Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

pridal NoName 20.7.2021 o 19:34
Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?


Vyzerá to tak, že sa karta obrátila. Po tom, čo sa silou mocou snažila Angelina Jolie (46) verejne vykresliť Brada Pitta (57) ako večne podpapitého násilníka, prišiel spätný úder. Herečka teraz čelí obvineniu, ktoré je naozaj dosť vážne. Hollywoodská Matka Tereza vraj nie je až taká oddaná a svätá matka, za ktorú ju ešte stále mnohí považujú. Jolie sa mala pred rokmi dopustiť trestného činu, keď si adoptovala dieťa.
Riaditeľka neziskovej organizácie na ochranu ľudských práv v Kambodži, Kek Galabru, tvrdí, že Maddox (19) „celkom iste nikdy nebol sirota" a herečka si ho v skutočnosti kúpila prostredníctvom právničky Lauryn Galindo. (Tá bola inak usvedčená z nekalých praktík kupovania detí za mizerných 100 dolárov od chudobných rodičov a to bol vraj aj prípad Maddoxa.)

Jolie navštívila Kambodžu po prvýkrát, keď nakrúcala všetkým známy film Lara Croft a po druhýkrát v rámci misie UNHCR. Ťažké pomery ju mali tak silno ovplyvniť, až sa rozhodla pre adopciu nejakého dieťaťa, ktorému by zabezpečila lepší život. Tá však nebola vôbec jednoduchá. Americká vláda totiž zakázala adopcie z Kambodže v decembri roku 2001… čiže len po pár mesiacoch, odkedy herečka o ňu požiadala. Dôvodom mali byť znepokojujúce správy o obchodovaní s deťmi. Malého Rath Vibola Maddoxa sa však Jolie nakoniec akosi podarilo získať a to už v marci 2002, keď mal chlapček len 7 mesiacov. (Vtedy mimochodom bola ešte s jej vtedajším manželom Billym Bobom Thorntonom (65). A čo je na tom zaujímavé? Že dieťa si adoptovala len ona… pravdepodobne vedela, že im to už dlho nevydrží….čo sa aj napokon stalo. Pár sa zakrátko rozišiel a neskôr sa stal partnerom Angeliny Brad Pitt, ktorý si oficiálne adoptoval Maddoxa v roku 2006.)

Na podivnú adopciu teraz poukazuje mladá filmárka Elizabeth Jacobs v novom dokumente Ukradnuté deti, ktorá bola rovnako adoptovaná z Kambodže americkými rodičmi. Tá sa zaoberá otázkou, či bol Maddox tiež predaný, a či sa Jolie nedostala k dieťaťu nelegálnou cestou. Spomínaná a usvedčená americká právnička Galindo, ktorú si pred rokmi herečka najala, aby jej vybrala sirotu z Kambodže na osvojenie, vraj neraz deti pre amerických adoptívnych rodičov jednoducho kupovala za smiešne peniaze od chudobných rodičov. Zúfalí a chudobní Kambodžania nemali vtedy možnosť zasýtiť svoje deti, a tak ich predávali rôznym priekupníkom. Tie im potom slúžili ako lacná pracovná sila, alebo ich využívali k prostitúcii. A keď sa deti zriedkavo mohli dostať do dobre situovaných rodín, rodičia vraj ani sekundu neváhali.

A hoci Angelina už v minulosti viackrát poprela dohady o odcudzení Maddoxa, brániť sa musí ešte aj teraz. „Nikdy by som neokradla matku o jej dieťa, " povedala nedávno po obvinení kambodžskej ochrankyne práv matiek a detí Kek Kalibru. Významná kambodžská aktivistka, ktorá bola v roku 2005 nominovaná na Nobelovu cenu za mier, je však presvedčená o tom, že aj Maddox mohol byť pokojne odkúpený a herečka o tom skutočne ani nemusela vedieť.

Čo myslíte Vy?

Jolie a Maddox vtedy

Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

 

Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

 

Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

 

Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

Dvojica teraz.

Nedávno sa inak písalo, že by mali mať medzi sebou hlbší a chorý vzťah…

Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

 

Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

 

Adoptovala alebo podporila obchod s deťmi?

 

Zdroje: Thesun.co.ukMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2021 redakcia@pikosky.sk