Barbra Streisand oslávila 80 rokov

pridal NoName 30.4.2022 o 23:04
Barbra Streisand oslávila 80 rokov


Osobnosť takého kalibru, ako je Barbra si zaslúži samostatnú pikošku.

Medzi ľuďmi nikdy nebola považovaná za ideál krásy, kvôli výraznému nosu a problémom s očami, takzvanému strabizmu.

Tí, ktorí trpia posmešky a ponižovanie pre svoj výzor, ju považujú za svoju hviezdu. Je to z toho dôvodu, že ona sama bola pre svoju tvár odpisovaná, ale napriek tomu sa dokázala presadiť.

Takto pekne a presne ju opísal filmový historik Neal Gabler (72), ktorý o nej aj napísal knihu. Človek nemusí byť fyzicky úplne prenádherný, aby zanechal v Hollywoode stopu. V apríli, konkrétne 24. oslávila krásnych 80. rokov a na svoj vek vyzerá pohľadne.

Veď je celebrita a tie predsa nestarnú.

Vtedy Barbara, dnes už Barbra sa narodila v New Yorku. O otca prišla, keď mala len 15 mesiacov. S matkou a jej novým partnerom si nikdy neboli blízki. Ako sme písali vyššie, pre svoju tvár si v detstve aj počas ďalšieho života dosť vytrpela. Najsmutnejšie však je, že ju zhadzovala vlastná matka, ktorá ju považovala za škaredú. Skrátka sa jej snažila nahovoriť, že nebude nikdy slávna, keďže žiadnu krásu nepobrala. Hm, dosť demotivujúce.

Budúca star sa nedala odradiť, a šla si stoj čo stoj za tým, aby sa stala speváčkou. Najskôr spievala iba v nočných kluboch, no dotiahla to až tak ďaleko, že v roku 1964 vyhrala cenu Grammy za svoj prvý album s názvom The Barbra Streisand Album. Vo svojej práci neprestávala, nahrala niekoľko desiatok gramofónových platní, ktoré boli neskutočne komerčne úspešné. V tom období si jemne upravila svoje meno na Barbra, lebo pôvodné nenávidela.

Keďže chcela hrať aj vo filmoch, niekde teda začať musela. Po tom, čo sa nachodila po New-Yorských kastingoch, vytrvalosť sa jej vyplatila a vychytala hlavnú postavu Fanny v muzikáli Funny Girl na Broadwayi.

Dielo bolo neskôr sfilmované a ona získala svojho prvého Oscara. To bol rok 1969. V jej živote sa začal prelínať svet herectva a svet spevu. A hviezda stále stúpala. Väčšina ženských, ktoré stvárnila, boli temperamentné, dobrosrdečné a charizmatické. Nebudeme tu rozpisovať všetky jej filmy, to by bolo na veľmi dlho.

Spomenieme iba Zrodila sa hviezda, kde bola Esther Hoffmanovou. Tu dostala (1976) druhého Oscara za najlepšiu filmovú pieseň - Evergreen. Asi budete poznať iba novšiu verziu s Lady Gagou (36) a jej „Shallow“ pesničkou, ktorú naspievala ako pani.

Ako čas plynul, stala sa producentkou vo svojej vlastnej spoločnosti Barwood Films. Presadila sa aj ako ako režisérka a scenáristka. Jej výtvory boli verejnosťou a kritikmi prijímané veľmi pozitívne. Muzikál Yentl sa nakrúcal v Československu a to v Prahe a v Českom Krumlove. Potom, čo natočila Dve tváre lásky, si dala pauzu a viac sa venovala spevu a koncertovaniu.

Okrem uvedeného sa zaujíma aj o politické dianie. Napríklad patrila medzi veľkých kritikov Donalda Trumpa (75) a podporuje demokratov. Od minulého roka financuje vedecký inštitút, ktorý sa zaoberá klimatickými zmenami, právami žien a inými podstatnými témami. Počas svojej šesťdesiatročnej kariéry za svoje talenty pozbierala kopec cien. Vo vitrínke má uložených okrem Oscarov aj ceny Grammy, Emmy a Zlaté glóbusy.

Keby sme to mali zhrnúť, môžeme povedať, že je jej albumy sú jedny z najpredávanejších. Celkovo je považovaná za najúspešnejšiu umelkyňu v modernej histórii.

Svoj posledný koncert mala 29. septembra 2000. Vtedy sa vyjadrila, že nastal čas rozlúčiť sa s určitou etapou jej života. Po internete začala kolovať neoverená správa o údajnom turné, ktoré má hviezda uskutočniť tohto roku. Uvidí sa, či je to iba zbožné želanie fanúšikov alebo naozaj realita.

Čo sa týka jej súkromného života, spájali ju s viacerými známymi chlapmi. Na počiatku svojej kariéry mala búrlivý milostný život.

Bola aj vydatá za Elliota Goulda (83), s ktorým mala syna Jasona Goulda (55). Manželstvo sa však po krátkom čase rozpadlo. Teraz má už iného chlapa. Žije s Jamesom Brolinom (81) v Malibu, neuveriteľných 24 rokov. To je na Hollywoodske pomery extrémne dlhá doba.

V roku 1999 začala písať svoje memoáre. Keďže chodievala na turné, písanie sa pekne natiahlo a dostala sa k nemu znova až o sedem rokov neskôr. Do dnešného dňa vytvorila niečo cez vyše 800 strán.

Narodky oslávila vo svojom dome, alebo lepšie povedané zámku. Ako hostia boli pozvaní napríklad Chris Martin (45) a Dakota Johnson (32).

Keďže k celebritám neodmysliteľne patria aj citáty, čo vypotili, tu je zopár Barbriných:

Keď som bola malá, bola som najškaredšia v celom Brooklyne. Ale časy sa menia, teraz som najškaredšia v celom Hollywoode.“

„Neurobila som nič z toho, čo mi hovorili. Zmeň si meno, narovnaj zuby, zmeň šatník, zmenši si nos. Môj nos je súčasťou môjho dedičstva, a keď som mala talent na spev a hranie, prečo by to nestačilo?

Na margo sexuálneho obťažovania v Hollywoode:

Nie, nikdy som ho nezažila. Možno práve preto, že som nepatrila ku krásnym dievčatám, ktoré mali malé nošteky.

Dnes sa už považuje muž za gentlemana, keď si vyberie cigaretu z úst, než ženu pobozká.

 

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

1964 - prvá Grammy.

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

1969 - prvý Oscar za úlohu Fanny.

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

Muzikál Yentl

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

Pri spievaní vyzerá nejak takto.

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

So synom

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

S Jamesom Brolinom (81)

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

V takomto rozprávkovom domčeku si žije.

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

Gratulanti prichádzajú

Barbra Streisand oslávila 80 rokov

 

 

Autori piesne sa vyjadrili, že na použitie slávneho Barbrinho mena v názve songu a v jeho texte nebol žiadny racionálny dôvod. Skrátka ho tam iba tak dali.

 

Zdroje: heatsheet.com, Vanityfair.com, Britannica.com, Liveabout.com, Google.com, Dailymail.co.ukMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2023 redakcia@pikosky.sk