Shakira pred súdom

pridal NoName 22.11.2023 o 0:21
Shakira pred súdom


Kamaráti buďme, ale dlhy si plaťme” znie po novom “Pokojne si u nás nažívaj, ale nerob tu daňové úniky….ty čúúúža.

Takto v skratke by sa dala opísať situácia medzi Shakirou (46) a španielskou prokuratúrou.

Speváčka totiž dlhé roky žila v Španielsku (a zdá sa, že aj naďalej žije), no dodržiavať ich pravidlá sa jej akosi moc nechcelo. Konkrétne Shakira nerešpektovala, že ak rezident trávi na španielskom území viac ako polovicu roka, musí tam tiež platiť dane. Ona to údajne aj napriek upozorneniu neurobila a tak ju kompetentní za to dotiahli až pred provinčný súd. Ten sa konal v pondelok ráno v Barcelone. Na a takýto je výsledok pojednávania:

Kolumbijská speváčka údajne uzavrela dohodu so španielskou prokuratúrou, aby sa vyhla riadnemu súdnemu procesu. Po dlhom popieraní sa Shakira napokon priznala k obvineniam, že nezaplatila 14, 5 milióna eur na daniach z príjmoch v rokoch 2012 až 2014 (predtým tvrdila, že v tomto čase mala daňovú povinnosť na Bahamách, nie v Španielsku).

Hoci som bola odhodlaná obhájiť svoju nevinu v súdnom procese, o ktorom boli moji právnici presvedčení, že by vyniesol verdikt v môj prospech, rozhodla som sa túto záležitosť konečne vyriešiť. A to v najlepšom záujme svojich detí, ktoré nepotrebujú to, aby ich matka v tomto boji obetovala svoje osobné blaho, " vyjadrila sa speváčka.

BBC tvrdí, že prokuratúra v tejto kauze pôvodne žiadala osem rokov väzenia a pokutu vo výške takmer 24 miliónov eur. Priznaním viny sa ale Shakira vyhla nielen riadnemu súdnemu procesu, ale aj možnému trestu odňatia slobody.

…čiže z toho vyšla ako kráľovná. Síce aj ako podvodníčka, no za to aspoň šikovná!

Takže výsledok je len taký, že Shakira súhlasila so zaplatením pokuty vo výške 7, 3 miliónov eur, a s trojročným podmienečným trestom. Prijala aj ďalšiu pokutu vo výške 438 000 eur, aby sa vyhla trojročnému trestu odňatia slobody.

 

No stále sa jej to oplatilo, no nie?

Shakira pred súdom

 

Shakira pred súdom

Shakira pred súdom

 

Shakira pred súdom

Takto odchádzala

Shakira pred súdom

 

Shakira pred súdom

Shakira pred súdom

 

Shakira pred súdom

 

Zdroje: Dailymail.co.uk, Reters.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk