele narodeniny a na Instagram zavesila fotku. V januári padla informácia, že Adele schudla už 40 kíl, ja si myslím, že odvtedy išlo zase čo-to dolu. A nikdy by ste tomu neverili, ale nie každému sa to páči. Niektorí jej k novej postave gratulujú, iní si ale myslia, že schudnutím sa dopustila akejsi zrady. Prečo? No lebo teraz už nemôže byť modla väčších dievčat, mrcha jedna! Je pravda, že na začiatku kariéry Adele priznala, že modelka nie je (čo si mohla pokojne odpustiť, videli sme to na vlastné oči) a ani tak nechce vyzerať,   že vraj reprezentuje vzhľad bežných žien. A že v jej prípade je rozhodujúci hlas. S tým úplne súhlasím a jej hlas sa mi páči. Ale je celkom smutné, že si ani s vlastnou postavou nemôže robiť čo chce, lebo ľudia majú pocit, že im čosi dlhuje. Na Twitteri sa v kontexte jej schudnutia skloňovali slová fatshaming a fatphobia. Vysvetlenie v skratke: byť tučným je niečo, za čo sú ľudia kritizovaní a ponižovaní, a tak už Adele nechcela byť tučná. A tým akoby priznávala, že na tučných ľuďoch je skutočne niečo zlé, keďže medzi nich viac nechcela patriť. Prípadne, ak sú ľudia k Adele trošku zhovievaví, tak ona nie je tá zlá. Zato tí, čo jej novú postavu pochvália, už hej. Lebo tým dávajú najavo, že tučné = zlé a chudé = dobré.

Ďalšie reakcie sa niesli v tom štýle, že Adele nechudla preto, lebo chcela, ale preto, lebo musela. Tlačiť na ňu mal hudobný priemysel aj spoločnosť ako taká a vraj či náhodou netrpí poruchou príjmu potravy. Ja si ale nepomôžem – podľa mňa by títo ľudia obavy o jej zdravie nepociťovali, ak by náhodou pribrala. Vtedy by bola krásna žena bežných rozmerov, ktorá sa nenechá ovplyvniť diktátom spoločnosti.

Na margo chudnutia sa speváčka veľmi nevyjadrila, ale jej chudé fotky sú usmievavé a veselé...v októbri bola na oslave Drakeových narodenín a pridala z nich fotku s popisomI used to cry but now I sweat“, čiže „Zvykla som plakať, teraz sa potím“. Dalo by sa to vyložiť tak, že sa potí kvôli cvičeniu, už neplače a teda vníma chudnutie pozitívne. Ak ideme veriť blízkym zdrojom, pre magazín Heat prezradili, že Adele ani nemôže uveriť svojej novej postave, lebo vraj lepšie nikdy nevyzerala. Tiež si užíva nakupovanie novej garderóby, hlavne takej, ktorú predtým nemohla nosiť.

Vložil sa do toho už aj jej bývalý tréner Pete Geracimo. Vraj jej nešlo primárne o schudnutie, chcela byť zdravšia kvôli sebe, aj synovi. Až takto sa pri tom vysvetľovaní opustil:

Ako bývalý osobný tréner Adele musím povedať, že je smutné čítať negatívne komentáre a obvinenia z fóbie z tučnoty, ktoré spochybňujú jej úžasné schudnutie.“

Pete si trochu uletel a napísal hotovú stať, tak budem trochu parafrázovať. Adele sa rozhodla žiť zdravšie a to konkrétne v čase, keď jej vyšiel album s názvom 25. To bolo v roku 2015, čiže posledných 5 rokov plynule chudla. Začala si dávať pozor na stravu, začala cvičiť Pilates a čo ja viem, čo ešte a áno, začala sa aj potiť. A on je na ňu veľmi hrdý. Dobre, máš opäť slovo, Pete. 

K tejto premene nedošlo kvôli predaju albumov, publicite a ani preto, aby bola Adele iným ľuďom vzorom. Urobila to pre seba a pre svojho syna. Dúfam, že ľudia ocenia ťažkú prácu, ktorú Adele odviedla, aby na tom kvôli sebe a svojej rodine bola lepšie. Neschudla preto, aby sa ostatní cítili zle (tu do toho Peteovi vstúpim a poviem, že mi príde bizarné, že toto treba vysvetliť). Táto osobná premena nemá nič spoločné so mnou alebo s vami. Je to o Adele a o tom, ako chce žiť svoj život. Je to stále tá istá Adele, s ktorou sme vyrastali a ktorú sme milovali. Len je jej o niečo menej.

Tak a teraz si dajme tie fotky tej istej, a predsa inej Adele.

 

Ak nôžky nie sú výsledkom ošmiknutia vo Photoshope, fakt solídna práca. A inak to už bolo dávno, čo mala takéto dlhé vlasy.

Adéla nevečeřela

Spotená a neuplakaná v októbri

Adéla nevečeřela

 

Pooscarová, s poľskou moderátorkou Kingou Rusin

Adéla nevečeřela

 

Takto jej gratulovala k narodeninám Lauren Paul. Áno, Aaronova manželka. Na fotke aj Nicole Richie a Jedidiah Jenkins. Nech mi Jedidiah odpustí, jeho som si musela vygoogliť. Vraj spisovateľ. No dobre.

Adéla nevečeřela

Priestorovo výraznejšia Adele

Adéla nevečeřela

Adéla nevečeřela

A takto reaguje Twitter. Alebo teda aspoň jeho časť. Adele by sa vraj k novému telu gratulovať nemalo. Podporuje to totiž predstavu, že jediná dobrá postava je tá chudá.

Adéla nevečeřela

Adéla nevečeřela

 

Adéla nevečeřela

 

Zaujímavý úkaz na záver. Jeden používateľ priznáva, že jeho rodinní príslušníci trpia obezitou, ale on chce žiť inak. Na to mu druhý používateľ odpovedá, že slovo obezita je nadávka, človek by mal milovať svoje telo a byť tučným nie je vôbec zlé. Stavím sa, že používateľ číslo dva pod vankúšom ukrýva woodoo bábiku, ktorá sa podozrivo podobá schudnutej Adele

Adéla nevečeřela

 

Zdroje: dailymail.co.uk, edition.cnn.com, indy100.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2020 redakcia@pikosky.sk