Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

pridal NoName 12.9.2021 o 7:24
Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?


Verím, že sme tu viacerí, ktorí si pamätajú tento tínedžerský film od Disney z roku 2001. Ja sama sa musím priznať, že som ho v puberte videla snáď minimálne 10-krát.

Denník princeznej zachytáva život dospievajúcej čudáčky, ktorá je následníčkou trónu vzdialenej krajiny. V hlavných úlohách sa predviedla Anne Hathaway, Julie Andrews a ďalší.

A zatiaľ čo mnohí využili príležitosti, ktoré im tento film priniesol, iní sa stiahli do úzadia.

 

Anne Hathaway (38)

Najdôležitejšiu postavu vo filme Denník princeznej si zahrala Anne Hathaway. Tá stvárnila podivnú Miu Thermopolis, ktorá mala čoskoro zasadnúť na trón. Herečka po tejto úlohe získala už iba dospelácke role a to vo filme Skrotená hora a Diabol nosí Pradu.

Nedávno sa inak ukázalo, že do druhého filmu bola obsadená až po tom, čo túto úlohu odmietlo osem herečiek. Anne totiž povedala:

Pre Devil Wears Prada som bola deviata voľba. No beriem to tak, že treba vydržať a nikdy sa nevzdávať.

Keď sa Hathaway začalo v kariére dariť, zasiahla ju nepríjemná situácia v osobnom živote.

Jej bývalý priateľ Raffaello Follieri, ktorý sa živil ako realitný magnát, bol odsúdený na 4 a pol roka väzenia po tom, čo v roku 2008 podviedol investorov o 50 miliónov dolárov. Anne vtedy musel odovzdať všetky šperky, ktoré jej Talian kúpil a vzťah ukončila. V roku 2013 získala Oscara za svoj výkon vo filme Bedári.

Teraz žije v New Yorku so svojím manželom hercom Adamom Schulmanom a dvoma synmi Jonathanom a Jackom. Herectvu sa stále venuje a dokonca v roku 2019 prezradila, že plánuje natočiť Denník princeznej 3.

Existuje scenár a chcem ísť do toho. Julie to chce tiež. I Debra Martin Chase, náš producent, po tom túži. Je to však tak, že to nechceme robiť, pokiaľ to ešte nie je dokonalé. Je to pre nás totiž rovnako dôležité ako pre vás a preto vám nechceme dať nič, čo nie je na 100%. Ale pracujeme na tom.

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

Julie Andrews (85)

Herečka si v roku 1997 prešla nevydarenou operáciou hlasiviek. Tá spôsobila to, že sopranistka už viac nemohla spievať. Pre Julie to bol šok, keďže dovtedy sa ukazovala prevažne len v muzikáloch.

Keď som sa zobudila z operácie, ktorá mi mala odstránila cystu na hlasivke, môj spevavý hlas bol preč. Upadla som vtedy do hlbokej depresie. Bolo to, akoby som stratila svoju identitu, “ priznala Andrews v staršom interview.

Na herectvo však nezabudla a vďaka postave kráľovnej Clarisse sa k nemu aspoň na chvíľu vrátila. Po druhej časti sa ale Julie dala skôr na dabing a nadabovala mnoho detských rozprávok. Jej hlas zaznel v Shrekovi 2, Ja, zloduchovi, či v Začarovaných.

Minulý rok nadabovala Lady Whistledown v seriáli Bridgerton.

Teraz žije na Long Islande v New Yorku a má podcast s názvom Juliina knižnica.

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

 

Heather Matarazzo (38)

Herečka už zahviezdila vo filme Výkrik 3, Diabolov advokát, Vítajte v dome pre bábiky, predtým, ako si zahrala najlepšiu kamarátku Mii - Lily.

Po dotočení druhej časti Denník princeznej Heather priznala, že je homosexuálka, i keď jej vraj viacerí z Hollywoodu tvrdili, nech to nerobí.

Bolo mi povedané, že si zničím kariéru, ale čo je kariéra, ak musím skrývať to, kto vlastne som.

Matarazzo neskôr prezradila, že pracovných ponúk mala už menej. Po účinkovaní v horore Hostel 2 porozprávala o tom, ako padla na dno, keď si prešla mnohými neuspešnými konkurzmi.

Neviem, či som urobila krok späť z Hollywoodu, alebo Hollywood urobil krok späť odo mňa.

Na odporúčanie svojho terapeuta napokon odcestovala do Kostariky, kde experimentovala s halucinogénnymi drogami ayahuasca. V roku 2018 sa vydala za svoju komediálnu priateľku Heather Turman.

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

Mandy Moore (37)

Tá vďaka filmu Denník princeznej získala svoju prvú rolu v živote. Mandy vo filme hrala stredoškolskú tyranku Lanu. Po tomto projekte sa dala na hudobnú cestu a vydala 2 štúdiové albumy. K herectvu sa ale občas vrátila a stvárnila malé úlohy v seriáli Ako som spoznal vašu mamu, či v Klinika Grace. V roku 2010 sa tiež podielala na tvorbe rozprávky Na Vlásku.

O päť rokov neskôr sa jej manželstvo s hudobníkom Ryanom Adamsom (46) rozpadlo po tom, čo Mandy tvrdila, že mal byť k nej násilný. Po rozvode získala zlatý glóbus a minulý rok vydala už siedmy album Silver Landings.

V roku 2018 sa druhýkrát vydala za speváka Taylora Goldsmitha (36). A pred dvoma mesiacmi sa im narodilo prvé spoločné dieťa - August.

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

 

Sandra Oh (50)

Herečka vo filme Denník princeznej hrala zástupkyňu školy. Po tomto účinkovaní jej kariéra pokračovala a Sandra hrala v ďalších projektoch. Za stvárnenie doktorky Cristiny Yangovej v seriáli Klinika Grace získala v roku 2006 Zlatý Glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Momentálne účinkuje v drámovom špionážnom trileri Killing Eve, ktorý chystá už 4. sériu. Jej súčasným partnerom je hudobník Andrew Featherston zo skupiny The Hereafter.

Inak v roku 2005 sa dostala na zoznam 50 najkrajších ľudí sveta podľa časopisu People...

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

Erik Von Detten (38)

Herecký frajer Anne Hathaway sa napokon rozhodol z umeleckej brandže odísť. Začal pracovať v oblasti predaja a vraj sa mu celkom darí. Priznal ale, že mu úloha vo filme Denník princeznej pomohla k tomu, aby získať nejaké obchodné dohody.

Venuje sa tiež amatérskemu divadlu v Santa Monice v Kalifornii, kde žije so svojou manželkou Angelou a dvojročnou dcérou.

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

 

Hector Elizondo (84)

Ten si zahral vo filme kráľovského ochrancu Joe, ktorý sa dal neskôr dokopy s kráľovnou. Hector sa následne ukázal vo filme Silvester v roku 2011 a Deň matiek v roku 2016. V roku 2011 bol tiež obsadený do sitcomu Tima Allena Last Man Standing v USA, ktorý momentálne vysiela svoju deviatu a poslednú sériu.

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

BONUS

Pár faktov.

- Miu Thermopolis mala hrať Liv Tyler (44). Anne Hathaway však mala podľa vnučky režiséra lepšie vlasy.

- Whitney Houston (+48) patrila medzi producentov filmu. Speváčka sa osobne angažovala pri výrobe oboch častí filmu.

- Anne si priniesla vlastnú mačku. Fat Louie hrali dokopy štyri mačky, jedna z nich bola práve herečky.

- V zábere, kde princ Renaldo píše list svojej dcére Mii, sa objavil herec Gerald Hathaway, skutočný otec Anne Hathaway. Filmový otec bol tak aj skutočným otcom herečky.

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

 

- Scéna s pošmyknutím na školskej tribúne bola nehoda. Počas scény, kde sú Mia a Lilly na tribúne, Anne Hathaway náhodou spadne. Režisérovi sa to ale páčilo natoľko, že to nakoniec vo filme nechal.

Čo je s hercami z filmu Denník princeznej?

 

Zdroje: Thesun.co.ukMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2021 redakcia@pikosky.sk