Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

pridal NoName 8.4.2021 o 21:13
Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny


I keď sa posledné roky hovorí o tom, že Hollywood si vo filmoch pretláča svoje liberálne záujmy, Kate Winslet (45) tvrdí, že v skutočnosti je tento priemysel veľmi homofóbny. Preto umelci radšej svoju orientáciu taja, inak by o svoju kariéru prišli.

Nemôžem vám povedať počet mladých hercov, ktorých poznám - niektorí známi, niektorí začínajúci - ktorí sa boja, že ich orientácia bude odhalená. Lebo keby k tomu došlo, stála by im v ceste za obsadením do hlavných rolí, ” uviedla Kate pred pár dňami.

Vraj vie dokonca o prípade, kedy jej kolegovi manažér radil, aby o sebe tvrdil, že je heterosexuál.
Povedal mu: Rozumiem, že si bisexuál. To by som ale nezverejňoval… A napadajú ma ďalší štyria herci, ktorí sú nútení zatajovať svoju sexualitu. Je to bolestivé.

Winslet ďalej uviedla, že pre muža v Hollywoode je ťažšie priznať homosexualitu ako v prípade ženy. Tí potom tiež nemôžu hrať hlavné role, čo je pre nich vraj ešte viac zničujúcejšie. „Malo by to byť až ilegálne!

Herečka tvrdí, že chce, aby došlo v Hollywoode k zmenám a aby sa všetci cítili príjemne. (Parafrázujem) Aby boli všetci tými, kým skutočne sú, a nech otvorene viacerí rozprávajú o tejto problematike. Sama totiž verí, že týmto rozhovorom namotivuje aj iných ľudí z priemyslu vyjsť s pravdou von. Či už utlačených homosexuálov, alebo len prizerajúcich sa heterosexuálov.

Nemám v žiadnom úmysle pošpiniť Hollywood. Hovorím len k mladým hercom, ktorí nad touto profesiou možno uvažujú a chceli by to zmeniť. Nech je v ňom konečne menej diskriminácie, súdenia a homofóbie.

Taktiež podľa Kate komunita LGBTQI+ v Hollywoode potrebuje vlastné hnutie a to podobné napríklad tomu ako je MeToo…


Herečka je v Hollywoode už dlhé roky a preto je vraj odhodlaná rozprávať.

Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

Inak herec Rupert Everett (61) tiež v roku 2009 verejne uviedol, že odkedy priznal svoju sexualitu, v spomínanom priemysle už nikdy prácu nemal. Vraj Hollywood je mimoriadne konzervatívny svet, i napriek tomu, že sa snaží pôsobiť liberálnym dojmom. Mladým hercom radil, že ak im skutočne záleží na kariére, toto tajomstvo si majú nechať radšej pre seba. Na záver toho ale dodal:
Myslím si však, že celkovo som asi oveľa šťastnejší ako oni. Možno nie som taký bohatý alebo úspešný, ale aspoň mám neurčitú slobodu byť sám sebou.

Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

 

Luke Evans (41), ktorý hral vo filme Kráska a zviera, povedal o svojom rozhodnutí vyjsť s pravdou von: „Ak to znamená, že budem v 60. rokoch chudobným mužom, aspoň som žil šťastne a otvorene. A homosexuálny život som tým pádom nemusel pred nikým skrývať.

Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

 

Modelka Cara Delevingne (28) už dávnejšie opísala, ako jej v počiatočných fázach kariéry šéf filmu Harvey Weinstein (69) povedal: „V tomto priemysle sa ako homosexuálka nikam nedostanete - dostanete teda aspoň falošného heterosexuálneho partnera.

Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

Jonathan Bailey (32), ktorý orientáciu priznal v roku 2018, uviedol, že bol predtým niekoľkými rôznymi ľuďmi varovaný. „Och, nie, nemôžete s tým vyjsť von. To by ste skutočne nemali robiť.

Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

 

Herečka Evan Rachel Wood (33) priznala, že je bisexuálka v roku 2011. A vtedy uviedla: „Mnoho ľudí vám odporúča, aby ste to nerobili. Na rovinu vám povedia - „Nerob to.“ Nechcú, aby ste boli pre mužov menej žiadúca. Pretože to práve predáva lístky na film a pomáha tým pádom i vašej kariére.

Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

 

Ben Whishaw (44) povedal: „Rád by som videl viac homosexuálnych hercov, ktorí by hrali hlavné úlohy. Musia byť rovnaké podmienky pre všetkých.

Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

 

Zdroje: Mirror.co.ukMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
NOVINKY
Update Diddy
40
UPDATE DIDDY
[23.5 2024]
Tak teda, zas a znova..
38
A je to tam!!!
35
A JE TO TAM!!!
[19.5 2024]
Zlá správa potvrdená
46
Met Gala After Party 2024
36
Celebritný mixér
29
CELEBRITNÝ MIXÉR
[11.5 2024]
Met Gala 2024
69
MET GALA 2024
[8.5 2024]
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk