A je tady zas

pridal kiwi 25.11.2021 o 2:58
A je tady zas


Neviem ako vás, ale mňa Taylor Swift (31) pred desiatimi rokmi, keď som bola zrejme jej cieľovka, úplne minula. Som ochotná odprisahať, že pesničku All Too Well som v živote nepočula. Až doteraz. Za posledné dva dni som ju otočila niekoľkokrát a keďže tu od minulého týždňa máme viacero jej verzií a aj krátky film na motívy pesničky, poďme sa im pozrieť na zúbok. Čo zúbok, rovno celý chrup si zoberme!

Naskočme si do TARDISU a presuňme sa do roku 2012. Taylor má 23 rokov a vyšiel jej album Red. Ako je tomu u nej zvykom (ale buďme fér, nie je zďaleka jediný umelec, ktorý to robí), pesničky sú zväčša o jej vzťahoch. Jednou takou pesničkou je All Too Well, ktorá sa zamerala na jej románik s istým hercom. Tým bol Jake Gyllenhaal (40). Alebo aspoň sa dosť silno verilo, že ním bol. Fanúšikov Swiftky teda tento neúctivý chlap rozčúlil, dal im možnosť špekulovať, či je pesnička ozaj o ňom, ale tým to viac menej skončilo.

Medzičasom sa ale naplno rozvinul konflikt Taylor vs Scooter Braun (40), a vydavateľstvo Big Machine Label Group. Už sme o tom párkrát písali, tak iba vo veeeľmi veľkej skratke : Vydavateľstvo Big Machine kúpil v roku 2019 Scooter Braun, ktorý tým pádom získal práva na nahrávky všetkých spevákov, ktorí pod BML patrili. Medzi nimi aj Taylor. Dostala príležitosť získať práva na staré albumy nahrávaním nových albumov pre toto vydavateľstvo. Za každý nový nahratý album by jej dali práva na jeden starý. Taylor si to zrátala, vyšlo jej, že by dopadla ako dojná krava a odmietla. Namiesto toho sa rozhodla, že staré albumy nahrá nanovo a teraz už budú jej.

Druhým z takto znovu nahraných albumov je práve už spomínaný Red (prvý bol Fearless v apríli 2021). Áno, aj s pesničkou All Too Well. Aby to bolo ale trochu iné ako pôvodne, došlo k malým zmenám a text pesničky je rozvinutý.

Nová verzia je v podobe, v akej ju Taylor vraj napísala hneď po rozchode, predtým, než ju pred vydaním zosekala. Po novom tak pieseň obsahuje verše napríklad o tom, ako chlap chcel tajiť vzťah s Taylor, ako kvôli nemu ona plakala na párty, a musela ju utešovať akási herečka, ako si chlap získal Taylorinho otca svojim zmyslom pre humor, a popíjal pritom kávu, akoby bol v nejakej večernej show. Ďalej sa dozvieme, ako sa zákerný Taylorin amant vykašľal na jej narodeniny (mala práve 21), a tiež, že ich rozchod zvalil na ich vekový rozdiel. No a nakoniec tá najpodlejšia vec, na ktorú sa ten pes zmohol - keď si Taylor u jeho sestry zabudla šál, po rozchode jej ho už nevrátil! Fujha! Tu vám ponúkam chvíľku na spravodlivý hnev.

... Máte? Tak poďme ďalej. Na základe nového textu už fanúšikovia nadobudli naozaj istotu, že chlap v pesničke je práve Jake. Sestru má, vekový rozdiel bol, Taylor mala 21, keď spolu chodili. V pesničke sa tiež spomína trojmesaný vzťah, pričom Jake a Taylor spolu chodili 3 mesiace. Je tam odkaz na Brooklyn, odkiaľ Jake pochádza, jeho sestra Maggie potvrdila, že u nej Jake a Taylor spolu boli na návšteve... A podobne. Neskončilo to však len pri pesničke, je tu aj krátky film, inšpirovaný pesničkou. Postavy v ňom sa volajú On a Ona. Jeho hrá Dylan O'Brien (30) a ju Sadie Sink (19).

Keď si pozriete Dylana, zistíte, že ho trochu aj naštelovali do podoby Jake-a približne v čase jeho vzťahu s Taylor. Okrem toho Dylan a Sadie majú medzi sebou rovnaký vekový rozdiel ako Jake a Taylor, je teda asi jasné, co tím chtěl básník říct. Taylor je tiež známa tým, že do videoklipov k pesničkám dáva odkazy, ktoré potom môžu fanúšikovia schuti analyzovať.

Inak to nie je ani pri tomto krátkom filme, takže tu máte vypichnuté pozorovania internetových detektívov:

1) auto vo videu je Mercedes Benz 1989 a ľudia preto veria, že ďalší novo nahraný album bude práve 1989

2) keď Ona vo videu zruší prichádzajúci hovor, stlačí na iPhone tlačidlo, ktoré je na hornej časti telefónu. To sedí s modelmi iPhoneov v roku 2010. No a bolo to práve v roku 2010, keď Jake a Taylor spolu chodili. Čiže použitý iPhone má potvrdzovať, že chlap vo videu je Jake.

3) On a Ona vo videu hrajú karty, čo má odkazovať na pesničku Joker od Eda Sheerana. Ten sa vyjadril, že by rád túto pesničku naspieval znova, tentoraz s americkou speváčkou. Ktorou teda asi bude práve Taylor

4) vzťahové patálie z All Too Well sa premietli aj do iných pesničiek: napríklad The Moment I Knew (ako frajer vynechal narodeniny), Lover (pesnička o jej súčasnom frajerovi, ktorý na narodeniny už dorazil. Taylor má vo videu na oslave podobné kárované oblečenie, ako má vo filme All Too Well po rozchode), alebo Champagne problems (v pesničke Taylor spieva o tom, ako ju frajer nedrží za ruku, čo mu vyčíta aj v All Too Well)

Pred Poirotmi, ktorí na toto všetko prišli, sa hlboko skláňam, teraz si dajme pár internetových reakcií na celé All Too Well a Gyllenhaala.

 

Porovnávačka. Dylan vo videu a Jake cca. v 2010. No veď ok, niečo tam možno aj je

A je tady zas

 

A je tady zas

A so Sadie Sink. Tú asi poznáte zo Stranger Things.

A je tady zas

 

Chudák Jake si to celé zlizne za trojmesačný románik, ktorý mal pred desiatimi rokmi

A je tady zas

 

Možno som žiadala priveľa” spieva Taylor v pesničke. “Áno, aby sa Jake umyl” tvrdia fanúšikovia. Herec totiž vyhlásil, že umývanie zubov síce považuje za dôležité, ale také kúpanie sa podľa neho preceňuje.

A je tady zas

Jasné, že Ona, teda Taylor vo filme umýva riad! Veď On, to ako Jake, by to nezvládol, nevie umyť ani sám seba

A je tady zas

 

Ten moment, keď Jake chce ísť do neba, ale pri nebeskej bráne ho otočia, lebo odignoroval Taylorine narodky

A je tady zas

 

Jedna pre fanúšikov Marvelu

A je tady zas

V pesničke sa spieva o tom, ako bol Taylorin frajer kedysi okuliarnaté decko, takže fanúšikovia už majú jasno a dali to vedieť aj na hercovom Instagrame

A je tady zas

 

A je tady zas

 

Rozprávať vtipy síce veľmi neviem, ale ich pointa je: ja zostarnem, no tvoje frajerky budú stále v mojom veku. Toť voľný preklad textu. Keď sa Jake s Taylor rozišiel, začal si s 23 ročnou babou. Dnes má 40 a jeho frajerka, modelka Jeanne Cadieu, 25.

A je tady zas

Staré All Too Well

 

Nové 10 minútové All Too Well

 

Tiež nová verzia, ale ešte smutnejšia.

Krátky film

 

Máme tu aj nový videoklip k pesničke I Bet You Think About Me. Režírovala ho Blake Lively (34). Vo videu je hojne použitá červená farba (album Red), figuruje tam ničenie torty (ako vo videoklipe Blank Space. Tá pesnička je z albumu 1989, čiže naozaj to vyzerá, že ten bude nasledovať), a Taylor v ňom na konci odchádza od ženícha (akože sa posúva ďalej od vzťahu s Jakeom...po tom, ako ho desať rokov po rozchode vzkriesila z popola), ale on ju aj tak všade vidí (v Jakeovom prípade skôr asi teraz platí, že všade počuje jej pesničku)

 

Čo na to celé Jake? Ná, co by. Asi je v programe na ochranu svedkov.

A je tady zas

Ale tak nech nežerem, dajme si jednu, internetmi omieľanú, teóriu. I existuje instagramové konto jednej mačky menom Ms. Fluffle Still Skin, o ktorej sa traduje, že patrí Jakovi a teda že on je autorom mačkiných príspevkov. No a táto mačka minulý týždeň pridala fotku s popisom "MEOUCH - y’all need to calm down and stop cyber bullying", čiže "mňau, musíte sa všetci upokojiť a prestať so cyber šikanou". Prečo vás týmto vôbec obťažujem? Lebo "you need to calm down" je názov Taylorinej pesničky z roku 2019. Mohlo by to vyzerať, že mačka (teda Jake) odkazuje Tayloriným fanúšikom, aby ho za rozchod s ňou nešikanovali. Mačka samotná sa neskôr na Instragrame vyjadrila, že Jake ani náhodou nie je jej majiteľ, ale tomu zase neveria fanúšikovia. Nuž, čo už. Šedivá je každá teória, len strom života večne zelený je (kto toto správne zaradí, má u mňa lentilky. Čierny princ sa mi už minul).

A je tady zas

 

Zato taký John Mayer (44) si s Jakeom isto rád podá ruky. John totiž s Taylor chodil v roku 2009 (on mal 32, ona 19), ona o ňom (ehm, vraj, nikdy to explicitne nepotvrdila) zložila pesničku Dear John. Tá sa objavila na albume Speak Now, ktorého opätovné nahratie sa takisto plánuje. Fanúšikovia sa tak už teraz pripravujú na vlnu nenávisti voči Johnovi a evidentne mu posielajú vyhrážky. Ako John už stihol zdokumentovať na sociálnych sieťach.

A je tady zas

 

No, nech je to s mačkou a jej majiteľom akokoľvek, Taylorici ide karta, na novej verzii albumu s ňou spolupracovali napríklad Ed Sheeran (30), Phoebe Bridgers (27), kritici aj fanúšikovia sú nadmieru spokojní... A mne sa minimálne All Too Well páči tiež. Zvrat, ktorý som v tom roku 2012 ale že ozaj nečakala. Tuším som aj zvedavá, či to nabudúce predsa len bude to 1989.

Albumové

A je tady zas

 

A je tady zas

 

Ty, neškleb se, a vráť Taylor jej šál!

A je tady zas

 

Zdroje: Dailymail.co.uk, Insider.com, Buzzfeednews.com, Distractify.com, Pagesix.com, Billboard.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk