Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

pridal NoName 4.6.2022 o 11:21
Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?


36 rokov čakania… Bude to prepadák? Ako povedzme si úprimne, kto čakal, že sa dočkáme pokračovania. Ja som nedočkavá keď mám čakať týždeň na nový diel seriálu a  nie to ešte 3 desaťročia na film.

Samozrejme ale pozrime sa na to z tej lepšej stránky…. Je tu vôbec nejaká? Okej, asi som až moc kritická, ale úprimne som nemala veľké očakávania. Vieme ako to skoro vždy dopadne s pokračovaniami. Nikdy to nie je to čo originál.

Pozrite sa na chudáka Toma. Však ten vyzerá akoby si prešiel apokalypsou, minimálne tromi bitkami o prežitie a dôchodkom. Takto vyzerám ja keď sa ráno zobudím a nemám ešte nachystanú kávu.

Tom Cruise (59) na Global Premiere

Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

 

Dobre, dobre. Nemôžem mu nakladať pretože predsalen má Tom Cruise 59 rokov a dokázal toho v živote viac ako ja.

Poďme sa ale vrhnúť k samotnemú filmu. Mne osobne, ako človeku ktorý nebol ani na svete keď prvý film vyšiel, sa Top Gun: Maverick páčil. Bol dobrodružný, efekty boli skvelé a príbehovo tiež nezaostával. Úprimne si myslím že nemusíš vidieť Top Gun z roku 1986 na to, aby si pochopil o čo vlastne ide. Aj keď…. asi by to bolo lepšie. Vieš potom vychytať viacero referencií ktoré sú vo filme spomenuté.

 

Čo ale vlastne (ne)očakávať?

Na začiatok by asi bolo dobré povedať že film režíroval Joseph Kosinski (48) a nie pôvodný režisér Tony Scott († 77), ktorý v roku 2012 spáchal samovraždu.. Jeho pamiatku si uctili a venovali mu aj tento film.

Čo sa týka pôvodných hercov tak samozrejme Tom Cruise a jeho rival na obrazovke Val Kilmer (62) nesmú chýbať. A to je tak všetko. Títo dvaja sú jediní pôvodní herci. Ostatných tam neuvidíte, pretože buď sú na dôchodku v skutočnosti, vo filme alebo sú mŕtvi (v skutočnosti alebo vo filme).

Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

Val Kilmer ma privádza k ďalšiemu bodu. Nebolo známe či sa vo filme vôbec objaví, kvôli rakovine hrdla, ale v januári 2020 potvrdil že sa vráti ako Tom "Iceman" Kazansky.

 

Tom "Iceman” Kazansky Top Gun (1986)

Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

 

Motorka, na ktorej Maverick preteká proti prúdovej stíhačke, je Kawasaki Ninja h2 carbon 2019. Toto je pocta prvému filmu, kde Maverick tiež jazdí na Kawasaki Ninja, model z roku 1985.

Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

 

Miles Teller (35), ktorý hrá Bradleyho "Rooster” Bradshawa (pomoc slovenčina), povedal, že si herci vyberali vlastné volacie znaky, ktoré používajú ich postavy.

Úprimne rada by som povedala, že to bol dobrý nápad, ale keď si jeden herec vybral ako svoj "call sing" meno "Bob" tak pre mňa to bol zabijak. A ešte keď aj vyzerá ako typický Bob. No ako uznajte sami.

 

Lewis Pullman (29)

Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

A nech sa páči aj Miles Teller

Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

 

Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

 

Lady Gaga (36) zahrala novú úvodnú pieseň k filmu s názvom „Hold My Hand“. Vyšla 6. mája 2022 s hudobným videom v réžii režiséra filmu.

 

 

Je veľa vecí, o ktorých by sme sa mohli ešte rozprávať. Ako som už spomínala efekty sú úžasné a hlavne nesmieme zabudnúť na to, že v podstate skoro žiadna scéna z lietadiel nie je CGI a Tom naozaj sedel na mieste pilota, a bol vo vzduchu. Faktov ohľadom filmu alebo samotného natáčania je samozrejme viac, ale nechceme nič viac prezrádzať, pretože dosť veľa vecí sa spája so samotnými scénami.

Ak sa chystáte ísť do kina ja osobne odporúčam si priplatiť za IMAX, pretože tá kvalita je úžasná.

Do kometárov dajte vedieť či sa na Top Gun: Maverick ešte len chystáte a ak ste už boli, tak aký máte vy názor na film alebo na Toma.

 

Čo (ne)očakávať od Top Gun: Maverick?

 

Ak ste ešte nevideli trailer tak nech sa páči

 

BONUS:

Aby som nezabudla aj na dámy tak scéna s mužmi bez tričiek nesmie chýbať a na to že má Tom 59 rokov tak sa naozaj nemá za čo hanbiť.

 

Zdroj: Imdb.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2022 redakcia@pikosky.sk