Hollywood platí ženám menšie honoráre

pridal NoName 13.6.2021 o 21:11
Hollywood platí ženám menšie honoráre


Po MeToo a rasizme musí čeliť Hollywood ďalšiemu obvineniu. Známe herečky sa po rokoch rozhodli prehovoriť o tom, ako im priemysel platí menej peňazí len z dôvodu, že majú medzi nohami vadžajnu.

Vraj je pravda, že sa v tejto sfére točí naozaj veľa peňazí a oni sa nemôžu na nedostatok financií sťažovať. Z princípu im ale nedá nepriznať pravdu, že hoci majú zárobky vysoké, nedostávajú toľko, koľko ich mužskí kolegovia. Hollywood má totiž robiť rozdiely v odmeňovaní medzi ženami a chlapmi…

A to i v prípadoch, kedy mali herečky “pracovať” rovnako “tvrdo” ako ostatní herci… Honorár vraj bol stále o dosť nižší.

 

MR. AND MRS. SMITH (Pán a pani Smithovci)

Angelina Jolie (46), Brad Pitt (57) - Jolie priznala, že zarobila iba polovicu z toho, čo Pitt... Zatiaľ čo herec odišiel s 20. miliónmi, ona mala iba 10… hoci obaja stvárnili hlavné postavy.

Hollywood platí ženám menšie honoráre

No Strings Attached (Hlavne nezáväzne)

Natalie Portman (40), Ashton Kutcher (43) - Portman, ktorá si zahrala po boku Ashtona Kutchera v snímke No Strings Attached, prezradila, že herec dostal za film trikrát viac. Odstupom času vraj ľutovala, že za väčší honorár nebojovala.

Hollywood platí ženám menšie honoráre

 

American Hustle (ŠPINAVÝ TRIK)

Jennifer Lawrence (30), Amy Adams (46) a Bradley Cooper (46), Christian Bale (47), Jeremy Renner (50) - Slávny hacker spoločnosti Sony odhalil, že platy medzi mužskými a ženskými hviezdami filmu Špinavý trik neboli najférovejšie. Jennifer s Amy mali dostať iba 7% zo zisku, zatiaľ čo ich kolegovia až 9%.

Hollywood platí ženám menšie honoráre

Akty X

Gillian Anderson (52) a David Duchovny (60) - Herečke vraj trvalo až 3 sezóny, aby sa dostala na rovnaký plat jej kolegu. Kvôli svojej požiadavke mala dokonca najprv pred novinármi poprela svoje pokračovanie v seriáli. Napokon jej ho po čase zvýšili, ale vraj len vďaka vytrvalému naliehaniu.

Hollywood platí ženám menšie honoráre

 

Meryl Streep (71) - o svojej kariére

Aj keď bola jednou z najžiadanejších hollywoodskych herečiek, Meryl Streep vyhlásila, že počas svojej kariéry bola nedostatočne platená. Vraj bol v priemysle veľký problém s honorármi, ktoré sa delili podľa pohlavia. Taktiež hovorila o sexizme.

Hollywood platí ženám menšie honoráre

 

Amanda Seyfried (35) - o 10% menej ako mužskí kolega

Seyfried prezradila, že aj keď hrala rovnako náročnú hlavnú postavu, jej výplata bola odlišná. V jednom zo svojich rozhovorov priznala, že zistila, že jej mužská hviezda získala až o 10% viac ako ona.

Nejde o to, koľko dostaneš, ale o to, aké je to spravodlivé, " vyjadrila sa Amanda.

Hollywood platí ženám menšie honoráre

PREČÍTAJTE SI AJ:

Kate Winslet tvrdí, že Hollywood je homofóbny

Čo sa skrýva za úspechom v Hollywoode?

 

Zdroje: Boredpanda.com

 

ANKETAMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk