Meghan Markle opäť šikanujú

pridal NoName 4.11.2021 o 1:12
Meghan Markle opäť šikanujú


Dnes tu máme jednu MEGA DLHÚ pikošku o tejto veľkej trpiteľke. Teraz sa totiž okolo nej celkom dosť toho deje. A keďže vieme, že by ste dva články o nej nezvládli, dáme to do jednej dlhej, ktorú si však rozdelíme na 2 témy. Obe sú zaujímavé, takže čítajte až do konca.

 

Mieri do politiky cez empatiu

Už robí prvé kroky k tomu, aby si jedného dňa mohla vyložiť nohy na stôl v Bielom dome. Zdá sa, že sa Meghan Markle (40) s povesťou karieristky už zmierila a ďalej si ide za tým, čo chce. Aby to však nebolo úplne také okaté, snaží sa to zakryť za akési dobré srdiečko a empatiu…

Bečková herečka pred pár týždňami napísala otvorený list americkému Kongresu, v ktorom obhajovala dôležitosť platenej rodičovskej dovolenky. Priznáva v ňom, že si uvedomuje, že s rodinou žije v omnoho lepších podmienkach ako mnohé americké rodiny.

Nie som zvolený úradník a nie som ani politik. Som, ako mnohí, angažovaným občanom a rodičom. A pretože vy a vaši kolegovia z Kongresu máte za úlohu formovať to, ako budú vyzerať rodiny budúcich generácií, píšem vám ako mama, ktorá sa zasadzuje za platenú rodičovskú dovolenku.

Mnoho iných krajín má vytvorené programy, vďaka ktorým môžu doma na rodičovskej ostať ako matka, tak i otec. Určite súhlasíte s tým, že ak máme byť i naďalej výnimoční, nemôžeme byť výnimkou, “ napísala Meghan a v liste zaspomínala aj na vlastné detstvo, ktoré podľa jej slov nebolo ľahké… (prepáčte, tu sa ale musíme zastaviť a objasniť si pár vecí.)

Neviem, čo pre Meggy znamená neľahké detstvo, ale ona ho určite nemala. Kto nevie, aký život žila ako malá, tu je menší súhrn:

Meghan vyrastala v rodine sociálnej pracovníčky, neskôr učiteľky jógy a cinematografa. Keď mala šesť rokov, jej rodičia (Doria Ragland (65) a Thomas Markle (77)) sa rozviedli. Celá jej výchova ostala v rukách mamy s babkou, no svojho úspešného otca často a vraj rada navštevovala.

Keď mala Meghan len 9 rokov, jej otec (ktorý je inak držiteľ ceny Daytime Emmy) dokonca vyhral v lotérii 750 000 dolárov. Veľkú časť z tých peňazí použil práve na súkromnú dievčenskú katolícku školu v Los Angeles, ktorú Meghan navštevovala. Pomohol jej dostať sa taktiež aj na univerzitu, kde vyštudovala divadlo a medzinárodné vzťahy. Istý čas pracovala pre americkú ambasádu v Buenos Aires a popri tom si privyrábala kaligrafiou. Neskôr sa aj vďaka otcovým známostiam objavila v rôznych seriáloch a filmoch…
Čiže takéto bolo jej neľahké detstvo, kedy jej najprv so snami a kariérou otecko pomohol, a ona ho potom poslala kade ľahšie.

Každopádne… i keď sa veľmi Markle snažila, každý, kto ju má už prekuknutú hneď pochopil, o čo jej vlastne ide. Pani herečke vôbec nazáleží na matkách, či deťoch. Je to len vtieravý spôsob, ako sa postupne prepracovať do vyššej politiky krajiny. Len to zaobalila do toho, že sa vžila do kože obyčajných Američanov, ktorí po narodení dieťaťa nemajú nárok na žiadnu podporu. K tomu všetkému ešte začala rozoberať klimatickú zmenu, ktorá jej vraj taktiež robí starosti… (proste zacielila na ekológov a rodiny z nižšej vrstvy.) A hoci si doteraz stojí za tým, že jej zámer bol čistý a nevypočítavý, mnohí politici majú na to iný názor. Republikánsku stranu dokonca nahnevala tak, že tá teraz žiada kráľovnú Alžbetu II. (95) o to, aby Meghan zbavila titulu vojvodkyne zo Sussexu. Samotnú pani herečku požiadali o to, aby sa starala do iných vecí a nevenovala svoj drahocenný čas politike, keď jej vôbec nerozumie. Vraj ako multimilionárka a celebrita nemá ani páru o tom, aké je to byť obyčajný občan Ameriky, ktorý má deti. A jej spomienka, že ako dieťa musela chodiť často jesť do dnes už krachujúcej reštaurácie Sizzler, kde si ako malá kupovala šaláty za 5 dolárov, je len spôsob, ako v ľuďoch vyvolať ľútosť.

Republikáni tvrdia, že jej jednoducho ide len o popularitu, promo, a najmä o úľavu na daniach. O bežnú pracujúcu triedu jej ide sotva, keď sa s ňou vôbec nestýka.

Zásah pani Markle do americkej politiky oživuje v mojej mysli otázku, prečo ju a Harryho kráľovská rodina jednoducho nezbaví titulov, zvlášť preto, že ona zdôrazňuje to, že posiela svoju pripomienku ako vojvodkyňa zo Sussexu. Hoci jej snaha zapáčiť sa rodinám pracujúcej triedy spomienkami na dni, kedy musela jesť u Sizzlera, je smiešna, jej komentáre celkom jasne vyjadrujú to, že tieto pasáže o masívnych výdavkoch zo štátnej pokladnice majú slúžiť predovšetkým na to, aby pomohli globálnym elitám vyhnúť sa plateniu daní, nie aby pomohli pracujúcej triede, s ktorou vraj v detstve jedávala, " vyjadril sa republikánsky kongresman Jason Smith.

Terčom nenávistnej kampane

Ako som spomenula v titulke, Meghan je opäť terčom šikany. Ale tentokrát už za ňu nemôže tlač, ale Twitter… resp. ľudia, ktorí sociálnu sieť používajú. Na tejto platforme totiž vznikla koordinovaná nenávistná a dezinformačná kampaň, ktorá dáva jasne najavo svoje nesympatie k Markle.

(Aj keď sa nenávistné príspevky týkajú aj Harryho (37), až 80% je ale zameraných práve proti Meghan.)

Twitter preto analyzovala platforma Bot Sentinel. Tá skúmala 114 000 twitov týkajúcich sa manželíčkov, pričom identifikovala 83 účtov, ktoré stoja za 70% nenávistných príspevkov týkajúcich sa vojvodkyne.

(Podľa analýzy niektoré príspevky využívali kódovaný rasistický jazyk.)

Pomocou našej analýzy sme izolovali 55 jednoúčelových účtov, ktoré sme identifikovali ako primárne účty nenávisti, a 28 sekundárnych nenávistných účtov, ktoré posilňujú primárne účty, ” uvádza Bot Sentinel v správe s tým, že vzorec toho, ako účty navzájom interagovali, nebol organický, čo naznačuje koordinované úsilie o zintenzívnenie online šikany Harryho a Meghan. Tieto účty dokopy sleduje 187 631 ľudí, no potenciálny dosah majú až na 17 miliónov užívateľov.

Twitter zatiaľ zablokovať 4 zo spomínaných 55 nenávistných účtov. Podľa Christophera Bouzyho (CEO platformy) za veľkou väčšinou stoja reálne osoby a nie boty.

Táto kampaň pochádza od ľudí, ktorí vedia, ako manipulovať s algoritmami, manipulovať s Twitterom, ako pracovať tak, aby sa vyhli odhaleniu a banu. Robiť to na takejto komplexnej úrovni môžu len ľudia, ktorí vedia, ako na to, a ktorí sú za to platení, " vyjadril sa Christopher.

Čo myslíte, je za tým strana Republikánov? :D Ak nie, minimálne im robia ale aspoň čísla!

 

A keďže grcanice bolo v texte už dosť, tu sa aspoň zasmejte na obrázkoch o manželoch.

Meghan Markle opäť šikanujú

Meghan Markle opäť šikanujú

 

Oficiálny víťaz:

Meghan Markle presvedčila princa Harryho aby sa vzdal kráľovského života a ty nemôžeš svojho chlapa donútiť ani k tomu, aby prestal lajkovať fotky iným ženám…

Meghan Markle opäť šikanujú

 

Meghan vždy, keď jej auto prechádza tunelom:

Meghan Markle opäť šikanujú

Nezáleží na tom, či si člen kráľovskej rodiny, alebo televízna hviezda… Nikdy by si si nemal sadnúť pod strom, na ktorom sú vtáci.

Meghan Markle opäť šikanujú

 

Zlatko, síce nikdy nebudeš kráľovná Anglicka, ale si moja kráľovná

Meghan Markle opäť šikanujú

 

Meghan je pripravená na kráľovský rozvod.

Meghan Markle opäť šikanujú

 

Zdroje: Marieclaire.com, Theguardian.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2022 redakcia@pikosky.sk