Nový film o Marilyn Monroe sa blíži

pridal NoName 3.10.2021 o 9:49
Nový film o Marilyn Monroe sa blíži


Marylin († 36) bola celebrita. A to v skutočnom zmysle slova. Naozajstná ikona, modelka, producentka, speváčka a herečka, ktorú si ľudia budú pamätať navždy. Ani náhodou sa s ňou nemôžu porovnávať niektoré dnešné rýchlokvasené celebrity.

Táto pani herečka sa narodila 1. júna 1926 v Los Angeles. Mala veľmi ťažké detstvo. Jeho väčšinu strávila v sirotincoch a výchovných ústavoch. Už ako šestnásťročná začala pracovať v montážnej dielni v Kalifornii. O niekoľko mesiacov na to sa jej život prevrátil hore nohami, keďže si ju všimol fotograf Dávid Conover († 64). Tento pán odštartoval jej kariéru. Potom, čo vyskúšala modelkovský chlebíček, začala mať záujem o herectvo. V roku 1946 podpísala zmluvu s 20th Century Studios. Vtedy si odfarbila vlasy na blond a zvolila umelecké meno Marylin (jej vlastné meno je Norma Jeane Mortensonová). Jej prvý úspech jej priniesol film Asfaltová džungľa, Neobťažuj sa klopaním a Niagara. Hrala v mnohých filmoch, najznámejšie sú však: Slamený vdovec, Páni majú radšej blondínky a Ako sa vydať za milionára - tu stvárňovala prihlúpe blondínky, ktorým život prináša komické situácie. Ďalej pracovala aj na filmoch vo vlastnej produkcii. Získala aj mnohé ocenenia. Posledný film, ktorý natočila, bola dráma Mustangy.

Za svoj život bola vydatá trikrát. Okrem manželov mala aj veľa milencov, a to hlavne medzi slávnymi osobnosťami. Patrili medzi nich vtedajší americký prezident John F. Kennedy.

Ani peniaze a sláva jej nezabezpečili vnútornú pohodu. Trpela ťažkými úzkostnými stavmi a depresiami. Podieľal sa na nich aj fakt, že nemohla donosiť vlastné dieťa. Prekonala niekoľko potratov. Útechu od duševnej bolesti hľadala v alkohole a sedatívach. Kombinácia uvedeného sa jej stala osudným. Tento svet navždy opustila ako 36 ročná. Okolnosti jej smrti nikdy neboli úplne objasnené, vďaka čomu je jej smrť spája s rôznymi konšpiračnými teóriami.

O jej búrlivom živote sa natočilo veľké množstvo filmov a seriálov. Vydarených aj nevydarených, kde sa ju snažilo stvárniť veľa herečiek. Najnovšie o nej bude rozprávať film s názvom Blonde, ktorý sa chystá vypustiť Netflix. Malo to byť už tento rok, ale zdržanie spôsobilo, že bude uvedený až v roku 2022, pričom konkrétny dátum nie je stanovený. Režírovaniu filmu biograficko – dramatického charakteru sa ujal Andrew Dominik (53) ktorého meno Vám asi nič nehovorí. Nad tým, že vytvorí dielo o Marilyn začal uvažovať už v roku 2010. Kvôli mnohým problémom, hlavne finančným sa natáčanie začalo presúvať z roka na rok, až napokon prišiel rok 2019 a veci sa dali konečne do pohybu.

A koho si na rolu Marilyn vybral? Určite ju chcelo stvárniť veľa herečiek. Byť aspoň na chvíľku v koži ikony by chcela byť nejedna z nich. Chcieť je pekná vlastnosť, ale lepšie je mať. Ako prvá bola oslovená Naomi Watts (52) no tá odmietla. Potom oslovili Jessicu Chastain (44), tiež odmietla. Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré a oslovená bola Ana de Armas (33). Veľmi dobrá voľba. Úlohu prijala. Sama priznala, že je to pre ňu absolútne neuveriteľná pocta. "Hrať Marilyn bolo neskutočné, Kubánka, ktorá hrá Marilyn Monroe. Veľmi som to chcela.

O jej výbere do tejto úlohy sme pár vetami už písali TU. Dnes si však povieme viac detailov, keďže budúci rok sa plánuje premiéra filmu, ako sme vyššie spomínali.

Aby sa Ana (33) vizuálne priblížila hereckej legende, musela prejsť dlhými procedúrami. Denne si musela odsedieť tri a pol hodiny v kresle, kým maskéri odrobili svoju robotu. A urobili ju vážne dobre. Podoba medzi ňou a Marilyn je celkom viditeľná. Keďže jej každý deň dávali rôzne odtiene blond parochní, na hlave musela nosiť takzvanú plešatú čiapku, aby zakryla jej prirodzene hnedé vlasy. Situáciu komentovala takto : "Keď som sa videla v tej parochni, plakala som.

Okrem uvedeného sa na rolu pripravovala aj ináč. Dlhé mesiace študovala o Marylin a jej živote veľké množstvo materiálu. Pracovala aj deväť mesiacov na tom, aby sa jej hlas priblížil vysokému tónu, ktorým rozprávala samotná Monroe. Tiež absolvovala dialektické školenie. Na jeho margo sa vyjadrila. "Deväť mesiacov koučovania dialektu a jeho skúšania, bolo veľké mučenie, môj mozog sa varil.“ Za stvárnením tejto role stál veľký kus makačky. Nuž, bez práce nie sú koláče.

Táto dievčina je síce aj talentovaná aj krásna, ale príde mi trošku zvláštne, že sa tak rýchlo vyšvihla a začala hrávať s najväčšími hereckými esami. Ku kariére jej však mohol dopomôcť aj fakt, že sa veľmi rada ukazuje odhalená a predvádza svoje vnady. V Hollywoode sa predsa hanblivosť nenosí.

Jedna z jej najslávnejších fotografií.

Nový film o Marilyn Monroe sa blíži

 

Ana de Armas pred nasadením blonďavej parochne.

Nový film o Marilyn Monroe sa blíži

 

Marilyn vz. Ana. Čo poviete? podobá sa?

Nový film o Marilyn Monroe sa blíži

Foto z natáčania.

Nový film o Marilyn Monroe sa blíži

 

S cigaretkou.

Nový film o Marilyn Monroe sa blíži

 

Režisér Andrew Dominik (53). Ten bol z Anny a jej prejavu
neskutočne nadšený.

Nový film o Marilyn Monroe sa blíži

 

Zdroje: Insider.com, Aninews.in, Esquire.com, Themarilynmonroecollection.com, Digitalspy.com, People.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2021 redakcia@pikosky.sk