Scarlettka bola obeťou vykradnutia.

pridal NoName 31.5.2024 o 22:01
Scarlettka bola obeťou vykradnutia.


Scarlett Johansson (39) zápasí s údajným nedobrovoľným vykradnutím svojho hlasu od umelej inteligencie. Herečka vo vyhlásení pre zdroj Page Six uviedla, že všetko začalo po obdržaní  ponuky (v septembri 2023) od generálneho riaditeľa OpenAI Sama Altmana (39) v znení:

 „Povedal mi, že má pocit, že tým, že umožním systému prepožičanie svojho hlasu, by sa mohla tak preklenúť priepasť medzi technologickými spoločnosťami, zároveň tak aj dopomôcť so seizmickým posunom, týkajúcim sa ľudí a AI. Tvrdil mi, že cítil, že práve môj hlas bude pre ľudí útechou."

 

„Po dlhom zvažovaní a z osobných dôvodov som ale ponuku odmietla.“

 

Napriek tomu, dva dni pred oficiálnym zverejnením, jej písal, či si predsa len ponuku nerozmyslí. No na odpoveď nepočkal a vyšlo demo „Sky“.

 

„Keď som si vypočula zverejnené demo, bola som v šoku a nahnevaná! Nemohla som uveriť tomu, že pán Altman presadil hlas, ktorý znel desivo podobne ako ten môj. A to až tak, že aj moji najbližší priatelia a spravodajské média nedokázali rozoznať rozdiel.“

 

Potom, čo OpenAI uskutočnila live demonštráciu hlasu, Johansson v skutočnosti poukázala na to, ako mnohí prirovnávali „Sky“ k jej hlasu vo filme „Her“ z roku 2013 (je o mužovi, ktorý sa zamiluje do ženského hlasu „Samanthy“, teda operačného systému svojho počítača). Viac o filme nájdete TU!

Preto povedala, že bola nútená najať si právneho zástupcu, ktorý už zaslal Altmanovi a OpenAI 2 listy so žiadosťou o podrobné informácie, ako aj presnom procese, ktorým bol hlas vytvorený.

Dodala:

„V čase, keď všetci zápasíme s falšovaním a ochranou vlastnej identity, ako aj práce, verím, že toto sú podmienky na otázky, ktoré si zaslúžia absolútnu jasnosť vo svojich odpovediach. Teším sa na vyriešenie vo forme transparentnosti a schválenia vhodnej legislatívy, ktorá pomôže zabezpečiť ochranu individuálnych osobných práv jedinca.“

Hneď potom, čo manžel herečky Colin Jost (41) žartoval o celej kauze v “Saturday Night Live“, OpenAI hneď v nedeľu večer prostredníctvom  sociálnej sieti X oznámila:

„Počuli sme otázky na to, ako sme vyberali a tvorili hlas pre „Sky“. Pracujeme na tom, aby sme jej používanie pozastavili.“

Spoločnosť tiež uviedla aj odkaz na jeden zo svojich blogových príspevkov, v ktorom sa písalo, že hlas nebol vytvorený imitáciou Scarlettky, ale vraj patril inej herečke, ktorej meno pre jej ochranu identity nezverejnia (aké prefíkané, a preto stiahli chvost a pozastavujú celý projekt, že??).

No podľa Johanssonky jej hlas stiahli len veľmi neochotne...

Určite je treba poukázať aj na temné stránky umelej inteligencie. Je iba otázkou času, kedy môže AI úplne nahradiť hercov, modelky, spevákov... Skúste si len zaspomínať na nedávne Met Gala 2024, kde ste sa niekto aj nachytali, že taká foto  Katy Perry (39) je reálna. Dokonca jej vlastná mama jej hneď písala, či sa nakoniec predsa len podujatia zúčastnila, lebo videla danú fotku a chválila jej šaty. Kaťa sa na tom zabávala, zverejnila si spomínanú AI foto aj na svojom instagramovom účte, kde vysvetlila, že sa jedná len o umelú inteligenciu, a k tomu pridala tiež storku, ako fotka nachytala aj jej vlastnú matku.

 

Scarlettka bola obeťou vykradnutia.

 

Toto boli ďalšie virálne (umelo vygenerované AI) fotky nezúčastnených Met Gala:

Scarlettka bola obeťou vykradnutia.

 

Scarlett Johansson (39)

Scarlettka bola obeťou vykradnutia.

Sam Altman (39)

Scarlettka bola obeťou vykradnutia.

 

Aký názor máte na umelú inteligenciu a jej dopad na budúcnosť?

Scarlettka bola obeťou vykradnutia.

 

Zdroje: Nypost.com, Indianexpress.com, Independent.co.uk, Engati.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk