Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

pridal NoName 27.8.2021 o 9:06
Pamätáte si ešte tento album Nirvany?


Po rokoch sa spamätal a uvedomil si, že mu vlastne dosť vadí, že jeho detský penis majú ľudia z celého sveta doma na stene vystavený….

Reč je o Američanovi Spencerovi Eldenovi (30), ktorého ešte ako dieťa odfotili a následne jeho nahý portrét použili na obal kultového albumu Nevermind skupiny Nirvana. Ten teraz po rokoch kapelu žaluje za údajné sexuálne zneužitie.

Spencer mal iba štyri mesiace, keď vznikla táto legendárna snímka. Na nej je zobrazený nahý v bazéne, ako chytá dolárovú bankovku na rybárskom háčiku. Proste všetkým dobre známy záber, keďže album, na ktorý spomínanú fotku použili, pozná skoro každý. (Píše sa, že po celom svete sa predalo vyše 30 miliónov nosičov tohto slávneho albumu.)

To si Spencer uvedomil asi až po rokoch (i keď reálnejšie je, že skôr potrebuje peniaze a využíva precitlivelú dobu) a preto sa rozhodol na skupinu podať žalobu. Elden totiž tvrdí, že jeho rodičia nikdy nepodpísali žiadnu zmluvu na zverejnenie, ktorá by im umožnila použiť jeho fotky na album. Taktiež kapelu obviňuje z toho, že podporila detskú pornografiu, keďže mu tam je vidno penis.

Spencerovi právnici argumentujú, že tá dolárová bankovka (ktorá bola mimochodom vraj pridaná až neskôr v programe) pôsobí tak, akoby bol malý chlapček ich “sexuálnym otrokom”.

V žalobe taktiež stojí, že skupina Nirvana sľúbila, že Eldenove genitálie prekryje, no napokon to neurobila. A to malo chlapcovi počas dospievania veľmi ublížiť. Vraj utrpel kvôli tomu celoživotnú ujmu, ktorá má za následky jeho emočné ťažkosti. Musel podstúpiť medicínsku ale aj psychologickú liečbu…
Spencer si totiž stojí za tým, že jeho osoba je navždy spojená s komerčným sexuálnym zneužitím, ktoré zažil ako dieťa. A keďže sa album predáva ešte aj dnes, nočná mora sa pre neho nikdy nekončí.
Preto teraz požaduje odškodné najmenej 150.000 dolárov od každého, kto má za tým prsty. Podľa zahraničných info ide až o 15 ľudí. Medzi nimi sú napríklad žijúci členovia skupiny - Dave Grohl (52) a Krist Novoselic (56), bývalá Cobainova manželka - Courtney Love (57), fotograf Kirk Weddle, a pod.
Čo je inak zaujímavé, že Elden si urobil podobnú fotku počas života hneď niekoľkokrát. (Konkrétne pri príležitosti 10., 20. a 25. výročia vydania albumu Nevermind.) A síce bol už na nových snímkach oblečený, teda mal spodok, spravil to dobrovoľne. Keby mal teda naozaj takú traumu ako tvrdí, nešiel by do toho, či?

Každopádne… teším sa na všetky tie deti, ktoré budú o pár rokov žalovať svoje drblé mamy, ktoré ich zverejňujú na Instagrame od prvého dňa narodenia úplne podobne. To ešte len budú súdne spory a vymáhačky škody.

Späť však k Spencerovi. Aby sme mu nekrivdili, na tému JEHO PENIS VIDEL CELÝ SVET sa v minulosti už párkrát vyjadril. Či v jeho vyjadreniach cítite ľútosť, hnev, prípadne smútok, uznajte sami.

Keď som išiel na bejzbalový zápas, pomyslel som si: 'Každý na tomto zápase už asi videl môj bábätkovský penis'. Mal som pocit, akoby ma zbavili časti mojich ľudských práv, " vyjadril sa dávnejšie.

Pre Times v roku 2016 povedal:„Bolo to trochu znepokojivé. Každé ráno som sa zobudil a bol som súčasťou tohto veľkého projektu. Viete, je to dosť ťažké - človek cíti, že je známy pre nič.

Britskému denník The Guardian naopak prezradil, že to malo aj svoje výhody, pretože mu spolupráca s tak slávnou kapelou otvorila dvere v živote.

 

Spomínaná fotka

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

 

Iné fotky z photoshootu

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

 

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

 

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

 

(Ak z nejakého dôvodu chceš tie fotky vidieť aj bez cenzúry a máš viac ako 18 rokov, KLIKAJ SEM!!!)

Obrázok 1, Obrázok 2, Obrázok 3, Obrázok 4

Potom fotka na 10. výročie albumu

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

 

20. výročie

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

A napokon 25. výročie.. tu už tú bankovku nemal..

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

 

Spencer v dospelosti vyzerá takto

Pamätáte si ešte tento album Nirvany?

 

BONUS

Pripomeňme si, akí veľkí frajeri to boli

 

Zdroje: BBC.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2021 redakcia@pikosky.sk