Zomrel sir Sean Connery

pridal NoName 2.11.2020 o 22:25
Zomrel sir Sean Connery


Halloween tohto roku priniesol naozaj smutnú správu. Legendárny Bond, či otec Indiana Jonesa zomrel pokojne v spánku dva mesiace potom ako oslávil úctyhodných 90 rokov. Poďme si ho trochu pripomenúť.

Thomas Sean Connery (+90) sa narodil 25. augusta 1930 v škótskom Edinburghu. Na svoje škótske korene nikdy nedal dopustiť a posledné roky bojoval za jeho nezávislosť od Veľkej Británie. Údajne aj jeho láska k rodnému Škótsku mu zabránila prijať rolu Gandalfa v Pánovi prsteňov, keďže by musel stráviť dva roky na Novom Zélande. Narodil sa v chudobnej rodine. Sotva dokončil základnú školu, keď sa rozhodol vstúpiť do kráľovského námorníctva. Patril k nemu tri roky a zostali mu na pamiatku dve tetovania. Ešte predtým ako sa dostal k herectvu, bol stavbárom, plavčíkom, roznášačom mlieka, natieračom truhiel či dokonca modelom pre študentov sochárstva a maliarstva. V mladosti sa mu zapáčila kulturistika. V roku 1953 sa zúčastnil Mr. Universe, kde dokonca obsadil tretie miesto.

Keď prišla rola Jamesa Bonda, mal za sebou už pár filmov a televíznych seriálov. Už v 17-tich začal strácať vlasy, takže áno, ako James Bond nosil tupé. Rola nesmrteľného agenta 007 ho vystrelila medzi hviezdy. Zopakoval si ho ešte 6-krát. Dodnes ostane nielen prvým Bondom, ale aj jedným z najlepších Bondov vôbec. Nechcel byť však zaškatuľkovaný jednou rolou, tak Bonda opustil.

Celkovo si zahral v takmer stovke filmov, tak spomeniem tie známejšie: Hitchococková Marnie (1964), Vražda v Orient Exprese (1974), Muž, ktorý chcel byť kráľom (1975), Veľká vlaková lúpež (1978), Meno ruže (1986), Nepodplatiteľní (1987), Indiana Jones a Posledná krížová výprava (1989) či Hon na ponorku (1990). Hral po boku legiend ako Ingrid Bergman, Audrey Hepburn či Gina Lollobrigida.

V roku 1989 bol časopisom People vyhlásený za najsexi muža a v roku 1999 ho ten istý časopis označil za “Najsexi muža storočia”. Bol dvakrát ženatý a má jedného syna. Prvé manželstvo bolo skončilo miernym škandálom, keďže ho manželka po desiatich rokoch manželstva obvinila z násilníctva. Druhé manželstvo bolo síce bezdetné, ale vydržalo 45 rokov. Micheline spoznal na golfovom turnaji a hoci vtedy on nehovoril vôbec po francúzsky a ona slabo rozumela anglicky, preskočila iskra. Sean o Micheline hovoril ako o “láske jeho života”.

Viac o jeho filmoch nájdeš v novinke na Kinema.sk

 

Bond. James Bond.

Zomrel sir Sean Connery

Ako otec Indiana Jones. V skutočnosti je medzi nimi rozdiel iba 12 rokov.

Zomrel sir Sean Connery

 

Takto oslavoval s priateľmi pred rokom 89.

Zomrel sir Sean Connery

 

A dajme si pár kulturistických póz.

Zomrel sir Sean Connery

 

Pohľad do dialky

Zomrel sir Sean Connery

 

50te roky. Je to on?

Zomrel sir Sean Connery

 

A s tehličkami.

Zomrel sir Sean Connery

 

Takto si ho zapamätám ja.

Zomrel sir Sean Connery

 

Zdroje: variety.com, people.com, imdb.com, vintagenewsdaily.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk