Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

pridal NoName 30.6.2024 o 23:26
Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?


Odpáľme to rovno prvým oficiálnym portrétom od korunovácie kráľoviča Charlesa III. (75). Jeho autorom je umelec menom Jonathan Yeo. Táto olejomaľba ho zobrazuje v uniforme waleskej gardy (bol vymenovaný za plukovníka vo waleských gardách v roku 1975).

Maliar prezradil, že keď Karol zazrel obraz ešte v polovici procesu maľovania, bol výraznou červenou spočiatku mierne prekvapený, no vraj sa potom súhlasne pousmial. Umelec mu vysvetlil, že je ňou portrét takto viac "živým“. Yeo tiež pred odhalením obrazu zažartoval:

„Odhalenia portrétov sú vždy tak trocha nervy drásajúca situácia. Tak ako pre prijímateľa a jeho blízku rodinu, tak aj pre umelca samotného. Ak by som nesplnil predstavy, mohlo by sa to vlastne považovať za vlastizradné, a tak by som zrejme doslova zaplatil zoťatím hlavy za zle prijatý portrét panovníka.“

Yeo tiež povedal, že najlepším posudzovateľom (pri oficiálnom odhalení) takýchto obrazov je osoba, ktorá daného človeka pozná dôverne, vraj zhodnotí najlepšie podobu s realitou.

Kráľovná kobyl... Camilla (76) sa údajne pozrela na portrét a povedala umelcovi:

„Áno, máš ho!“

Kráľ pred maliarom mal fyzicky pózovať celkovo štyrikrát, približne hodinu bez prestávky.

„Mal vždy dobrú náladu, “ podotkol umelec.

Yeo sa pre obraz rozhodol použiť niektoré z tradícií kráľovského portrétovania (vojenské oblečenie, meč...), no chcel dosiahnuť aj modernejšie prvky (sýtu farbu, motýľa). V dejinách umenia symbolizuje motýľ metamorfózu a znovuzrodenie. Dodal, že práve tento symbol sa hodil k portrétu panovníka, ktorý nedávno nastúpil na trón.

 

A teraz k pointe toho, prečo tu omieľame toľko slov. Pozrite si video:

<

 

 

Aká náhodička, že?

 

A aká bola nefalšovaná spontánna reakcia samotného kráľoviča?

<

 

Ale aj portrét princeznej z Walesu (42), ako jej najnovšie vyobrazenie, vyvolal rozpačité a kontroverzné diskusie. Autorom tohto diela je tentoraz britsko-zambijská umelkyňa Hannah Uzor. Jeho podobizeň sa nachádzala na júlovej obálke vydania časopisu "Tatler" a cieľom bolo uctiť si dôstojnosť a silu princeznej Kate, uvádza sa vo vyhlásení publikácie CNN.

Autorka sa k svojmu dielu takto vyjadrila:

„Všetky moje portréty sa skladajú z vrstiev osobnosti, skonštruovaných zo všetkého, čo o nich môžem nájsť, “ uviedla.

Uzor tiež uviedla, že v procese tvorby portrétu študovala mnoho fotografií, kde bola Kate zachytená.

 

A máme tu náhodičku číslo 2!

<

 

 

A aký názor (dojmy) máte vy?

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

 

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

Ohľadom zdravotného stavu Kate Middleton (42) toho verejnosť stále veľa nevie. Nebolo dosiaľ ani bližšie špecifikované, o aký druh rakoviny sa jedná. Oficiálne však od februára Kate podstupuje preventívnu chemoterapiu (nie tú "priamu"). Pre vysvetlenie, ide o prevenciu či zabránenie vzniku rakoviny. Neoverené zdroje tvrdili, že chemoterapiu princezná nenesie najlepšie, hlavne jej následky (vypadávanie vlasov, vyčerpanosť, únava, vracanie a nevoľnosti).

Jej diár je vraj prázdny a do konca roka sa (zrejme) nebude na verejnosti vôbec ukazovať a bude tráviť čas so svojimi deťmi a príbuznými v Anmer Hall v Norfolku, uvádzal zdroj Daily Beast.

Niektoré média zasa hovorili o tom, že sa vraj už na verejnosť nikdy nevráti, čo palác považoval za absolútne urážlivé a dané informácie vyvrátil.

 

„Kľúčovou vecou pre ňu, je teraz vyhnúť sa akémukoľvek druhu stresu alebo úzkosti a pokračovať v práci na zlepšení svojho zdravotného stavu, “ uvádza blízky rodinný zdroj.

Kate Middleton (42) a princ William (42)

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

 

Dom v Anmer Hall (Anglicko)

("tak trochen" pivnica)

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

Princezná ale všetkých prekvapila príspevkom (z dňa 14. júna) na instagrame, kde napísala:

"Bola som ohromená všetkými milými správami podpory a povzbudenia za posledné mesiace. Skutočne to pre mňa a Williama znamenalo veľa a pomohlo nám to prejsť cez niektoré z ťažších chvíľ.

Robím dobrý pokrok, ale ako vie každý, kto prechádza chemoterapiou, sú dobré dni a zlé dni. V tých zlých dňoch sa cítite slabí, unavení a musíte sa podriadiť svojmu telu a oddychovať. Ale v tých dobrých dňoch, keď sa cítite silnejšie, chcete využiť pocit pohody naplno.

Moja liečba pokračuje a bude ešte trvať niekoľko mesiacov. V dňoch, keď sa cítim dosť dobre, je radosť zapojiť sa do školského života, venovať sa osobným veciam, ktoré mi dodávajú energiu a pozitívnu náladu, a tiež začať trochu pracovať z domu.

Teším sa, že tento víkend s rodinou navštívim Kráľovú narodeninovú prehliadku a dúfam, že sa v lete zúčastním niekoľkých verejných podujatí, no zároveň viem, že ešte nemám vyhraté.

Učím sa byť trpezlivá, najmä s neistotou. Beriem každý deň tak, ako príde, počúvam svoje telo a dovolím si tento veľmi potrebný čas na uzdravenie.

Ďakujem vám všetkým za vaše neustále pochopenie a všetkým, ktorí ste sa so mnou tak statočne podelili o svoje príbehy."

 

Zrejme už všetkých v paláci unavovali rôzne teórie a špekulácie médií...

<

 

 

Po dlhom čase sa dokonca rozhodla aj ukázať na verejnosti, a to priamo na slávnosti "Trooping the Colour", kde sa každoročne (predčasne) oslavujú narodeniny panovníka, hoci ich má až 14. novembra.

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

Kate prichádza

<

 

 

Balkón už spoločne

<

 

 

Menšia ukážka priebehu slávnosti

<

 

A čo vieme o diagnóze rakoviny kráľoviča Karola III.? Ten sa hneď vrátil k verejným povinnostiam po období liečby a zotavovania sa.

Jeho diagnóza bola objavená počas (vraj) nesúvisiaceho zákroku zväčšenej prostaty (ale nezhubnej). Rovnako ako u princeznej, palác tiež neprezradil, o aký druh rakoviny sa jedná a ani aký druh liečby podstupuje. Vieme len toľko, že vo februári tohto roku kráľ začal s rozpisom pravidelných ošetrení.

 

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

4. júna, oslavovala malá princezná Lilibet svoje tretie narodeniny. Oslava sa konala v ich dome v Montecito. Priatelia a rodina sa stretli v dome vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu v Kalifornii na predčasnej víkendovej oslave, avšak členovia kráľovskej rodiny chýbali.

Vzťahy s kráľovskou rodinou sú po "megxite" stále na bode mrazu. Britský kráľ už druhý rok po sebe nepozval svojho syna Harryho (39) a jeho rodinu na slávnosť "Trooping the Colour". Napriek tomu vraj chce vzťahy, najmä s vnúčatami, zlepšiť a momentálne hľadá riešenia, tvrdí blízky zdroj.

Kvôli napätým vzťahom s bratom sa Harry rozhodol vynechať aj svadbu roka vojvodu z Westminsteru, ktorý je krstným otcom malého Archieho. Svadba sa konala 7. júna.

Ak to niekomu uniklo, k Harrymu a Meghan (42) sa nasťahovala aj jej mama Doria (67), ktorá často plní úlohu pestúnky. Má k deťom veľmi blízky vzťah a trávi s nimi takmer všetok svoj čas. Tvoria tak nerozlučnú päťčlennú rodinu. Meghan považovala za veľmi dôležité, aby výchova ich detí ostala v rukách rodinných príslušníkov, a nie pestúnok.

Pošuškáva sa, že Meghan nemá najlepšie vzťahy s Harryho blízkymi priateľmi. Niektorí z nich s ním preto prerušili kontakt. Údajne mu jeho "starý život" v rodnej krajine začína chýbať.

 

Rodinka pokope

<

 

 

Harry (39) so synom Archiem (5)

<

 

Svoju podobu s otcom veru nezaprie.

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

 

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

 

Malá Lilča

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

Princ William všetkých prekvapil, pretože svoje 42. narodeniny odpálil rovno oslavou na "The Eras Tour" v Londýne. Pri sebe mal aj princa Georga (10) a princeznú Charlotte (9).

Čo nového u kráľoviča a spol. s.r.o.?

 

Williamove tanečky

<

 

 

Spoločné foto so Swiftkou (34)

<

 

 

 

Zdroje: Reddit.com, People.com, Tiktok.com, Bbc.com, Pagesix.com, People.com, Edition.cnn.com, Instyle.com, Nydailynews.comMôžete sa prihlásiť cez naše konto, alebo Facebook. Získate ikonku, vlastné meno, súkromné správy, a aj možnosť odpovedania na príspevky.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Pikosky.sk 2024 redakcia@pikosky.sk