Koruna v čase korony

pridal kiwi 2.9.2020 o 22:57
Koruna v čase korony


Čo má nové seriál The Crown?

V prvom rade jednu plánovanú sériu. Ešte pár mesiacov dozadu tvorca seriálu, Peter Morgan, tvrdil, že celý príbeh sa uzavrie piatou sériou. Teraz už otočil, sérií bude nakoniec predsa len šesť. Štvrtá by sa na Netflixe mala objaviť pätnásteho novembra, čo je vlastne už o chvíľu (párkrát sa vyspíme a máme tu Vianoce). Séria bude zasadená do neskorých sedemdesiatych a skorých osemdesiatych rokov, dá sa teda očakávať vcelku nelichotivá móda, vojna o Falklandy, Margaret Thatcher a princezná Diana. Thatcherku si zahrá Gillian Anderson (52), Dianu Emma Corrin (24).

V piatej a šiestej sérii sa herci opäť raz vymenia. Kráľovnú si zahrá Imelda Staunton, princa Philipa Jonathan Pryce, princeznú Margaret Lesley Manville. Update neminie ani Dianu, stvárni ju Elizabeth Debicki, ktorú poznám z Veľkého Gatsbyho, seriálu The Night Manager a pomerne nového filmu Widows. Momentálne si ju môžete tiež pozrieť v Nolanovom novom filme, volá sa Tenet. Keďže Elizabeth má hrať Dianu v posledných dvoch sériách, predpokladá sa, že celý seriál sa uzavrie jej smrťou v roku 1997. Prípadne by sa mohol dej natiahnuť až do roku 2002, pretože vtedy umrela princezná Margaret a pre seriál je vzťah dvoch sestier, Elizabeth a Margaret, dosť dôležitý. Každopádne, The Crown sa takmer určite nebude venovať témam ako Harry a Meghan a Andrew, zapletený v sexuálnom škandále. Peter Morgan to magazínu The Hollywod Reporter vysvetlil takto:

Keď sme začali diskutovať o deji piatej série, čoskoro sa ukázalo, že pre zachytenie zložitosti celého príbehu kráľovskej rodiny je nutné vrátiť sa k pôvodnému plánu a pripraviť šesť sérií. Aby bolo jasné, šiesta sezóna nás neprenesie o nič bližšie k dnešnému dňu - jednoducho nám umožní pokryť to isté obdobie podrobnejšie.

No dobre teda. Nuda to ale aj tak nebude. Piata séria by podľa všetkého mala pokryť obdobie, ktoré sama kráľovná označila ako „annus horribilis“, čiže najhorší rok vládnutia. V roku 1992 sa totiž rozpadli manželstvá hneď trom z jej detí, na čom si bulvár pekne zgustol. Okrem toho v tom istom roku horelo vo Windsorskom zámku, požiar ho kvalitne zničil a keď o 5 rokov neskôr umrela Diana, kráľovskej rodine to na popularite takisto dva razy nepridalo.

A kedy sa teda ďalších sérií dočkáme? To sa nevie. Natáčanie piatej série zatiaľ nezačalo, môže za to korona. Imelda sa vyjadrila tak, že ešte nečítala ani len nijaký scenár k piatej sérii, iba začala svoj osobný rešerš a prípravy na vcítenie sa do úlohy kráľovnej. Veľmi sa jej totiž páčili výkony Claire Foy aj Olivie Colman a je nadšená, že k nim môže pridať svoju verziu Elizabeth.

Novou kráľovnou bude od piatej série Imelda Staunton, známa aj ako profesorka Umbridgeová. Tá by si určite brúsila zuby na ten ružovú kostýmček vľavo

Koruna v čase korony

 

Keď Tobias Menzies skončí ako princ Philip, štafetu po ňom preberie tuto Jonathan Pryce. Teda otec Elizabeth Swan, alebo High Sparrow v Game of Thrones

Koruna v čase korony

 

Lesley Manville nahradí Helenu Bonham Carter v úlohe Margaret. Lesley som videla tuším len vo filme Phantom Thread

Koruna v čase korony

A Elizabeth Debickie ako Diana. Mimochodom, aj Kristen Stewart si ju zahrá. Pablo Larraín, režisér filmu Jackie, si vezme budúci rok na paškál aj Dianin príbeh. Venovať by sa mal práve víkendu, počas ktorého sa princezná rozhodne pre rozvod.

Koruna v čase korony

 

Elizabeth nahradí Emmu Corrin, ktorú ako Dianu uvidíme už v novembri. Tu ako tehotná, Harryho čakajúca, a spolu s ňou William

Koruna v čase korony

Koruna v čase korony

Aké to podľa vás bude? Dianu si už zahrala Naomi Watts, ale film nezožal úspech. Kritik David Edwards zadrel, že presvedčivejšou Dianou, než akou bola Naomi, by bol „aj Wesley Snipes v blond parochni“.  Larraínova Jackie, a s ňou aj Natalie Portman v hlavnej úlohe, sa kritikom páčila. Ale aj tak sa mi zdá trošku zvláštne, že do roly Diany vybral Američanku. Dúfam, že Kristen má už dohodeného nejakého lingvistu, ktorý s ňou natrénuje prízvuk

Koruna v čase korony

 

A ukážka štvrtej série

 

Zdroje: elle.com, elle.com, etonline.com,  theguardian.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
NOVINKY
Update Diddy
40
UPDATE DIDDY
[23.5 2024]
Tak teda, zas a znova..
38
A je to tam!!!
35
A JE TO TAM!!!
[19.5 2024]
Zlá správa potvrdená
46
Met Gala After Party 2024
36
Celebritný mixér
29
CELEBRITNÝ MIXÉR
[11.5 2024]
Met Gala 2024
69
MET GALA 2024
[8.5 2024]
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk