Pod maskou kúzelníka sa po celý čas ukrýval len ďalší predátor v poradí.

pridal NoName 31.5.2024 o 23:23
Pod maskou kúzelníka sa po celý čas ukrýval len ďalší predátor v poradí.


Slávny americký iluzionista (a bosorák) David Copperfield (67) je obvinený zo sexuálneho zneužívania a nevhodného správania už od 16 žien! Dokonca viac ako polovica uviedla, že v čase incidentu mali menej ako 18 rokov.

Medzi obvineniami sa nachádzajú aj také, kde sa tvrdí, že omámil 3 ženy bez ich vedomia a následne s nimi nadviazal styk, hneď po nadobudnutí pocitu, že sa nebudú schopné mu brániť. Takže nehral sa len na kúzelníka ale aj farmaceuta.

Denník The Guardian US zaoberajúci sa obvineniami, poukazuje aj na skutočnosť, že história žalôb siaha už od konca 80. rokov do roku 2014 a čerpá z rozhovorov s viac ako 100 ľuďmi zo súdnych a policajných záznamov. Vyšetrovanie skúma odsudzujúce obvinenia mnohých žien, ktoré tvrdia, že ich slávny iluzionista sexuálne napadol alebo sa počas ich interakcií správal nevhodne.

Väčšina žien, ktoré vzniesli obvinenia o znepokojivom správaní mága, ho spoznalo prostredníctvom jeho práce ako kúzelníka vo svojej show, vtedy ako jedného z najúspešnejších zabávačov svojej doby. Niektoré pre The Guardian povedali, že sa dlho necítili dostatočne silné a schopné o incidentoch prehovoriť, až kým ale neprišlo hnutie #MeToo (vtipné je, že samotný Copperfield ho vo veľkom podporuje), ktoré im dodalo chýbajúcu odvahu. Niektoré ženy pre spomínaný denník osobne o skúsenostiach prehovorili, ale nie všetky chceli uviesť aj svoje pravé mená.

Jednou z tých odvážnejších je modelka Brittney Lewis, ktorá tvrdí, že ju Copperfield úmyselne zdrogoval a sexuálne napadol v roku 1988, keď v tom čase mala iba 17 rokov a čarodej mal vtedy 32. Údajne pozval Lewis na svoje predstavenie v Kalifornii a neskôr jej v bare nalial niečo do pitia. Lewis povedala, že odpadla, ale pamätá si, ako jej vyzliekal oblečenie a vykonával na nej sexuálne akty v hotelovej izbe. Tiež uviedla, že to oznámila FBI v roku 2007 a nežiadala finančné vyrovnanie.

A pýtate sa, ako bosorák Dejvo na túto žalobu reagoval?

Všetko poprel... Dokonca jeho právnici utvrdzovali média a tlač v tom, že drogy u kúzelníka “nie sú súčasťou jeho sveta“.

Ďalšia žena menom Gillian denníku povedala, že jej skúsenosť bola veľmi podobná ako u Brittney. Tvrdila, že po predstavení s jej priateľkou čakali v rade na autogram od Copperfielda, keď k nim pristúpil zrazu jeho asistent a spýtal sa ich, či by si chceli po ďalšom predstavení dať s Dejvom drink. Boli údajne pozvané do mágovho hotelového apartmánu, kde každá dostala pohár na pitie. Po vypití nápoja však Gillian tvrdí, že sa začala cítiť "fyzicky čudne" a následne "na chvíľu odpadla."

Gillian, ktorá mala v čase údajného incidentu okolo 20 rokov, si ale pamätá "útržky" toho, ako Copperfield sexuálne napadol ju a jej priateľku, keď vraj ležali v jeho posteli.

"Teraz mám 56 rokov, " povedala Gillian pre Guardian. "Nikdy v živote som nemala obdobie, kedy by som si vedome nepamätala (nejaký časový úsek). … Nikdy by som to nepovedala, keby som skutočne a úprimne neverila, že som bola v tom čase nadrogovaná." Údajne Gillian súhlasila iba na stretnutí pri poháriku.

V ďalších štyroch žalobách žien bolo uvedené, že ich mal čarodej počas živého vystúpenia na javisku nevhodne ohmatkávať (alebo ich nútil sa ho dotýkať tam, kde “slunce nesvítí“). Tri boli v tom čase neplnoleté a rodinní príslušníci jednej z nich (vtedy 15-ročnej dotyčnej), ktorá sedela v publiku tvrdia, že boli svedkami, ako jej čarodej Dejvo obchytkával oblasť hrudníka.

Právnici spoločnosti Copperfield uviedli, že tvrdenia, kde sa údajne nevhodne dotýkal žien, sú nielenže úplne falošné, ale aj úplne nepravdepodobné.

Istá Fallon Thornton (38) pre The Guardian povedala, že ju bosorák Dejvo obchytkával na hrudi po tom, čo ju zavolal na pódium počas vystúpenia v januári 2014 v kasíne MGM Grand. Podľa dostupných záznamov Fallon nahlásila obvinenie metropolitnému policajnému oddeleniu v Las Vegas. V tom čase ale cítila, že jej nahlásenie nik nebral vážne. Polícia tento prípad totiž uzavrela pre “nedostatočné dôkazy“.

Čarodejovi právnici tvrdili, že videozáznam z vystúpenia, na ktorom sa Fallon zúčastnila “neukazuje“, že by sa jej hrude dotýkal. Zároveň polícia a MGM v Las Vegas napriek žiadostiam neumožnili zdieľať zábery z daného vystúpenia.

V žalobách pokračujeme, zbehnite si po pukance...

Istá Carla, ktorá tvrdí, že mala 15 rokov v čase, keď sa stretla s Copperfieldom na jeho predstavení v roku 1991, povedala, že ju kúzelník oslovil po tom, čo sa krátko objavila v jeho vystúpení ako špeciálny hosť. Napriek tomu, že bola v tom čase neplnoletá, Carla tvrdí, že David si vzal jej telefónne číslo a sľúbil jej, že ju vezme na večeru, keď dovŕši 18 rokov (nepripomína vám to tak trochu ťahy Diddlera (54) na Biebera (30) s možnosťou "povoziť sa" jeho autom?). Údajne s ňou udržiaval kontakt prostredníctvom zasielania rôznych darčekov, ako aj častými telefonátmi priamo do jej rodinného domu. Po návšteve ďalšieho Copperfieldovho predstavenia, keď mala 17 rokov, Carla tvrdí, že ju mág pozval rovno do svojej limuzíny, kde ju údajne pobozkal a ... strčil si jej hlavu k jeho rozkroku (domyslite si prečo).

"Bola som mladá školáčka, zaľúbená do slávneho muža a myslím si, že to využil vo svoj prospech, " povedala Carla pre The Guardian. "Prečo by sa so mnou stále snažil spojiť počas tých rokov, keby neplánoval zakročiť hneď, ako dosiahnem 18 rokov?" ...(filozofická otázka aj pre vás)

Copperfieldovi právnici popreli tieto obvinenia zo zavádzania pre Guardian a nazvali jeho vzťah s Carlou "úplne zákonným, štyri roky trvajúcim dobrovoľným vzťahom spred 30 rokov."

Čarodej sa stal aj predmetom dvojročného vyšetrovania FBI potom, čo žena menom Lacey Carroll v roku 2007 tvrdila, že ju kúzelník znásilnil na svojom súkromnom ostrove. Vyšetrovanie bolo v roku 2009 ale zastavené v jeho prospech.

Aby toho nebolo málo, tak v januári boli odpečatené súdne dokumenty ohľadom kauzy Jeffrey Epsteina a jeho obchodovania so sexuálnym stykom s deťmi (a ďalších špinavostí), kde meno Copperfielda patrilo medzi významných ľudí v dokumentoch súvisiacich s celým škandálom.

„Náš klient nevedel o Epsteinových strašných zločinoch, “ uviedli rýchlo právnici bosoráka. „Rovnako ako zvyšok sveta, sa o tom David tiež dozvedel z tlače.“ (A my snáď žereme seno...)

A keďže mágovi horelo pod zadkom, tak v roku 2023 prostredníctvom relácie NBC Today chytro vyhlásil, že sa spojil s globálnou charitatívnou organizáciou “Save The Children“. Ale jednalo sa iba o ďalšiu ilúziu, pretože organizácia veľkolepé oznámenie ich spolupráce zo svojej webovej stránky stiahla a pre Guardian potvrdila, že jej partnerstvo s Dejvom sa 4. januára skončilo. Presne deň potom, čo sa jeho meno odhalilo v dokumentoch Epsteina.

Copperfieldovi právnici uviedli, že „neoprávnené útoky“ na svoju povesť berie veľmi vážne a dúfa, že jeho partnerstvo so "Save the Children" bude v budúcnosti opäť pokračovať.

Istee... všetci v tom holom úde sú neviniatkami.

Na fotke Brittney Lewis.

Pod maskou kúzelníka sa po celý čas ukrýval len ďalší predátor v poradí.

 

Veríte, že má ujo čarodej David Copperfield (67) pravdu a je nevinný?

Pod maskou kúzelníka sa po celý čas ukrýval len ďalší predátor v poradí.

 

A aký trik použil, aby učaroval vtedy najžiadanejšej topmodelke svojho času?

Odpoveďou je, že ten najstarší....

PRACHY!

Pod maskou kúzelníka sa po celý čas ukrýval len ďalší predátor v poradí.

Iluzionista a "farmaceut" Dejv sa s Claudiou Schiffer (53) spoznal v roku 1993 po „náhodnom“ vybratí si ju z publika počas svojej show. O dva mesiace sa potom začali už aj stretávať osobne a neskôr sa dokonca aj zasnúbili. Obaja boli v tom čase na vrchole svojej kariéry, čo média a tlač logicky priťahovalo. Ale to až do takej miery, že ich začali podozrievať z PR. Vraj mala Claudia kráľovsky zaplatené, aby mága sprevádzala a tiež sa aj zúčastňovala na jeho vystúpeniach. Následný mediálny tlak a hľadanie akéhokoľvek dôkazu potvrdenia falošného vzťahu (pre zvýšenie ich renomé) spôsobil páru krach. Obaja sa museli totižto neustále obhajovať a celá záležitosť nedôvery ľudí ich doviedla až pred súd, kde nakoniec ho ako pár "vyhrali". Oficiálne šli od seba v roku 1999.

Pod maskou kúzelníka sa po celý čas ukrýval len ďalší predátor v poradí.

 

Mimochodom, 16 mesiacov tajil narodenie svojej dcéry menom Sky, ktorú má s modelkou a aktuálnou partnerkou Chloe Gosselin (40)

Pod maskou kúzelníka sa po celý čas ukrýval len ďalší predátor v poradí.

 

Zdroje: Popcrush.com, Theguardian.com, Eu.usatoday.com, Vanityfair.fr, Leparisien.fr, Eonline.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk