Bývalý generálny riaditeľ Abercrombie & Fitch obvinený zo zneužívania mužov na sex

pridal NoName 11.10.2023 o 8:08
Bývalý generálny riaditeľ Abercrombie & Fitch obvinený zo zneužívania mužov na sex


Mám pocit, že o malý moment budú Pikošky web, ktorý píše len o sexuálnych škandáloch a arogantných čurákoch. Avšak, pýtali ste si túto pikošku, tak tu ju teda máte.

Ďalší sex-škandál je na svete. Tentokrát je to však trošku iné. A to tým, že karta sa obrátila...resp, trošku nahla. Už sa nebavíme o tom, ako vplyvný človek zneužíval ženy, ale o tom, že obete v tomto prípade boli chlapi. Reč je konkrétne o bývalom generálnom riaditeľovi značky Abercrombie & Fitch, Mikeovi Jeffriesovi (79). Ten bol nedávno obvinený zo sexuálneho zneužívania mladých mužov.

Mike je aktuálne v proceste vyšetrovania BBC, ktoré tvrdí, že Jeffries a jeho britský partner Matthew Smith (60) boli súčasťou „vysoko [organizovanej] skupiny“, ktorá využívala sprostredkovateľa na nájdenie mladých mužov na sexuálne akcie. Údajne až dvanásť mužov povedalo BBC, že sa týchto podujatí zúčastnili, pričom niektorí z nich tvrdili, že boli vykorisťovaní alebo zneužívaní.

Pán Jeffries a pán Smith nereagovali na žiadosti o komentár.

Sprostredkovateľ páru však akúkoľvek vinu poprel a povedal, že dotyční muži išli do toho oboznámení (konkrétne použil frázu: "with their eyes wide open”, čo znamená, že vedeli o ťažkostiach a problémoch, ktoré mohli nastať.)

Každopádne spoločnosť Abercrombie & Fitch uviedla, že je „zhrozená a znechutená“ údajným správaním ich bývalého riaditeľa.

Sme zdesení a znechutení správaním popísaným v obvineniach voči pánovi Jeffriesovi, ktorého zamestnanie v Abercrombie & Fitch Co. sa skončilo v roku 2014 - takmer pred desiatimi rokmi. Vystúpiť a prehovoriť nie je ľahké a naše myšlienky sú s tými, ktorí tak odvážne urobili, “ uviedla spoločnosť vo vyhlásení zaslanom CNN v utorok.

Odkedy nás kontaktovala BBC, poverili sme externú právnickú firmu, aby vykonala nezávislé vyšetrovanie nastolených problémov. Súčasný výkonný tím a správna rada spoločnosti si neboli vedomí obvinení zo sexuálneho zneužívania zo strany pána Jeffriesa. Máme nulovú toleranciu voči zneužívaniu, obťažovaniu alebo diskriminácii akéhokoľvek druhu.

Podľa BBC News by Jeffries a Smith mohli čeliť obvineniam zo sexuálneho obchodovania po tom, čo dvaja bývalí prokurátori Spojených štátov nezávisle preskúmali dokumenty z vyšetrovania a vyžiadali si jeden vlastný.

Jedna osoba, ktorá podala správu o udalostiach, bol David Bradberry.

V roku 2010, keď mal len 23 rokov vraj stretol „sprostredkovateľa“ Jeffriesa a Smitha - Jamesa Jacobsona.

Dal mi jasne najavo, že pokiaľ mu nedovolím vykonávať orálny sex, nestretnem sa s Mikeom Jeffriesom, “ spomínala si na údajný rozhovor vtedy začínajúci model Bradberry.

Bol som paralyzovaný, " povedal. „Bolo to, ako keby predával slávu.

Bradberry ďalej povedal, že bol prinútený veriť, že „tu a takto každý začína“. Spomenul si, že pán Jacobson mu potom dal 500 dolárov a povedal, že to bolo za jeho čas.

Keď sa teraz na to pozriem, mohol som tento incident brať ako červenú vlajku. No myslel som si, že pán Jacobson bol len strašidelný starý chlap, ktorého by som už nemusel nikdy viac vidieť."

K stretnutiu so samotným Mikeom napokon došlo v bývalom dome pána Jeffriesa v Hamptons na newyorskom Long Islande. Ich zoznámenie však nedopadlo podľa jeho predstáv. Jeffries údajne mladému modelovi pod nosom držal "poppers" (rekreačnú drog, ktorá sa využíva najmä v gay scéne a ktorá sa považuje aj za afrodiziakum a spôsobuje silné návaly a dezorientáciu) a neskôr s ním mal mať napokon tiež sex.

Všetky obete, ktoré vypovedali, tvrdia, že Jacobson (ktorého muži opísali ako "sprostredkovateľa" alebo "castingového agenta") hľadal a vyberal mužov na sexuálne akcie. A neskôr posielal ich fotografie rovno pánovi Jeffriesovi a pánovi Smithovi.

Taktiež uvádzajú, že Jacobson požadoval, alebo ponúkal orálny sex predtým, ako boli predstavení pánovi Jeffriesovi a pánovi Smithovi.

Všetci muži tiež uviedli, že museli podpísať dohody o mlčanlivosti. Povedali, že mali málo času na prečítanie a nemohli si ponechať kópie, ale pochopili, že ak prehovoria, budú zažalovaní.

A celý incident vraj zahrňoval omnoho viac ľudí a točili sa v ňom o dosť väčšie peniaze. „Boli tam ešte aj náborový pracovníci, ktorí našli mužov, ktorí sa zúčastnili týchto akcii a za každé jedno ich odporúčanie od pána Jacobsona dostali 500 až 1 000 dolárov, ” uvádza sa v dokumentoch.

Barrett Pall, bývalý model, ktorý sa stal životným trénerom a aktivistom, povedal, že sa cítil pod tlakom, aby sa zúčastnil podujatia v Hamptons v roku 2011. Mal len 22 rokov, keď ho zamestnal starší model, ktorý dostal províziu za odporúčanie, aby bol jeho „náhradou“.

Rovnako ako ostatní muži povedal, že spočiatku sa zúčastnil „testovacej jazdy“ s pánom Jacobsonom.

Starší model mu vtedy povedal, že „nemusí robiť nič, čo nechce“, ale navrhol, že „čím ďalej pôjde, tým lepšie“ a narážal na kariérne príležitosti.

Najväčšia udalosť, ktorú BBC opísala, sa konala v roku 2011 v súkromnej vile v päťhviezdičkovom hoteli v Marakeši. Alex - ktorý požiadal o zmenu svojho mena, aby ochránil svoju identitu - povedal, že bol problémový model, ktorý podporoval svoju rodinu doma, keď bol naverbovaný ako tanečník na jedno podujatie.

Alex mal vtedy iba 20 rokov, keď bol na konkurze s pánom Jacobsonom, ktorý chválil jeho tanec, ale požadoval, aby "dokončil prácu" predvedením orálneho sexu.

Mal som dlhy, chcel som uživiť rodinu, “ povedal Alex. „Vykonal som prácu a bol som znechutený. Teraz už viem, že len využíval ľudí vo veľmi zraniteľnom bode ich života."

Alex si myslel, že „najťažšiu časť má už za sebou“ a o niekoľko týždňov neskôr odletel do Marakéša na podujatie, kde mu sľúbili, že bude tancovať. Či k tomu došlo, neuviedol. Prezradil však, že v jednom momente sa ho Jeffries pokúsil pobozkať.

Snažil som sa na to nereagovať, aby som ho neurazil. Bolo mi to ale mimoriadne nepríjemné, " povedal Alex.

Podľa jeho slov sa potom išiel schovať do zadnej miestnosti, kde zaspal. O malý moment sa však zobudil s kondómom v sebe a bál sa, že šampanské, ktoré dostal predtým, bolo niečím “ochutené”.

Keď si dám veci dokopy, verím tomu, že som bol zdrogovaný a znásilnený. Odpoveď ale na to, čo sa presne stalo, pravdepodobne nikdy nezistím, " dodal Alex.

Brad Edwards, občiansky právnik, ktorý skúmal dôkazy BBC, uviedol, že americkí prokurátori by mali preskúmať, či to, čo títo „statoční muži“ opisujú, môžeme považovať za obchodovanie so sexom a ľuďmi.

 

Toto je ten “slávny” Mike

Bývalý generálny riaditeľ Abercrombie & Fitch obvinený zo zneužívania mužov na sex

 

Nič moc…zuby ako Orbitky (prečo boháči majú vždy najhoršie urobené korunky??!!)

Bývalý generálny riaditeľ Abercrombie & Fitch obvinený zo zneužívania mužov na sex

…a tvár, ako keby sa na nej plastickí lekári učili

Bývalý generálny riaditeľ Abercrombie & Fitch obvinený zo zneužívania mužov na sex

 

S týmto mať sex? To by mi musel veľmi veľa toho sľúbiť. Napr. nesmrteľnosť.

Bývalý generálny riaditeľ Abercrombie & Fitch obvinený zo zneužívania mužov na sex

Pozíciu generálneho riaditeľa Abercrombie & Fitch zastával od roku 1992 do 2014

Bývalý generálny riaditeľ Abercrombie & Fitch obvinený zo zneužívania mužov na sex

 

Určite na tie časy spomína s radosťou

Bývalý generálny riaditeľ Abercrombie & Fitch obvinený zo zneužívania mužov na sex

 

Zdroje: BBC.com, People.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk