Rocková babička sa lúči dokumentom

pridal NoName 11.5.2021 o 17:40
Rocková babička sa lúči dokumentom


Neviem čo to majú všetci tento rok s dokumentmi speváčok. Billie Eilish (19), Demi Lovato (28), Britney Spears (39) a teraz Tina Turner (81). Netuším o čom je dokument začínajúcej Billie Eilish (Billie Eilish: The World's a Little Blurry, 2021), ale Demi (Demi Lovato: Dancing with the Devil, 2021), Britney (Framing Britney Spears, 2021) a Tina asi majú o čom hovoriť. Ja viem, sláva si berie svoju cenu a spoločne ukazovatele životov týchto žien sú viac než zjavné.

No vrátim sa späť k Tine. 81-ročnej Tine! Rocková babička ako ju zvyknúť označovať. Tina bola zjav. Teda pardón, ona je stále zjav. Neviem si ju predstaviť ináč ako malé žieňa okolo štyridsať, bujná hriva, super krátke šaty, spotená tvár a hlas ktorý rozbíja okná. A to nemyslím v zlom! Veď kto by nepoznal notoricky známe “Simply the Best” alebo “What' s Love Got To Do With It”, ktorá sa jej mimochodom zo začiatku vôbec nepáčila (ups, spoiler). Sama tvrdí, že nerada hovorí o svojom živote. Teda o tých zlých častiach svojho života. A ľudí toto najviac zaujímalo. Odkedy prvýkrát pre časopis People porozprávala o hrôzach prvého manželstva. “Žila som život smrti.” povedala pre časopis v 1981. A to si myslela, že ľudí tým uspokojí a bude mať pokoj. Taká naivná bola. Ľudia prahnú po senzáciách. A týranie, drogy, pokus o samovraždu či priživovanie sa na talente partnera je senzácia. O Tine je čo to už známe. Po knihe, filme s Angelou Bassett (o ktorom som vôbec netušila - “What' s Love Got To Do With It”) a muzikáli je tu jej posledná výpoveď.

Dajme si trochu životopisu tejto “rhythm-and-blues” dámy. Narodila sa v roku 1939 v chudobnej rodine. Živila sa ako zdravotná sestra a po nociach spievala v kluboch. V 17-tich spoznáva Ikea Turnera z Kings of Rhythm. Stala sa jeho vokalistkou. V 18-tich porodila syna Craiga saxofonistovi skupiny. Ten ju opustil ešte pred pôrodom v 1958. O dva roky neskôr porodila ďalšieho syna. Tentokrát Ikeovi Turnerovi, ktorý bol ženatý, ale žil s inou ženou, s ktorou mal dve malé deti. Rozviedol sa, vzali sa v Tijuane a spolu s dvoma synmi s predchádzajúceho vzťahu vytvorili šesťčlennú rodinu. Zobrali sa v roku 1962. Ike mal 31 a za sebou už pár manželstiev. Presnejšie 5 manželstiev. Po rozvode s Tinou sa ešte párkrát oženil, dokonca sám tvrdil, že manželský sľub zložil 14-krát!

 

Ike a Tina spolu vydržali 16 rokov. Opustila ho uprostred turné po facke v taxíku. K tomu, že jej uštedril facku a občas šmaril o zem sa priznal vo vlastnej autobiografii. Ale vraj ju nebil!  Pri rozvode si vysúdila iba svoje meno.

Rocková babička sa lúči dokumentom

 

Tina však po rokoch zmenila imidž a prišiel comeback.

Rocková babička sa lúči dokumentom

 

Ike Turner zomrel v roku 2007 vo veku 76 rokov.

Rocková babička sa lúči dokumentom

V roku 1986 Tina dala dokopy s o 16 rokov mladším Erwinom Bachom. O 27 rokov neskôr sa vzali.

Rocková babička sa lúči dokumentom

 

Svadba

Rocková babička sa lúči dokumentom

 

Trailer k filmu Tina - recenziu nájdeš na KINEMA.sk

BONUS

 

 

The Girl From Nutbush (dokument z r. 1992)

 

 

Zdroje: Kinema.sk, Wikipedia.org, Harpersbazaar.com, Calendar.songfacts.com, Hellomagazine.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2022 redakcia@pikosky.sk