V meste sa predsa len bude sexovať

pridal kiwi 29.12.2020 o 17:20
V meste sa predsa len bude sexovať


Teda, možno. Uvidíme. Tešíte sa?

Tady přestává veškerá legrace. Telenovela nám pokračuje. Asi si pamätáte, že pár rokov dozadu sa vo veľkom riešil tretí Sex and the City film. Mr. Big, po slovensky Pán Božský, mal v úvode filmu zomrieť a zvyšok príbehu sa mal venovať hlavne Carrie v novej úlohe vdovy. Prišiel ale škrt cez rozpočet, Kim Cattrall (64) sa k role Samanthy Jones odmietla vrátiť a celé pokračovanie príbehu tým pádom stroskotalo. Zradkyňa Kim (ako ju mnoho fanúšikov vnímalo) rozhodnutie nepokračovať zdôvodnila tým, že rolu už potiahla k cieľovej rovinke a hoci Samantha sa jej hrala dobre, považuje ju za uzavretú kapitolu a viac o rolu jednoducho nemá záujem. Dokonca navrhla, nech po nej úlohu Samanthy preberie iná herečka. Ale to by sa zas nepáčilo fanúšikom.

O Kim sa začalo hovoriť ako o dive, ona tvrdila, že divou nie je, že si len dovolila ponuku na ďalší film odmietnuť a predsa nebránila ostatným trom, aby si film natočili aj bez nej. Ďalší Sex v meste však nevznikol a aj to vyzeralo, že nevznikne...až doteraz.

A že prečo práve teraz? Sarah Jessica Parker (55), alias seriálová Carrie Bradshaw, to vysvetľuje takto

Odkedy sme natočili posledný film, svet sa zmenil, najmä v otázke technológií a sociálnych médií. Možno to síce brať ako pozitívum, ale v seriáli postavy nikdy nehovorili o sociálnych médiách, takže by bolo zaujímavé to zmeniť. Témy ako hnutie #MeToo a Time's Up zase vo veľkej miere ovplyvnili politiku a kultúru a myslím, že Carrie Bradshaw by sa rada podelila s pocitmi o týchto témach."

Čiže napajcovať seriál na súčasnú dobu sa im zachcelo. Uznávam, že v 90-tych rokoch bol Sex v meste relatívne prelomový – hlavné postavy boli štyri nevydaté (áno, to sa potom zmenilo, ale až ku koncu) ženy, ktoré sa otvorene venovali témam sex, partneri, materstvo. V tej dobe pomerne nevídaný úkaz. V dnešnej dobe už nie, tak tam treba nahodiť aktuálne témy. Neviem, či toto je cesta, ja by som už seriál aj postavy z neho nechala odpočívať.

Momentálne to vyzerá, že odpočívať sa nebude. Hovorí sa o tom, že HBO pripravuje minisériu, v ktorej si zahrajú Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon (54)Kristin Davis (55) a vrátia sa k postavám, ktoré pôvodne stvárnili. Píše o tom New York Post, a už sa len čaká, kedy to HBO oficiálne potvrdí. Kedy presne je naplánovaná premiéra seriálu, je zatiaľ neznáme. Ja by som dúfala, že sa ani neuskutoční.

 

Kamošky len v seriáli

V meste sa predsa len bude sexovať

Kim pred pár rokmi vyhlásila, že s kolegyňami zo seriálu kamarátka nikdy nebola, že mali medzi sebou čisto profesionálny herecký vzťah. Vzťah so Sarah Jessicou minimálne v roku 2018 veľmi korektný nebol. Seriálová Carrie sa vyjadrila v tom zmysle, že si nevie predstaviť Sex v meste bez Samanthy. Kim to vnímala tak, že z nej robí tú zlú, ktorá rozbila fanúšikom nádej na ďalší film. Celé to zaklincovala smrť Kiminho brata, kvôli ktorej Sarah Jessica vyjadrila Kim na Instagrame úprimnú sústrasť. Kim na to SJP poslala kadeľahšie, nemá sa vraj vcírať a nech sa nehrá, že sú kamošky, a že jej musí písať takto verejne (toť voľný preklad).

V meste sa predsa len bude sexovať

 

Sarah Jessice sa v podstate nečudujem, že do ďalších častí seriálu ide aj cez mŕtvoly. Hoci hrala vo fajn filmoch ako Hocus Pocus, The First Wives Club a The Family Stone, a hoci jej najnovší seriál Divorce nemal úplne hrozné hodnotenia, predsa len je jej najznámejšou úlohou Carrie Bradshaw – a na tom sa už asi nič nezmení

V meste sa predsa len bude sexovať

 

Kristin Davis je takisto známa hlavne ako konzervatívna a trochu upätá Charlotte, ktorej hlavným cieľom bolo vydať sa a mať dcéru menom Shayla.

V meste sa predsa len bude sexovať

To Cynthia Nixon, alias cynická Miranda, ktorú som mala v seriáli hneď po Samanthe najradšej, je na tom trochu lepšie. Celkom slušne sa jej darí v seriáloch, hrala v tohtoročnom Ratched a pripravuje sa ďalší, s názvom The Gilded Age. V divadle si zahrala tiež, dotiahla to až na cenu Tony (v rokoch 2006 a 2015). Zabŕdnuť sa snažila aj do politiky, keď v roku 2018 kandidovala na funkciu guvernéra štátu New York. To jej ale nakoniec nevyšlo.

V meste sa predsa len bude sexovať

 

Plagát k druhému filmu sa niesol v znamení nespútanej retuše

V meste sa predsa len bude sexovať

 

Zdroje: Vanityfair.com, Pagesix.com

 

ANKETAMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2022 redakcia@pikosky.sk